Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás nélküli fogyás?

Kalóriaszámlálás nélküli fogyás?

Figyelt kérdés

163cm vagyok es 85-90kg.

Az elhízásom az itthoni menü miatt van és nagyon kevés mozgás miatt.Nem eszek sokat,viszont későn vacsorázom,meg a filmezés közbeni nasi.

Egészséges életmód váltásra gondoltam,viszont kalóriaszámlálás nélkül.

Heti 4x edzés.

Mennyire nehéz kalóriaszámlálás nélkül lefogyni?Vannak itt olyanok akiknek sikerült?

17/L


2018. ápr. 7. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen magassággal 70 kiló alá fogytam számolás (és sajna mozgás) nélkül (de a legelején pár napig számoltam, hogy tudjam, mégis mennyit eszem, milyen makrókkal), könnyű volt, csak rá kellett találnom az akkor még működő, jobb életmódra. S ott maradtam számolással és mozgással (a keret betartása nem ment, csak számoltam becsülettel, szóval ez a számolásos módszer fele volt csupán).


Ugyebár nem a számolástól fogysz, hanem attól, hogy elég keveset eszel az igényedhez képest. Ha ez neked megy számolás nélkül is, nem kell ilyenekkel fárasztanod magad. Első körben sokan nem számolnak, csak ha úgy nem megy a dolog.


Most véletlenül újra fogyok, de csak kíváncsiságból számolok (s mindig utólag), fogynék anélkül is. Bevezettem egy-két szabályt, ami sokkal nagyobb kalóriadeficitet garantál, mint ami valaha volt a fogyásom alatt. Egy jó étrend, időzítés, elhatározás sokat számít, ahogy némi mozgás is (én jelenleg sétálok egy kicsit).

2018. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elején ajánlatos a kalóriaszámlálás, főleg a "nem eszem sokat" miatt. Meglepő milyen sok kalória van egy péksütiben vagy a kis nasiban. Idővel el lehet hagyni ha megy anélkül is a fogyás, de szerintem kezdésnek próbáld ki. Nekem legalábbis nagyon tanulságos volt, aztán amikor elértem a kívánt súlyt leálltam vele mert már kb-ra tudtam tervezni nélküle is. A heti 4 edzés mi lenne és mennyi idő?
2018. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Makrószámítás testsúlykilóra. Súlyzós edzés. Szálkásító étrend.

Amivel kezdj, hogy nincs nasi. Este is lehet enni fehérjét, zöldséget.

2018. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azért nagyjából érdemes tudni
2018. ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer azért számolj.meglepődsz, hogy pl 10 Szem (!) Mandulábn vagy szelet sajtban milyen sok a kalória.
2018. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!