Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon bűntudatom van. Kétszer...

Nagyon bűntudatom van. Kétszer is ittam tegnap (csapatépítő volt a koliban) meg alapból is. Ha alkoholt iszok, melyik számít: a kalóriadeficit, vagy tényleg akadályozza a fogyást a pia?

Figyelt kérdés

A kérdés főleg arra irányulna, hogy többféle dolgot olvastam az alkohollal kapcsolatban:

1. Sokan azt írták, hogy főleg a kalóriadeficit számít, tehát hogy pl. "megihatsz 2 sört, meg egy felest (vodka, nem cukros lötty vagy rum!) ha belefér a kalóriaszükségletedbe (pl. egy nap ennék 1200-1400 kalóriát, leszámolom belőle a piát és aznap sokkal kevesebbet kajálok)


2. Míg az előző két napban normálisan utánajártam, és több helyen meg azt olvastam, hogy az alkohol gátolja a zsírbontást.. hogy hiába kevesebb kcal, de hogy megakadályozza a fogyást, mert hogy a máj elsőként az alkoholt bontja le, (ez lesz az elsődleges feladata) és ha utána kerül be kaja, "az rögtön a zsírraktárba megy" ezt írták...


melyik az igaz? Pl. tegyük fel, hogy salátát meg csirkemellet ettem egy nap meg 1 db tojást, és 1 db teljes kiőrlésű zsemle... de melléje ittam kb. 1 dl vodkát meg 2 sört... így is volt szénhidrát... most ugye így is kevesebb jóval mint 1400 kcal..

Kb. 700-800 kcal... (70 tojás, főzve, zsemle: 180-200, saláta: 150 kcal, öntet nélkül) ez kb. 400-450 kcal

+ pia = két sör és vodka kb. 1000-1100 kcal..


tehát 1200-1400 kcal alatt vagyok így is (ami egy diétás étrennd) így ugye elméletbe fogyni kéne még ha alkohol is.. vagy a 2. pontban említett cucc lenne igaz?

Kb. másfél hónapja fogyizpk, eddig nem sok eredményét láttam, és nem tudom az alkohol miatt-e.. de tegnap meg épp láttam valamit a méregen..


------


A másik dolog, hogy nagyon bűntudatom van...

Ugye másfél hónapja csinálom az egész életmódváltást, meg edzek (heti 2-3 futás + gyaloglás ahol tudok, gyors séta, lesétálok megállókat)

És eddig nem sok eredményét láttam meg a mérleg valamiért feljebb is ment kicsit (izmot biztos nem építhetek, mert egyáltalán nem jövök ki pluszba kalóriaszinten és extra fehérjét pl. fehérjepor, italpor sem viszek be.


De tegnap épp este (tudom, este volt..) ráálltam és kevesebbet mutatott...


Nagyon bűntudatom van...

mert az előző két hétben elszaladt velem a ló.. próbálok másoknak megfelelni (kolis vagyok ) és több buli is volt, csapatépítő feladatok és kb. kétnaponta ittam az utóbbi két hétben...

próbáltam ezt úgy csinálni hogy a kaját nagyon megvágtam mert hát a vodka is meg a sör is kcal... semmi cukros löttyöt, rumot vagy bort nem ittam, de akkor is... sört azért mert még a sör is kevesebb kcal (van ami 34 kca / 100 ml, más 43 kcal / 100 ml, míg a bor 70/85 kcal per dl) mint a bor..


És tegnap kétszer is ittam (szombat) nagyon gáz ez így nekem...

délelőtt is meg este is (este nagyobb buli, délelőtt meg csapatépítő)..


Én lehet nem vállalom ezt a kolis életet... nagyon fos ez így nekem, a tegnapi tett be nekem nagyon...

nagyon nagy bántudatom van. (tudom, egészségtelen is, a májamra nézve meg minden de főleg fogyi miatt van bűntudatom..)


Én ezt abba akarom hagyni. Mit tudok csinálni a bűntudattal?

Ma el akarok menni futni (lehet ki kellett volna hagynom vagy a szombat délelőtti csapatépítőt vagy az estét..) de így hogy kétszer ittam (délelőtt is volt vodka + sör, meg este is vodka + sör...)

és a gyomrom sem bírta hánytam is tegnap este..


Én lehet hagyom az egész kolis életet a fenébe vagy csak ritkán megyek majd el..

pl. este kihagyom a vacsit és akkor vacsi helyett 1 sör belefér, az milyen (heti 2X mondjuk és nem heti ötször..)


Mit tegyek a tegnapi bűntudatommal? Ugye azért volt tegnap este bűntudatom mert kétszer ittam és este álltam rá a mérlegre (általában reggel szoktam) és a vártnál végre (!!!) 1-1 kg 20 dkgal kevesebbet muatott...


úgy hogy piáltam délelőtt..

nagyon nagy bűntudatom van.. mit tudnék tenni még?

Én lehet elkerülöm egy kicsit a társas életet vagy visszafogva...


a fent említetteknél az 1. pont igaz vagy a 2. pont?

Lehet így csinálni hogy "kihagyom a vacsorát, de megiszok helyette 1 sört = ugyanannyi kcal ) vagy a 2. pont az igaz hogy mindenféleképp gátolja a zsírbontást ezért kerülendő?


20l



2018. márc. 4. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de a kalóriaegyenleg számít. Nincsenek mágikus anyagok, amiktől a tested a semmiből nyer energiát... Ha deficit van, muszáj fogynod, ez elkerülhetetlen.

Sokan fogynak rendszeres ivás mellett, ami nem meglepő.


A testsúly ingadozik. Kezdők pedig építhetnek izmot deficitben is, csak ez nem számmotevő. Nem kell "extra feháérje" olyan értelemben, hogy tudatosan többet viszel be. Ha jó fehérjebeviteled van odafigyelés nélkül is, lazán izmosodhatsz. De alapvetően ehhez tényleg kalóriatöbblet kell.

2018. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olvastam tovább. Nem, vacsora helyett 1 sör az orbitális nagy butaság (bár ha addig beviszel mindent, amit kells éhes sem vagy,akkor lehet OK. de egy rendes, szükséges vacsorát ne cserélj ki egy kevés szénhidrátos alkoholra).
2018. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak ezért kérdeztem:

‘When alcohol is broken down in the liver it affects the transport mechanisms for fats so you may get more in the blood stream, and ultimately lay down more fat,’ says Mr Cris"


Ezért nem tudom.. hogy a kcal deficit számít-e vagy a 2. pontban említettek..

2018. márc. 4. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!