Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Ma van 2 hónapja, hogy elkezdtem a fogyókúrát.

Jobban mondva kalóriát számolok, betartva mindent amit a kalóriabázis megadott. Heti háromszor megyek súlyzós edzésre, amikor nincs edzés akkor a többi napon 5 km kocogás (inkább mondanám gyors gyaloglásnak, az asztmám miatt nem tudok sokáig kocogni) 161cm és 91 kilóval kezdtem.

A kalóriabázis szerint ma 84-85 kilónak kéne lennem.

Ma ráálltam a mérlegre és elkeseredtem mert csak 87 kiló vagyok. Nem eszek kenyeret, édességet, nagyon figyelem mit eszek. Többnyire csirke, hal, lazac, zöldségek, rizs ( nem sok ) bulgur stb. Nincs nasi, nincs csalás. Miért nem fogyok? Azt elfelejtettem írni, hogy napi 1500 a kalóriabevitelem.


2018. aug. 24. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogysz. Nem a lehető leggyorsabban, de azért egész normálisan, ha ebben vízvesztés nincs.


Gondolom, lassú az anyagcseréd vagy túlbecsüli az oldal a mozgást. Nem várhatod el, hogy pár adatból akár párszáz kcalnyi pontossággal megmondja bárki vagy bármi, hogy mennyi a kalóriaigényed, ez lehetetlen.


S persze van, aki nem számol jól.


1500 kcallal várható lenne, hogy gyorsabban fogyj még mozgás nélkül is, de ha elég lassú az anyagcseréd, akkor nem meglepő a fenti eredmény sem, egyes szerencsétlenek nem is fogynának ennyivel, hiába a sok felesleg. Sajna ez van. Türelem vagy több mozgás, mivel ennél is kevesebb evést nem ajánlok, max. később, kevesebb felesleggel, ha bírod.

2018. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia, eleve ha súlyzós edzést végzel, nem kell mérned magad, mivel izmosodsz, ami nehezebb mint a zsír, még jó h többet mutat a mérleg. tükörben kell nézned magad, h látsz e változast.
2018. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!