Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Magas fehérjetartalmú ételek?...

Magas fehérjetartalmú ételek? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Időszakos böjtölést alkalmazok,12:00-20:00-ig eszem, a többi böjt.


Makrotápanyagokat is számolom, ebben szeretném a segítségeteket kérni.


Szóval egy nap nekem minimum 128g fehérjét, maximum 168g szénhidrátot és maximum 44g zsírt kellene bevinnem.

1hete csinálom, és azt vettem észre, hogy a zsír az nagyon hamar megtelik, de a fehérje ami fontos lenne, az sosem jön össze.


Milyen ételeket ajánlatok, amiknek magas a fehérjetartalma és alacsony a zsírtartalma?

Lehetőleg olyanokat írjatok, amik könnyen elkészíthetőek és mindenhol kaphatóak.

Ha lehet nem táplálékkiegészítőkkel akarom bevinni.

Válaszokat előre is köszi.



2018. máj. 7. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csirkemell/pulykamell filé

sovány marha

sovány túró

tojásfehérje

(De egyébként 128 gr fehérje, az rengeteg... egy nagyon intenzíven sportoló élsportolónak talán szüksége van ennyire, de talán még neki sem.)

2018. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A zsír inkább minimum legyen annyi, sokkal alá ne menj, bár ahogy elnézem, nem teszed, amit megértek.

Ha jobb neked úgy, simán emelheted a zsírt, nem kötelező ilyen durván lent tartani, de ha okod van rá, nem szóltam.


Sovány húsok, tojásfehérje (porítva és rúdban is lehet kapni, ha nincs, aki megegye a sárgájákat), szója, hüvelyesek s egyéb zöldségek, ezekben alig van zsír. A soványabb tejtermékekben sincs sok, bár ilyen kis zsírkeretnél ott már ügyelni kell a mennyiségre. A fehérjeporral sincs baj egyébként, de én is szeretem normál ételből bevinni a dolgokat, csak éppen látom a létjogosultságát a kiegészítőknek is.

2018. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

50 g zsír alá én nem mennék, az már önsanyargatás, és nem is egészséges.

Fehérjéből elég a zsírmentes testsúlykg * 1 g mennyiség. Sokkal ez fölé nem érdemes menni, mert az már nem fehérjeként hasznosul. Arról nem beszélve, hogy a fehérje zsír nélkül sokkal nehezebben emészthető (és nem ritkán ehetetlennek is érezzük, nem véletlenül).

A maradék kalóriát beviheted lassú felszívódású szénhidrátokból.

Bocs, hogy nem a konkrét kérdésre válaszoltam.

2018. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"mert az már nem fehérjeként hasznosul" - mármint a felesleg.
2018. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!