Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiából gyógyulok, hogy...

Anorexiából gyógyulok, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

14/L/170 cm/43,5-45 kg


Sokat koplaltam, kb 700-900 kalória között ettem egy nap és mellé nagyon intenzíven sportoltam heti 5-6x! Azóta emeltem a kalóriáim, szép fokozatosan most 1200-1300-nál tartok, de bevallom azóta is volt, hogy csak 900-1000-et ettem, annyira szabadabbnak érzem most magam ezzel a "sokkal", hogy elbizonytalanodom, h hogy lehet ennél többet enni, biztos elszámolom magam, hiszen ez rengeteg.


Most eljárok kocogni heti 5× kb 45 percet. Ami levisz kb 400 kalóriát. Egyre jobban érzem, hogy ez nem jó, a tápanyaghiányt, a fáradtságot, szúr a mellkasom, úgy érzem néha, hogy bármikor elájulhatok... Arra gondoltam még emelném a kalóriákat, bár félek tőle, a mostani alakom szeretném tartani, de felvinném 1400-1500-ig. Emellett, mivel nem igazán van erőm, heti 4× sportolnék, és amikor beálltam erre a kalória mennyiségre, vagy amikor több energiát érzek magamban, újra mennék 5x.

Az étrendem maradna ugyanaz, de ha nem sikerült megenni a napi kalóriám, tudatosan pótolnám ki, pl csokival stb.


Ez így jó lenne szerintetek? Van valami tanácsotok?

Nem szeretnék meghalni... Köszönöm, aki végigolvasta és segít! ❤



2017. máj. 20. 07:45
 1/9 anonim válasza:
71%
Jobban tennéd ha szakember véleményét kérnéd
2017. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó lenne, ha szakember véleményét kérnéd, de a hozzáállásod már jó! :) Nyugodtan emeld még a kalóriákat, és a heti 4 edzésnap is teljesen rendben van. Most valószínűleg gyenge még a szervezeted, így ha nem kívánod a mozgást, akkor ne erőltesd, csinálj annyit és akkor, amikor jól esik. A súlygyarapodástól pedig nehogy megijedj, hiszen muszáj felszedned néhány kg-ot! A tükröt figyeld majd, hiszen ahogy egyre egészségesebbé válsz, úgy leszel formásabb, csinodabb. :)
2017. máj. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy azzal, hogy rendkívül keveset ettél, ez már jó. Ne foglalkozz a kilókkal, az egészséged sokkal fontosabb.
2017. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzetek meg a szüleiddel egy orvost. 170 centihez 43 kiló nagyon kevés, az is lehet, hogy kórházi felügyeletre lesz szükség (nem akarlak megijeszteni, de muszáj leírnom). A legjobb az lenne egyébként ha súlyzós edzést csinálnál, közben kalóriatöbbletben ennél, hogy feljöjjenek rád a kilók. Az alakod akkor lesz a legjobb :)
2017. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én régebb napi 300 kalória közül ettem, aztán felemeltem 600-ra, azt pedig 1200-ra. Kb 1 hétig tartottam, aztán emeltem. Most tartok napi 1200-1500-nál, és tök jól érzem magam. (napi energiaszükségletet figyelembevéve eszem ennyit, az energiaszükségletem 1600 kcal naponta)

A te energiaszükségleted napi 1700 körül van, szóval addig simán elmehetsz úgy, hogy aznap nem is sportolsz semmit.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni!

2017. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Ahhoz, hogy hizz napi 2030 kalória fölött kéne egyél. A BMI-d pedig nagyon alacsony 14, és minimum 18 kellene legyen a normális.

2017. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grapp ***** válasza:
Nah.Neked nem szabad kalóriát szamolnod. És azt is elmondom, hogy neked nem az étkezéssel van bajod. Egy mentális betegségben szenvedsz ahol egy adott lelki traumara a saját magad lassú öngyilkossága a valaszreakcio. Az alultáplált agyad ocd tendenciakra késztet téged, mert a krónikus alulevesnek + tuledzesednek köszönhetően kicsinaltad a neurotranszmitterjeidet ami miatt mentálisan csak egyre lejjebb és lejjebb süllyedsz a taplalkozaszavarodban. Mielőbb keress pszichiátriai segítséget amíg nem késő. Én átéltem az anorexiam miatt a földi poklot, majdnem leálltak a veseim a szívem, a majam, 2 hétig élet halál között feküdtem a kórházban és csak a napi 5 ampulla adrenalin tartotta a szivveresemet fent. És ezek csak a fizikai következmények. Amint elkezded etetni az agyad rájössz hogy undorító dolgot muvelsz a saját testeddel és utána az eves egy vicc lesz. Fiatal vagy, kérlek ne nehezitsd meg az életedet és keress mentális segítséget!
2017. máj. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grapp ***** válasza:
Utolsó vagyok, edzésről még annyit, hogy amíg nem azért csinálod mert szereted, hanem csak azért mozogsz, hogy kielegitsd azt, hogy többet eszel, addig az eszedbe ne jusson sportolni.
2017. máj. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha anorexiából gyógyulsz, az legyen a cél, hogy egyáltalán nem törődész a kalóriákkal!

Gondolj bele, milyen jó lenne, ha erős lennél és egészséges. Gondolom, a hajad is hullik, esetleg más egészségügyi problémáim vannak. Motivációként képzeld el az életet nélkülük. És próbáld meg megváltoztatni a céljaidat. Tudatosítsd magadban, hogy ezt az egész borzalmat nem te akarod, hanem "Ana". Gondolj rá az ellenségedként. Minden egyes alkalommal, amikor eszel (hízáshoz egyébként 2000 körül kéne enned, nulla mozgással) vagy nem mész el sportolni, legyőzöd "őt".

Egyébként nem, ez így nem lenne jó. 1400-1500 kalória sport nélkül is csak szintentartás. Egy ideig már az is jó, ha nem fogysz, de nem maradhatsz örökre ilyen súlyosan alultáplált, ezt te is tudod.

2017. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!