Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 800-1000 kalória nagyon kevés?

800-1000 kalória nagyon kevés?

Figyelt kérdés

3 hónapja fogyózok jelenleg 96-7 kg vagyok (175 cm) és számításaim szerint ha 800-1000 kalória között ennék szeptemberre elérném az első célsúlyomat a 70kg-ot (a végső cél 65) ami nagyon nagyon jó lenne. Most 1200-1300 kcalt eszek de sokszor túlcsúszok sajnos. Szóval ez annyira sokkal nem kevesebb. Ez a mennyiség már egészségtelen kategóriába esne vagy káros lenne a szervezetem számára? Esélyes lenne a visszahízás? A jelenlegi keretemmel év végére érném el maximum ezért akarom sürgetni picit. Vagy a bőröm miatt várjam ki azt a pár + hónapot?

17/L


2018. ápr. 3. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséged miatt megéri kivárni az + pár hónapot, sőt a végeredmény is szebb lesz.
2018. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha józan ésszel gondolkozok én is így gondolom de olyan nehéz megállni :(
2018. ápr. 3. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

" FIGYELEM! Testsúlyodtól függően minimum 1000-1200 kalóriás napi kalóriabevitelt ajánlott beállítani. Ennél alacsonyabb kalóriabevitel esetén számolnod kell azzal, hogy szervezeted éhező üzemmódba kapcsol és fogyás helyett tartalékolni kezd, izmot veszítesz, ingerlékeny leszel és a jojó effektus esélyét is megnöveled. Legjobb ha a napi kalóriaegyenlegedet inkább testmozgással csökkented (azaz például ahelyett, hogy napi 800 kalóriát ennél, edd meg a minimálisan szükséges 1200-at és égess el sporttal 400-at). A heti fogyás mértékénél is ajánlott, hogy ne legyen több mint heti 0.5-1 kg (1 kg nagy súlyfelesleg esetén). Tudnod kell, hogy tartós fogyást nem lehet gyors diétával elérni, a plusz kilók sem egy hónap alatt jöttek fel. Fontos még tudnod, hogy a fogyás során, ahogy csökken a súlyod, a Napi kereted lassan csökkenni fog (ez azért van, mert egy kisebb súlyú embernek kevesebb kalóriára van szüksége a szervezete fenntartásához). Ha eleve egy nehezen fenntartható, szigorú szintet állítasz be, akkor a későbbiekben nagyon megnehezedhet a dolgod, rossz lesz a közérzeted és ez a diéta feladásához vezethet. Azt tanácsoljuk inkább állíts be egy kicsit magasabb, kényelmesen fenntartható Napi keretet, így a diétát végig kényelmesen folytathatod. "


(kiemelve a kalóriabázis. hu oldalról)

Egyébként én napi 1400-1500 kalóriát eszem. január 10-én kezdtem el a fogyókúrát- 96 kilóval kezdtem. Most 84 kiló vagyok..

2018. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kevés. 1500 jobb lenne, bár pl. én 70 kilósan még képtelen voltam 2000 alá menni laktató ételekkel sem, szóval ez azért egyéni, ki mit bír... Nekem sokkal könnyebb, ha a mozgást sikerül megdobnom, mert úgy sem kell több étel, de keveset enni moccanatlanul sem tudok... Gondolom, sokan vagyunk így.


Az 1000-rel az a baj, hogy a koplalástól belassulna az anyagcseréd, ami kontraproduktív lehet (plusz szenvednél, ha most az 1300 is kevés).

2018. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen mindegy, az 1300-at se tudod tartani. Nem fenyeget az a veszély, hogy 800-zal sanyargasd magad.
2018. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!