Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Anorexiából gyógyulok már 2...

Anorexiából gyógyulok már 2 hónapja de még mindig gyenge vagyok. Alig bírok kimozdulni a házból. Mit kéne csinálnom? Híztam de nem javul az állapotom.

Figyelt kérdés
163 cm vagyok és úgy 45 körül lehet a súlyom, de mivel nem mérhetem magam nem tudom pontosan. (40-ről indultam). Jelenleg 1800 kalóriát eszek, nem szar kajákból. Vitaminokat szedek: vasat, d vitamint, magnéziumot. Ennek ellenére iszonyatosan gyenge vagyok. Egy 20 perces séta után úgy érzem mindjárt összeesek. Múltkor vérvetelre kellett mennem ami oda-vissza 1 órás út volt gyalog, utána 12 órát aludtam egyhuzamban annyira kifárasztott. Próbáltam növelni a kalóriabevitelt 2000 fölé de az meg túl sok volt, feszült a hasam egész este. Tehát szerintem nem ez a baj. A napi mozgásom 15-20 perc séta szóval nem dolgozok le belőle szinte semmt. Nagyon el vagyok keseredve, szeretnék már végre normális életet élni, visszamenni egyetemre szeptemberben de nem tudom mit csináljak. Teljesen legyengült a szervezetem. Ízületi gyulladásom is lett (sima arthrózis és gerinc ízületi is), talán ez lehet a baj, de az orvos nem írt fel erre semmit. Lehet szednem kéne valamit rá? Nagyon tanácstalan vagyok, ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy valami ötlete nagyon megköszönném ha leírná. Orvosok sajnos nem mondanak semmit, csak hogy biztos nem eszek eleget.
2018. márc. 14. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Biztos h ha leépült a szervezet , az izmokból a fehérje , a szervezet minden tartaléka söt már saját magát emésztette fel a test , akkor nehéz a felépülés. Az orvosok mit mondanak ? Milyenek a kilátások?

Mennyit ettél h 40 kilóra lefogytál?

2018. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha egyetemre jártál, felnőtt ember vagy. Ki tiltja, hogy mérd magad? Ha nem méred magad, honnan tudod, javulsz-e? Vagy jársz kontrollra, ahol mérnek? Ehhez a magassághoz a 43 kg (bár nem tudjuk, tényleg annyi-e) kevés, de nem tragikusan kevés. Sok kókler, meg "szarok bele" orvos van. Ha a jelenlegi nem tud segíteni, érdemes lenne másikat keresni.
2018. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, tönkrement benned ez-az, legalábbis ideiglenesen, idő kell, míg meggyógyulsz.

Hogy lehet-e valamivel pluszban javítani, arról egy jó szakembert kellene megkérdezni. Én valószínűleg szednek multivitamint s mindenféle fontosabb ásványi anyagot, biztos, ami biztos, nagyon lemerülhettek a tartalékaid. A vas, D-vitamin, Mg kiváló kezdés, de a többit is szedném.

2018. márc. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A koplalastol leepult az osszes izmod, nem csoda, hogy gondot okoz a mozgas es semmi erod. Szeptemberig meg sok ido van, addigra felerosodhetsz annyira, hogy vissza tudj menni az egyetemre. Ha tenyleg 45 kilo korul vagy, akkor az mar nem olyan veszes. Majd alakul ez, csak ido kell, amig helyreall a szervezeted.
2018. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
45 kilo nagyon kevés, szép lassan fel kell még szedned! Nincsenek tartalékaid jelenleg egy sétákoz sem, ahogy látod. Egyébként meg teljesen eltűnik ilyenkor az izom, vissza kell építened, ehhez fél-1 év is kevés lehet. Dolgozz magadon, sétálj, minden nap kicsit jobban fog menni. Kevésbé szar helyzetből, de jöttem már rendbe, egy idő után rohamos a javulás, de addig úgy érzed, csak egy helyben topogsz, pedig nem. :) Nekem fél év után volt érezhető a javulás, onnantól viszont hirtelen ment minden. Kitartást! És gratulálok, hogy gyógyulsz! Fantasztikus dolog, nagyon erős vagy! Ha az izületeid fájnak, menj velük dokihoz, szerintem érdemes ránézetni.
2018. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felszavaztam!

Multivitamint mindenképp beszerzek, meg kérek majd vérvételt hátha van még valami hiányom.

Esetleg fehérje shaket érdemes lenne beiktatni az étrendbe? A leírásból kihagytam de nem szeretem a húst, napi 1 szelet csirke vagy hal amit meg tudok enni. Lehet a fehérje kevés? Reggelire szoktam még tojást enni, dietetikus szerint ez így jó. Oda több mint 1 hónap múlva van csak időpontom úgyhogy addig próbálom magamtól is kitalálni hogy mit kéne változtatni.

2-es: mentális gyógyuláshoz le kell mondaniaz itthoni méreckedésről, evésszavarnál teljesen bele lehet őrülni a számokba, minden egyes grammba. Mikor elkezdtem hízni volt hogy 1-2x ráálltam, annyira kiakasztott hogy napokig nem mertem utcára menni mert 500 kilónak éreztem magam. Szóval hatásos, mert így valamivel könnyebb feldolgozni a hízást ha nem a számokra fókuszálok.

2018. márc. 15. 09:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kevés fehérje lehet. Ha egy szelet hús 100 g (szerintem kevesebb, nem tudom, mekkora szeletet szoktál enni), abból kb. 25 g fehérje jön, 1 tojásból még 5 g, az 30 g, szemben a szükséges 50-70 grammal. Próbál meg minden étkezéshez enni valamilyen fehérjeforrást, talán úgy könnyebb, ha naponta többször eszel egy kicsit, mint egyszerre sokat. Főleg, ha gyenge a gyomorsavad, így nehezen emészted meg (a koplalás miatt kevesebb termelődik).

Ha ilyen gyenge vagy, az lehet a vashiányos vérszegénység miatt. A legjobb az lenne, ha tudnál hetente egyszer egy adag májat enni. Ha nem megy, akkor kellene B12 vitamin (vagy még jobb a B-komplex) és folsav/folát is a vas mellé. A vasat C-vitaminnal együtt szedd (az is jó, ha megeszel mellé egy gyümölcsöt, pl. kivit, vagy iszol limonádét). Cink sem ártana.

2018. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az orvosod nem javasolt valamilyen felnőtt tápszert? Gyorsítaná a gyógyulást.

Nutricia Nutridrink vagy Fortimel.

2018. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es nagyon köszönöm a segítséget!

8: tejallergiám van úgyhogy azokat nem ihatom:/

2018. márc. 15. 22:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Tejfehérje vagy laktóz?

Mert laktózmentes biztos van belőle.

2018. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!