Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért mondják, hogy könnyebb...

Miért mondják, hogy könnyebb lefogyni, mint az elért súlyt megtartani?

Figyelt kérdés
2018. szept. 5. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak tippelek, de amíg fogyózik valaki jobban odafigyel a kajálásra, rendszeresen mozog. Viszont sokan vannak akik ha elérik a céljukat elkényelmesednek, kihagynak edzéseket vagy több "bűnözést" engednek meg maguknak és így feljön pár kiló. Ettől lesz aztán hogy jojózik a súlyuk. A fogyókúra csak egy ideig tart, kb egy feladat amit le kell tudniuk míg a súlytartáshoz életmódváltás kell ami azért nehezebb.
2018. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Mert sokaknak tényleg így működik ez. Elszántan "keménykednek" egy ideig, az megy nekik, aztán visszatérnek a régi táplálkozásukhoz és könnyen visszahíznak.


Nekem súlyt tartani messze a legkönnyebb (de vékony még sosem voltam, majd meglátjuk, ott mi lesz), sem fogyni, sem hízni nem szokott sikerülni, max. csigatempóban és nagyon keményen igyekezve rajta. Mindig ilyen voltam, nagyon széles az a sáv, amiben stagnálok és átkozottul kemény dolog ezen kívül ennem.

2018. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert a fogyás megvan néhány hét vagy hónap alatt. Megtartani viszont állandóan kell.
2018. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 timeamagdolna válasza:
55%

Minél gyorsabb és radikálisabb egy fogyókúra, annál inkább természetellenesebb, "kiéheztetett" állapotba kerül a szervezet. És amikor végre ismét lehet enni, a szervezet őrült módon pótolni akarja a hiányt - pszichésen is!!!

Tehát ezért mondják azt, hogy a radikális fogyókúra nem célravezető.

Inkább saját tempóban, folyamatosan - tényleg hozzászokva a másmilyen ételekhez és mennyiségekhez.

2018. szept. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
70%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, de még azzal kiegészíteném, hogy kb. addig tart a lelkesedés. Persze az sem mindegy honnan akar fogyni valaki. A vékonyabb testalkatból nehezebb csak úgy fogyni. Oda már jó diéta kell. Egy kövér ember az elején általában kihajtja magából a vizet, egy minimális testzsír elvesztése mellett, majd szinte biztos, hogy meg is áll, mert a mérleg -10 kg-ot mutat. Ez kb. 2-3 hét eredménye, vagy kevesebb. Ekkor megiszik naponta egy fél vedér sört, plusz újra összeeszik mindent, és máris felszalad 1-2 kg felesleg néhány nap alatt. Ilyenkor elmegy a kedv és a -10 kg visszaugrik +10-15 kg-ra.
2018. szept. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
55%

#4

Pontosan! Ezért szoktak egy diétát legalább 3-4 hónaposra tervezni. Heti 0,5-1 kg súlyvesztés lenne az ideális, mert az valóban a testzsírból megy le.

2018. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem amíg fogyás volt, addig megszoktam, hogy nap 1400 kcal, és nincs bocsánat, szóval keményebben be tudtam taratni. Mióta súlytartáson vagyok egyrészt egyelőre úgy tűnik, hogy 1700 és 1800 kcal-al ugyanúgy tartom a súlyom, így nem tudom, melyik lehet a jó, lehet a kettő között vagyok, szóval szórakozni kell. A súlycsökkentés alatt tényleg tartottam a keretet, mostanság viszont van pár nap (nem sok, 2 hetente 1x), hogy lazulok, és jócskán túllépem.

Egyszerűen amíg fogyni kellett, akkor ott volt a cél, hogy x hónap múlva ennyi kiló szeretnék lenni, ez nagyon motiváló volt, de az kevésbé motiváló, hogy marha sok idő múltán is ennyi szeretnék lenni, nincs látványos kitűzött cél. Úgyhogy új célt kellett találnom, ami a futásban merül ki, most versenyzek magammal, hogy mennyi kilométert tudok lefutni. :)

2018. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert az emberek többsége fegyelmezetlen, élveteg.

Lekoplalja, vagy keservesen ész nélkül lediétázza a felesleget, de annyi tudatosság, fegyelmezettség már nincs benne, hogy úgy éljen tovább, hogy a forma megmaradjon.

Miért van ennyi kövér ember?

Mert az emberek ilyenek. Gyengék, tudatlanok.

2018. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Röcsögei Péter válasza:
100%
Én 5 év alatt adtam le 10 kilót, aztán 1 hónap alatt 20-at híztam. A szervezetem beállt tartalékolósabb üzemmódra, mert diétáztam és többet mozogtam, alkalmazkodott, és már a diéta és mozgás közben is kezdtem visszaszedni a súlyt. Több időt akartam végre a hobbimmal tölteni, és megint nem mozogtam eleget. A "fegyelem" és az "egy életem van, azt miért gályarabként éljem" eléggé szembe tud kerülni egymással.
2018. szept. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!