Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 713 kalória kevés egy napra?

713 kalória kevés egy napra?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja elkezdtem a kaloriaszámlálós diétát, eddig 3 kiló ment le. 713 kalóriát eszem egy nap (a becslések szerint ennyit kell, heti 1 kg fogyás eléréséhez), és felmerült bennem hogy nem kevés ez egy kicsit? Egyébként én teljesen jól elvagyok vele, nem szoktam ehezni,de azért néha keveslem,vagy nem is tudom. Vélemény?

16L/169cm/57kg


2018. márc. 30. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés.
2018. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez túl kevés. 16 évesen még én sem tudtam rendesen diétázni, és nem hittem el, hogy ha nagyon keveset eszem, akkor utána hízni fogok.


Pedig sajnos de, ugyanis ha nagyon lelassítod az anyagcseréd, lelassul a fogyás is (nem beszélve, hogy az izmaidat kezded el leépíteni) és ha "megunod" a diétát, nagyon hamar visszahízol, még az is lehet többet is.


Tapasztalatom szerint végül is az a LEGHATÁSOSABB fogyókúra, ha tornázol (tehát nem hagyod hogy az izmaid leapadjanak), ugyanis az izom eszik rengeteg energiát. Lásd fitness, vagy sportos csajok például.

Tehát ez így önmagában nem elég.


VÉgeredményben pedig a saját tapasztalatodon fogod megtanulni, de érdemes szerintem megismerni egy test működését, ha tényleg tudatosan szeretnéd tartani egész életedben a formád ;)

2018. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia szerintem vegyél visszább állitsd be heti fél kg fogyásra ,ez a 720 kcal nagxon kevés 1500 ra menj fel.

Össze fogsz esni , vagy később mikor visszaállsz visszahízol ezt gondolom nem akarod .

2018. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem csinálsz mást, mint a kalóriákat számolod, pont elég.

Vigyázz, 712 már kevés!

.

Azért arra figyelj, ha összeesel, olyan helyen történjék, ahol tudnak rajtad segíteni.

2018. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

A 2 éves lányomnak is kevés ennyi.

Eleve hova akarsz fogyni?

2018. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Amióta csinálom, meg sosem jelentkezett rosszullét, vagy inaktivitás, teljesen jól érzem magam. Nem tartom annyira szigorúan, inkább olyan 800-900 kcalt eszek. A combomon,meg a fenekemen van igazából csak felesleg, meg egy minimális a hasamon, és attól szeretnék megszabadulni,már edzek is mellé, de úgy tudom hogy az edzés semmit nem ér, ha nincsen mellette diéta, vagy legalábbis nem fog szimplán lemenni a zsír a combomrol edzéssel, mivel helyi zsírégetés nincs...

2018. márc. 30. 10:04
 7/10 A kérdező kommentje:
És még annyit hogy mindent egészséges ételek formájában viszek be, elég jól tudok főzni, mindenhová viszem magammal a kis ételesemet, ilyen clean eating formában próbálom megoldani :)
2018. márc. 30. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért kalkulált neked ilyen koplalós értéket, mert alacsony súllyal akarsz gyorsan fogyni. 1200 minden esetben a minimum érték, vannak olyanok is, akiknek még ez is egészségtelenül alacsony.
2018. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A clean eating remek, vidd fel 1300-1500-ra s ha valamiért gyorsan akarsz fogyni (egyáltalán kell fogynod? a számok alapján nem egyértelmű, de valószínűleg kell még egy picit, mert nem sok az izom. no, az a pici lassan fogyva sem tart sokáig, az utolsó kilóknál necces lehet a heti 1 kiló), akkor mozogj többet. Nem a koplalás a megoldás.
2018. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Inkább sportolással menjen le rollad a zsír mint minthogy koplalj és diétázz stb.

Izmoktol ne félj csak formásít. ;)

2018. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!