Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalória és szénhidrátszükséglet?

Ewigkeit kérdése:

Kalória és szénhidrátszükséglet?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Kalóriaszükséglet kiszámolásával kapcsolatban kérnék segítséget. Nem ma kezdtem a diétát/életmódváltást, jópár éve, de most alaposan összezavarodtam.

A BMR-em 1400 kb, ebből számoltam ki mennyi kcal-ra van szükségem, és főleg szénhidrátra súlytartáshoz. Hangsúlyozom, súlytartáshoz már, nem fogyáshoz :) A lényeg, hogy két féle szám jött ki, 1800 és 2000 is.. Ami lehet nem sok különbség, de én esetemben fontos most. Főleg a CH mennyiség, mert a 2000 kcal-nál 250 g CH-t kéne bevinnem. Eléggé sokallom ezt. Ez rendben van?? Mert hát ehhez rengeteget kéne ennem, annyit amennyit normál esetben ha nem hízlaló kajákat ennék, nem is tudnék bevinni... Nem tartom reálisnak egy nőnek, aki nem túlsúlyos már, hanem normál testalkatú. (Még régen is amikor 20-25 kg feleslegem volt, tehét 80-85 kg körül jártam, is kb 150-160 g CH-t vittem be és tudtam fogyni, így majdnem a duplája szerinte nagyon sok)

Ráadásul bár nem ülő életmódom van, de nem is járok edzeni, ezért furcsállom... Sajnos tényleg legalább kb tudnom kellene más egészségügyi gondok miatt.

62 kg vagyok, 171 cm magas, nem ülő életmód, amolyan közpees aktivitású.

Köszönet a segítségért :)



#súlytartás #kalóriaszükséglet #szénhidrátszükséglet #kalória súlytartáshoz
2018. aug. 8. 05:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemigen lehet erre konkrét választ adni. Próbáld ki mindkét kalóriaértéket! Ha kevésnek érzed az 1800-t,akkor emelhetsz a zsírbevitelen is,nem muszáj a ch-n.
2018. aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mintha az én kalóriakeretemet írtad volna le. :)

Én is súlytartáson vagyok, a BMR nekem is kb. 1400 körül van, és ülő életmódra 1600 körül jött ki a szükséglet, viszont amikor átálltam súlytartásra, és ennyit ettem, akkor túllőttem a célon, és tovább fogytam, úgyhogy átálltam az átlagos aktivitású kalóriakeretre, 1800-ra, és így most jó.

Edzeni én se jártam korábban (mostanában kezdtem el futni és biciklizni, hogy formásodjak), de azért a napi lóti-futi, bevásárlás, főzés, takarítás megvolt, és úgy látszik, ez jelent annyit, hogy a magasabb kalóriakerettel kelljen számolnom.

Szénhidrátra nekem is rengeteget ír, 248 g-ot, de nem foglalkozok vele, mert egy héten 6 nap biztos, hogy nem merítem ki a szh keret, csak kb. 190-200 körül van a bevitel, a fehérje-zsír pedig meg szokott lenni, és így nem vagyok éhes, és nem érzem, hogy hiányozna valami.

2018. aug. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Igazából én sem foglalkoznék vele annyira, ha nem lennének más -talán ebből adódó - problémáim. :( Menstruáció kimaradás... Ugyanis úgy fogytam legutóbb, hogy 1300 kcal, ez elosztva 110-120g CHra, a fehérje kb 100 g zsír pedig 40. És a CH mennyiség ezek szerint kevés. De megint túl sokat se szeretnék bevinni, nehogy aztán meg visszahízzak... Ugyanis volt ilyen, de lehet akkor az volt a gond hogy nem fokozatosan növeltem a CH-t és mert eleve kevés volt az amíg diétáztam. Hm :/
2018. aug. 8. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:

A fogyási ütemedből kiszámíthatod, hogy kb. mennyi kalóriával tartasz súlyt...

S amennyi kell, annyi kell, még ha a ch sokszáz gramm, akkor is (persze te nem vagy olyan aktív, de van, aki igen). Ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki vékony nő vagy sem, csak a kalóriaigényhez.

Hizlaló étel igazából nincs, a kalóriatöbblet hizlal. Persze súlytartáskor és egyél egészséges, jó dolgokat :)


Ha sokallod a ch-t, emeld a zsírt, de a kalóriának meg kell lennie.


A 200 kcal fontosságát én nem igazán értem, az a helyzet. Hisz elmész egy kicsit mozogni és többszörösen ennyit elhasználsz... Eleve nem konstans a kalóriaigényed.


A visszahízástól pedig nem kell így félni... Ha nem eszel rengeteget, eleve csak igen lassan fogyhatsz, azt pedig észreveszed, ha feljön pár kiló, nem ébredsz egyszer arra, hogy megint 80 kiló vagy, ez nem így működik. Akkor meg?

De ha neked az jobb, emelheted fokozatosabban a ch-t. Mondjuk eszel 200 grammot s ha lassan fogysz, akkor valamit emelsz.

2018. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, szerintem félretértettél, mert én nem fogyni szeretnék :) Csupán súlyt tartani.
2018. aug. 8. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értettelek félre, világos volt a célod :) Ezért is kell enned rendesen - de ha fogyni akarnál és aktív lennél, akkor is kellhetne 250g ch vagy akár sokkal több, ez merőben a kalóriamennyiségen múlik, ami neked a céljaidhoz kell.
2018. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!