Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyjak 15kg-t?

Hogyan fogyjak 15kg-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon sokszor kezdtem bele diétázásba. Egy alkalommal volt ez sikeres, de akkor nagyon egészségtelen életmódom volt. Hánytattam magam és délután 1 után nem ettem és nem ittam, a méreg megszállottja lettem.

Jelenleg elég stresszes életem van, családi, anyagi és egyéb gondokkal fűszerezve. Erre még rátesz egy lapáttal az, hogy borzalmasan utálom magam a testsúlyom és a kinézetem miatt. Szánalmasnak érzem, hogy hiába próbálom, nincs erőm végigcsinálni. Diéta alatt hiányoznak az ízek, hiányzik a változatosság. Nem tudom, hogy mihez kezdjek. Nincs hatalmas súlyfeleslegem. 169cm vagyok és 67-70kg között mozgolódom, 19 éves vagyok. Tanulok, így ülő munkát végzek, mozgás a háztartási munkák elvégzésén kívül nagyon nincsen, de ezen is változtatni szeretnék. Régen sportos voltam, egyszerre több sportot is űztem, de egy sérülés után ez abbamaradt.

Mit ajánlotok, hogyan szedjem össze magam? Hogyan alakítsak ki egy olyan életmódot, ami egészséges, fogyaszt de mellette nem kell az ízeket és a változatosságot korlátoznom? Persze anyagilag ne legyen túlzottan megterhelő.



2018. febr. 4. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt először is magadban krll eldönteni, hogy mit akarsz. Minden fejben dől el. Amíg nincs meg az a bizonyos akarat, kitartó erő, addig nincs nagyon esélyed. De ha ez meg van és úgy érzed, minden erőddel össze szedegetted magadat, akkor bele kell vágni. Szóval határozd el magad.

Sportnak pl nagyon jó kezdet, ha heti pár alkalommal nekiállsz egy kicsit tornázni. Eleinte mondjuk heti 3x20perc. Ezt majd növelheted. Mellé nagyon egészséges lenne, ha elmennél futni, szintén pl 3x egy héten(más napokon) és annyit, amennyit bírsz, mondjuk 2km. És így tovább. Később lehet mindent növelni, súlyzókat, egyebeket bevetni.

Étrend. Nem kell semmit sem megvobnod magadtól, nyugodtan ehetsz akár csokit, burgert (az más kérdés, hogy mennyire egészséges, de a fogyókúra szempontjából nem ez a lényeges). Itt a lényeg a mennyiség. Ha kevesebbet eszek, mint amennyi energiát naponta felhasználsz, akkor fogyni fogsz, ha többet, akkor fogysz. Ez ilyen egyszerű. Igaz, számolgatni már nehezebb. Szóval a lényeg, hogy egyél, ahogy jól esik, de ne lépd túl a keretedet.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert a változáshoz!

2018. febr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj drága, speciális étrendet követni.

Elég, ha nem nassolsz és kevesebbet eszel abból, ami otthon van és sok vizet iszol.

Mozogj! Ehhez sem kell kondi bèrlet.

2018. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogytam 10kg, egy hónap alatt.szedek egy zsirégtőt ami nagyban hozzájárul, nem vagyok éhes. amúgy en sem bírnam..reggelre zabkását eszem, ebed zöldseg hússal, vagy rantott gombaval pl. vacsira shake.éhes nem vagyok.de most mondta az edző napi 5 ször egyek, igy több shaket fogok inni.edzeni majdnem mindennap megyek. tekerek egy órát.
2018. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

1. Nincs testképzavarom. Hiába nincs nagy súlyfeleslegem, sok rajtam a zsír. Nagy a combom, a hasam, a vállam és ezt mások is észrevették rajtam. L-es méretű ruhákat vásárolok (nadrágot), de lassan már ez is szűk lesz, szóval a testképzavar nem igaz. Persze nincs rajtam rengeteg felesleg, nem vagyok elhízott, de elég az, ha esztétikai problémát okoz, hiszen most vagyok fiatal, és nem akarok majd 40 évesen bánkódni, hogy lehettem volna elégedett magammal, de lusta voltam és nem volt elég kitartásom.

2. Zsírégetők, regenor, egyéb csodás-varázslatos dolgok nem érdekelnek. Nem csodától jöttek fel a kilók, nem is attól fognak lemenni.Maximum étrendkiegészítőkre való javaslat érdekel (fehérje, L-carnitine stb...)

3. Nem eszek sokat, bármilyen hihetetlen. Normál, sőt, néha kevés az adag, amit egyszerre megeszek. Viszont tény, hogy ezek kalóriadús ételek és egészségtelenek (sülkrumpli, gyors kisütős fasírtok, rántott sajt, tészták, néha rendelt kaja). Az is baj, hogy nem rendszeresen eszek. Van, hogy először este 11-kor ülök le enni, és tudom, hogy baj. A folyadékfogyasztást inkább hagyjuk is, ott még rosszabb a helyzet, bár azért sokat javultam.

4. Konkrét diétákra azért gondoltam, mert talán választékosabb, mintha én kísérleteznék és talán nem lenne annyi kérdésem, hogy na vajon ezt jól csinálom-e, vagy tök feleslegesen szenvedek.

2018. febr. 5. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam az előző kommenteket, így bocs, én 172 cm vagyok, azért írom mert te is kb ennyi, és kb ugyanennyiről fogytam vissza( 69) , én úgy csináltam, hogy kiiktattam a szénhidrátokat az étrendemből, viszont ettem , mikor éhes voltam, akármikor :)) igen én is ízekre voltam ráállva :))az a legrosszabb része :)) rengeteg zöldséget ettem, plusz húst, nekem az első két hét volt borzasztó, amikor kb napi 5-6x csináltam kaját, az ízek miatt :)) (van az a mázlim, hogy otthon dolgozok)de a 3. héten már nem volt gond, és 3 hónap alatt visszafogytam az eredeti súlyomra ( 58kb)
2018. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, 5-ös vagyok azt kihagytam, hogy én is ülőmunka :)))és nekem is csak a háztartás volt a mozgás
2018. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lassan egyél, és csak akkor ha éhes vagy, és hagyd abba az evést ha úgy érzed elég! Nem jó az se ha éhezel, mert akkor több raktározódik a kevesebből!
2018. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!