Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 1300 kcal a napi anyagcseré...

Ha 1300 kcal a napi anyagcserém akkor mennyi kalóriát kell bevinnem naponta hogy pár kilót fogyni tudjak?

Figyelt kérdés
Elkezdtem hetente futni minimum 4X és mellette próbálok odafigyelni az étkezésemre is. Illetve az lenne még a kérdésem hogy miután leadtam a fölösleget akkor napi hány kcal-t vigyek be hogy a súlyomat tartani tudjam?

2017. márc. 28. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha fogyni szeretnél, akkor egyél 1200 kalóriát sport mellett. Nem kell minden nap futnod, elég 30 perc séta, egy jó kiadós takarítás, vagy bevásárlás is, ezek mind égetnek 100-150 kalóriát. Súlytartásnál kb 1600 kalóriát egyél. 1300 kalória akkor lenne elég, ha kómában feküdnél egész nap. Minden éget kalóriát, az ülés, beszélés, rágás is, szóval a napi energiaszükségleted mindenképpen több, mint az alapanyagcseréd. Ha aktív vagy, munka közben sokat járkálsz stb, akkor az alapanyagcserédhez érdemes 300-400 kalóriát hozzáadni. Ha nagyon izmos vagy, vagy fizikailag megterhelő munkát végzel, akkor még többet.
2017. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Am elfeljtettem írni hogy 15/L vagyok tanuló.Nem járok munkába viszont gyaolog járok suliba de az csak 10 perc.
2017. márc. 28. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

1300 az alapanyagcseréd,tehát ennyit minimum meg kell enned, ha huzamosabb ideig ez alatt eszel akkor azt fogod elérni,hogy szépen belassul az anyagcseréd.

Ha az égvilágon semmit sem sportolsz akkor is minimum 200-300 kcal-t felhasznál a szervezeted.

Egyél mondjuk 1400-et (még ez is kevés kicsit) biztos,hogy kalóriadeficitben leszel,főleg úgy,hogy mozogsz is.

Az 1300-ból kiindulva olyan 1800-1900 kcal-al tudnál súlyt tartani.

2017. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 21. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!