Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek a kalória számlálá...

Szerintetek a kalória számlálásnak van értelme?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm elvileg így fogyott le. Tavaly februárban kezdte és novemberben már mínusz 40 kiló eredménye volt pedig semmit nem sportolt mellette. Nos nekem ennyire nincs szükségem egy jó 10-15 kiló lenne az ideális illetve a testzsír százalékom elég magas úgy kb 25-28 % .a fele lenne az ideális úgy tudom. A hasamon és a mellemen plusz az arcomon toka formájában látszódik ezen kívül sehol máshol. Ha esetleg hatásos mennyi a napi kalória bevitel? Mit érdemes ennem? Mellettefizikai munkát végzek.
2018. ápr. 12. 08:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Hozzáteszem, NEM válik be mindenkinél. Személyesen ismerek TÖBB olyan embert is, akik teljesen normálisan étkeznek, még olyanokat is, akik valszeg az életben nem tudnának egy nap 2000 kalóriánál többet enni, és mégis vannak súlyproblémáik.

Még olyan barátnőm is van, aki a párjával együtt edz minden nap 2-3 órát, mert hiába tökéletes az étrendje, ha 1 hétig nem mozog intenzíven, akkor már látszik rajta.

2018. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

Na hát ezaz. Lefogyott 40 kilót ész nélkül, villám gyorsan, most meg élete végéig bújkálni fog és takargatja magát, hacsak nem szedi össze a pénzt a hasplasztikára, meg utána még a korrigáló műtétekre. Mire az összejön neki, addigra meg kb. megöregszik, és már senkit nem fog érdekelni, hogy néz ki.

Ezért nem éri meg sietni...

2018. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mivel a kalóriadeficittől fogyunk, a kalóriaszámolás jó eszköz lehet, egyeseknek pedig kötelező is.

De a deficittől fogyunk, nem a számolástól. Aki meg tudja oldani máshogy (vagy mint én: ha számolok, akkor sem eszem kevesebbet, ha egyszer éhes vagyok deficitben), annak legfeljebb kicsit informatív a számolás, de a fogyásban nem sokat segít.


Első körben nem ajánlom senkinek a számolást, legfeljebb ráébredni, milyen nem laktató vackokból jön kismillió kalória. Ha máshogy nem megy, akkor lehet érdemes megpróbálni, de persze csak akkor garantált a fogyás, ha az ember jó keretet talál és azt betartja. A kalóriabázis tippje elég messze is lehet a valóságtól.


S persze a számolás az csak számolás, kéne egy jó módszer is... Kivéve, ha valaki könnyedén betartja a keretét s így is elég tápanyagot visz be. A többinek át kell alakítania az étrendjét.


Mennyi a kalóriaigényed? Ezt senki nem tudja megmondani, csak kitapasztalni lehet (amúgysem írtál adatokat, de azok ismeretében sem lehetne megmondani. a fizikai munka ia lehet álldogálás és szerelés és lehet igen kemény is).

De ha csak mondani kell valamit, 2000 kcal körül elindulhatsz, de ez van, akinek koplalás és van, aki csak lassan fogy vele.


Egyéni, mit érdemes enned. Ki szénhidrátra, ki zsírra alapoz, s ezen belül is elég vadul változik, kit mi laktat.

2018. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én 30-at fogytam kalóriaszámlálással plusz low carb, és nincs baja a bőrömnek (a mellemet leszámítva). Túrázok rendszeresen, de azon kívül nem sportolok. Én a my fitness pal app-ba írom a dolgokat.
2018. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Letöltöttem ezt a kalóriabázis nevű alkalmazást. 28% BMI-t írt. Akkor eléggé zsíros vagyok :/
2018. ápr. 14. 13:13
 16/16 anonim ***** válasza:

Van ,ha másra nem arra legalább jó,hogy az ember rádöbbenjen nem is evett eddig keveset.

Velem az volt régebben,hogy tényleg "alig ettem" ,legalábbis úgy éreztem,reggelire 2-3 péksüti ,utána egész nap semmi,vacsorára egy kis pizza egy kis csoki egy kis süti ... így lehet éhezni több ezer kalóriával is egész nap,és mellé hízni :D

2018. jún. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!