Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyjak, sos lenne?!

Hogyan fogyjak, sos lenne?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

170cm/70-72kg és 19 éves nő vagyok. Nagyon le kéne fogynom orvosi felszólításra. Nem a súlyom miatt van betegségem, de az ok a kérdés szempontjából lényegtelen is. 10-15 kilót szeretnék leadni, nem gyorsan, de a nyár végét reálisnak látom.

Már a párom is megjegyezte, hogy felszedtem pár kilót a megismerkedésünk óta és őt nem zavarja, mert szeret és imád így is, de mivel tudja, hogy utálom így magam, ő is jobbnak látná, ha lefogynék.

Eddig bármit próbáltam, mindig feladtam 2-3 hét alatt, mert eredménytelennek láttam. Illetve nem tudok ízek nélkül élni. Biztos vannak finom egészséges ételek, de én még nem találtam :(

Emellett gond van a rendszerességgel. Napi 1-2x eszek kis adagokat, szinte alig. Sokszor pedig egész nap eszek. A folyadékbevitelem minimális, kb.0.5-1l és tudom, hogy ez hatalmas probléma.

Hogyan motiváljam magam, hogy kitartsak? Honna szerezhetek tényleg finom diétás recepteket? Mit csináljak?



2018. ápr. 18. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 17 kilót fogytam. Egyszerű módon. Kalóriaszámolással. Napi 4-5 x eszek keveset, és bármit. Legyen az rántott csirkemell, vagy túrós tészta. A lényeg, hogy kalóriadeficitbe legyek. Napi 1600 kalóriát eszem, figyelek a zsír, szénhidrát, fehérje bevitelemre. Mellette heti 4x megyek konditerembe.

Amiben változtam:

- mindenhová gyalog megyek. Vagyis munkába is 40 perc gyaloglás oda és 40 perc vissza. Boltba is gyalog megyek.

- Nem eszek kenyeret. Ez nálam nagy változás volt, mert imádom a kenyeret, szinte mindenhez kenyeret ettem. Szóval kenyér, pékáruk kilőve.

Én cola függő vagyok, és cola zerot iszom mindig. A vízfogyasztás nálam is gond. Ma már elértem azt, hogy napi 2.5 litert megtudok inni. Még ez is kevés, de jobb mint a fél liter amit régen ittam.

Motiváció kell. Nekem a novemberi nyaralás a motiváció.

2018. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Regenor, keress rá.
2018. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

M;gis, mit szeretsz? Nekem nagyon furcsa, hogy ízetlennek érzed az ételeket, mivel nekem fantasztikusak a szerintem s a szervezetem szerint nekem ideális ételek is... Hedonista vagyok és úgy fogytam egy csomót, hogy még jobbakat ettem, mint korábban, csak ezektől jobban éreztem magam, energikusabb voltam és jobban laktattak...

Nem kell a tipikus sivár fogyókúrás ételeket enni :D Azokat én nagy ívben kerülöm, a tipikus testépítő szálkásító diétás ételekkel együtt :) Bár jól ízesítve s megfelelő ízlésű embernek nyilván azok is jók.


De a fogyáshoz nem kell egészségesen enni (bár nagyon, nagyon ajánlott).

Az extrém eltérés a napjaidban (hol alig eszel, hol egész nap) nem jó, vigyél bele egy kicsit több rendszert. S persze igyál! Mi a családban 2-3 liternél még majdnem szomjanhalunk érzésre, fura, hogy sokan manapság nem érzik, hogy víz kell. Mi van a mai ifjak szomjúságérzetével? Na mindegy, a fő, hogy igyál, ha szomjas vagy, ha nem. Folyton kortyokat a mindig előtted levő flakonból vagy wc-zés után 1-2 pohárnyit (mivel valamihez nem árt kötni, nehogy elfeledd) vagy beállítasz magadnak riasztást és akkor iszol, az már kevésbé fontos, de inni kell. De rátérhetsz a levesek, friss zöldségek és gyümölcsök, egyéb vízben gazdag ételek fogyasztására is, van, aki főleg ételből viszi be a vizet, az is jó... Ami neked megy, de valahogy innod kell. Én nagy teás vagyok, nekem már azzal jön napi 1-2 liter.


Mit szeretsz? Én a zsírt, meg csomó egyebet, szóval az én ételeim nem zsírszegények, az sok esetben borzalmas lenne és nem ízlene. Bár a nyers zöldségek is egészen fantasztikusak, ha engem kérdezel :) De ezt nem mindenki érzi így s én sem szeretem pl. a zöld leveleket.


Nekem az egészség a fő motiváció, plusz hogy befejezzem, amit elkezdtem. De különösebb áldozatokat nem hozok érte, nem is kell.

2018. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Én alacsony zsírtartalmú és magas szénhidrat tartalmú diétát javaslok. Tudom sokan azt hiszik, hogy a szénhidrát miatt hízunk el, de a szervezeted a szénhidrátott használja fel elöször és ha az nincs, csak utána nyúl a zsírhoz. Illetve a zsírt sokkal könnyebb a szervezetednek zsír ként tárolnia, míg a szénhidrátot át kell alakítani zsírrá, amihez a szervezeted elhasználja alapol a 25%-át a plusz szénhidrátból származó energiának.

Szóval sok zöldség, gyümölcs, gabonafélék, teljes kiörlésű liszt, és kevés állati eredetű dolgok, cukor, olajok.

És attól még hogy egészséges valami, lehet finom. Használj fűszereket!!

Ha mondjuk szereted a hamburger, mondjuk ki ne szeretné, készíthetsz magadnak pl. babpogácsát persze fűszerekkel ( hagyma, fokhagyma, örölt kömény egy kis chili) teljes kiörlésű bucit és szószként használhatsz guacamole-t vagy hummus-t és máris kész a finom, ízletes, és egészséges hamburgered. De kb az összes ételt át lehet gondolni. :)

2018. ápr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez az egyszerű edzésprogram napi egyszer mindennél jobban bejött, és nem kell hozzá semmi.


https://www.youtube.com/watch?v=jTYxEwlEukM

2018. ápr. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Már ha megemeled a napi víz bevitelt, az is segít!

Ha vizet nem szereted, tegyél bele citromot.

Amúgy diétás is lehet finom, fűszerezd jobban. Most jönnek a tavaszi friss gyümölcsök, zöldségek!

Sportolj a pároddal

2018. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ételekből inkább a magyaros ételeket szeretem (pörkölt, paprikáskrumpli, gulyás stb...) és a tésztákat (carbonara, sajtszószos) és a sajtokat is imádom. Egyszerűen nem találok nekem való diétás ételeket. Persze a gyorskajákat is (pizza, hambi, gyros) de azok nélkül megvagyok.

2018. ápr. 19. 18:17
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha nagyon kívánnám az üdítőket, akkor ihatok kalóriamenteseket? Amúgy cukrot abszolút nem használok, max néha sütéshez, helyette édesítőt szoktam.

Kenyeret alig eszek, csak ahhoz, amihez nagyon muszáj (főzelék stb...). nem eszek igazán zsírosan.

A párom miatt lesz nehéz a diéta, ő nagyon zsírosan étkezik és szinte meg sem eszi, amiben nincsen hús. Viszont neki híznia kéne, mert kevesebb mint 60kg genetikából adódóan.

2018. ápr. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!