Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi zsírt égetek el naponta...

Mennyi zsírt égetek el naponta? A futás hogyan segít ebben?

Figyelt kérdés

173 cm és 69 kg vagyok. Van képlet arra, hogy pontosan mennyi zsírt égetek alapjáraton? Hetente eljárok futni is közepes/gyors tempót tartok egy órán keresztül, és valahol azt olvastam, hogy ez kardió, így a zsírégetés folytatódik, de meddig és milyen intervallumban?


Annyi oldalt átböngésztem már, de konkrétan választ eddig nem találtam.


Köszi!


24/N



2018. júl. 31. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a zsírégetés a fontos, hanem a kalóriahiány. Vannak kalkulátorok, amelyek becslést adnak arra, milyen mozgással hány kalóriát égetsz adott idő alatt. Viselhetsz sportolás közben pulzusmérőt, mely szintén ad becslést az elégetett kalóriákra. Ha megfelelő mennyiségű fehérjét viszel be, és testmozgást végzel (de nem csak egyszer egy héten), akkor minimalizálni tudod az izomvesztést, azaz a fogyás nagy része, szerencsés esetben egésze zsírból történik.
2018. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A zsírégetés egy tévhit, kalóriaégetés van, illetve én nem alapoznék arra fogyást, hogy olyan sportokat válasszak, amik mozgás után is "égetik a zsírt". Amivel biztosan lehet számolni, az az adott sport ALATT elégedett KALÓRIA, ezt meg nagyjából ki lehet számolni kalkulátorokkal, ahol a magasságod, életkorod és tömegedet is meg tudod adni, az alapján adja meg.
2018. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kalóriahiány jó étrend mellett zsírból jön, 1 kg zsírszövet 7000 kcal.

Konkrétan sport közben használsz ételből származó energiát, változó arányban zsírt és szénhidrátot (az étrenden is rengeteg múlik), de ez nem különösebben fontos. Fogyáskor az energia nem ételből származó része szinte kizárólag a zsírraktárakból jön. Hogy ez edzéskor vagy alváskor jön ki a raktárakból, nem mindegy? A test tudja, mit csinál.

2018. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem ezt a kalóriahiány dolgot...de látom ti sem értettétek amit kérdeztem, feltüntettem, hogy kardió mozgásról beszélünk, ami alacsony/közepes pulzusszámnál arra sarkallja a szervezetet, hogy zsírból fedezze a szükséges energiát, ennek az értékét szerettem volna megsaccolni (pl 60 perc futás esetemben 480 kcal, abból mennyi a valószínüsíthető zsír)
2018. júl. 31. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
De, értettük. Tévedésben vagy. Kardió során nem csak zsír fogy, hanem glikogén is. Sőt, a "zsírégetés" csak kb. 20 perc után indul be. Minél inkább közelítesz az anaerob tartományhoz, annál nagyobb lesz a glikogén felhasználás aránya. Értelmetlen a kérdésed, nincs semmi jelentősége annak, hogy abban a 30 percben konkrétan mennyi zsír megy le.
2018. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
elő szokott fordulni, hogy lassan kocogok, tényleg nem lehelem ki a lelkem, mégis a 40. percnél azt érzem, hogy leesik a vércukrom, pedig tényleg nem hajtom magam! mit csinálok rosszul? glikogénről jutott eszembe
2018. júl. 31. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:

A te testi paramétereiddel szerintem 60 perc futás több mint 480 kalória. Egyébként ezt honnan vetted? Hány km-t futsz 60 perc alatt?


A Polar órák amúgy kiírják, hogy az adott edzés hány százaléka volt zsírégetés. Alapvetően minél nagyobb az intenzitás és a pulzus, ez a százalék annál kisebb. Egészen lájtos futás esetén szokott lenni nekem olyan 30 % körül, nagyon intenzív edzésnél pedig 10% alatt van.

2018. aug. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!