Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ennyi kalória kevés nekem?

Ennyi kalória kevés nekem?

Figyelt kérdés
Elég alacsony vagyok, 153 centi és 57 kiló. Konyhán dolgozom, ahol sokat kell pörögni, futkozni, emelgetni. Emellett még kocogni is szeretnék eljárni heti 3 x. A kalóriabázis segítségével kiszámoltam, hogy napi 1100 kalóriát kellene ennem, hogy x időpontra elérjem a kívánt fogyást. Nem kevés ez? (természetesen az "edzős" napokom rádobnék még 3-400 kcal-t)
2018. ápr. 13. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De, kevés, főleg a te munkád mellé.

Valószínűleg túl rövid időt adtál meg. Inkább told ki még egy hónappal és egyél 1300-at naponta.

2018. ápr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor így teszek, köszönöm a gyors választ! Az alacsony termetem miatt gondoltam, hogy kevesebb is elég. Igazából nem az időpont az első, hanem az egészség, és nem is a kg, hanem amit a tükörben látok.
2018. ápr. 13. 07:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés. A bmr alá nem szabad menni.

Állítsd át heti fogyásra a kalkulátort. Ilyen kevés többletnél ez max. 0.5 kg lehet per hét, és nézd meg, úgy mennyit ír!

Tippem szerint 1500-1600 lenne tartható.

2018. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Átállítottam heti fél kg-ra. Valóban 1500 kcal jött ki. Remélem tudom majd tartani, mert sajnos sokszor túlzásba esem, mármint nem tudatosan, de van, hogy reggelire eszem zabkását, aztán munka után egy banánt, és ennyi. Van, hogy nem bírok enni, a stressz miatt, és el is felejtek, mert egyszerűen nem vagyok éhes. Viszont vannak napok, mikor éjjel is felkelek enni, és nem éppen a legegészségesebb ételeket. Szóval egy az egyben szeretnék életmódot váltani, kisebb lépésekben, nem szeretném tönkre tenni az egészségem már huszonévesen.
2018. ápr. 13. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:
1500 szerintem is jobban hangzik, kezdetnek legyen ez s az életmódváltás (egyes drasztikusabb életmódváltásoknál eleve nulla deficit ajánlott, mert nehéz a kettő együtt, persze van, akinek azonnal megy egy elég jó deficit is). Aztán ha azt tapasztalod, hogy igen lassan fogysz, de szerinted bírod csökkenteni, akkor még kicsit lemehetsz. De előre nem lehet tudni, simán lehet nagyobb kalóriaigényed, mint egy magas, nehezebb embernek, illetve nem mindenki bírja ugyanúgy a rendes deficitet. Magamon tapasztaltam, hogy a megfelelő étrend és az időzítés nemcsak a közérzetemre hat, de mintha ugyanazt a kalóriadeficitet sokkal rosszabbul bírnám (rosszul alszom, energiaszintem leesik s reggel úgy kelek, hogy inkább nem fogyok le, csak ez az állapot múljon el), ha nem közel ideálisak a fent említettek.
2018. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!