Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek, ha ennyi kalóriát...

Szerintetek, ha ennyi kalóriát fogok enni, elkezdek hízni?

Figyelt kérdés

Elkezdten fogyókúrázni 8 hete, és lement 11kg rólam. Még szeretnék fogyni, de már nem tudom tartani azt, hogy napi 500-600 kalóriákat eszek.

Szerintetek, ha fokozatosan (minden nap emelem) felviszem a napi kalória bevitelemet 1200-1500-ra, nem kezdek el hízni? Tudom, hogy ennyi beviteltől is lehet fogyni, de ugye félek, hogy a szervezetem hozzászokottnaz alacsony kcal mennyiséghez.



2018. márc. 30. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy ennyi beviteltől is lehet fogyni, de ugye félek"


A fogyás a tudás alapján működik.

És nem félelem alapon hízunk.

2018. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Igen lehet hogy hízni fogsz, nem kellett volna 500 kalóriázni a sok papolás ellenére. Ez van. Eszel mindig többet egy hétig és megnézed hízol e.
2018. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet tudni, mennyi a kalóriaigényed jelenleg, de 1200-1500 kcal nagyon kevés, nem akárkinek bír annyira belassulni az anyagcseréje, hogy mozgás nélkül ennyivel hízzon, mozogni pedig úgyis kell.

Nem tudunk hozzászokni a kevés kalóriához, enni kell, nem is keveset, mert éhenhalunk... A hüllők optimalizáltabbak, viszont mi nem lassulunk be hidegben s azért nem vagyunk kolibrik sem, hogy éhenhaljunk éjjel, ha nem hibernáljuk magunkat (amit persze mi nem is tudunk).

Tipikus esetben kicsit belassul az anyagcsere. Ha rendesen eszünk, mozgunk, akkor pedig visszagyorsul. Extrém esetben nagyon belassul, de vannak határok, egy ekkora melegvérű állatnak azért kell energia.


Egy kicsi fel fog jönni, de az normális. Hízást nem várnék.

2018. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Heti 100-zal emeld csak és azt egy hétig tartsd. Ha így lépegetsz felfelé lassacskán, akkor nem lesz gond.

Tapasztalatból írom, mert én is elkövettem ezt a hibát, én így fogytam 6 hét alatt 12 kilót, majd további 6 hét alatt még 9-et(a második 6 hetes a fokozatos emelés volt).

2018. márc. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogsz hízni tole, sőt! Jobb lenne, ha nem is nagyon vinnéd le 1200 kcal alá a napi bevitelt, mert hosszútávon az komoly egészségügyi gondokat okozhat.
2018. márc. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. voltam s most látom, hogy elég hülyén jött kia vége... Szóval, zsírnövekedést nem várnék, hosszabb távon főleg nem, ennyi kalóriával az nehéz, de az átálláskor természetesen feljöhet némi víz és salakanyag, ha pedig nagyon belassítottad az anyagcserédet, de azért nem tetted tönkre és rendbejön, eleinte lehet minimális hízás extrém esetben, de aztán nem. Ha mozogsz is, akkor főleg nincs aggodalomra ok, de akár hízol, akár nem, a koplalást mindenképpen hagyd abba, az nem egészséges. Ha bírtad, akkor egy normális, de még kalóriadeficites táplálkozást pláne bírni fogsz.
2018. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!