Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni,...

Hogyan tudnék lefogyni, megtartani az egyensúlyt a kalóriabevitelben? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Az volna a nagy helyzet, hogy kb. egy éve elkaptam egy durva betegséget, ami miatt lefogytam nagyjából 5 kilót, de utána visszahíztam körülbelül 7-8 kilót - főként combra és a derekamra (a derekamra elég hülye háromszög formában). Nem lettem konkrétan kövér (165 centihez kb. 52 kiló), de a testem elvesztette a tónusosságát. Ezután persze elkezdtem tornázni, remélve, hogy ettől lemegy majd a zsír, de ez persze nem jött össze - a táplálkozás megváltoztatásához nem volt elég akaraterőm. A combom, fenekem izmos lett, de felette megmaradt a zsír, amitől egy kicsit remegős, "plötty" a combom. Most elhatároztam, hogy változtatok mindezen, a nyáron végre van időm sportolni, jobban oda tudok figyelni a táplálkozásra is. Már több, mint egy hete a következő dolgokat fogyasztom: főtt tojás, magvas-teljes kiőrlésű kenyér, saláta, tonhal, csirkemell, zabkása, joghurt és gyümölcsök. Igyekszem ügyelni, hogy többször egyek kevesebbet, de még sokszor elcsábulok.

Mozgást illetően itthon szoktam hasizmozni és a fenekemet erősíteni, van, hogy futok (2-3 km-nél még nem nagyon megy több sajnos), és biciklizek (ebből már megy 8-10 kilométer is, elég intenzíven biciklizem). Nem vártam, hogy egy hét után nagy változások következnek be (a hasamon volt egy pici háj, abból már lement szinte az egész), de érzem, hogy ez így nem fog menni.

A konkrét problémám: mivel nincs nagy súlyfeleslegem, nem túl könnyű a fogyás. Nem tudok egy olyan, kiegyensúlyozott étrendet összeállítani, amitől a szervezetem nem hiszi, hogy koplalok, de kalóriabevitelben nem járok ugyanott, mint a diéta előtt. Örülnék, ha szálkásítani tudnám az izmaimat. Mit tudtok ajánlani, hogy lemenjen a zsír combomról (tudom, helyi fogyás nem létezik), és meglegyen egy normál étrend, hogy a szervezetem hozzányúljon a zsírtartalékokhoz is?

Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat, amiért ilyen hosszú lett.

17/l


2015. jún. 22. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát... köszi. Egyébként ezt az oldalt ismerem. Ha lehet, azért bővebb válaszokat várnék, személyes tapasztalatot is írhattok, hogy hogyan sikerült kis súlyfelesleget tartósan leadnotok. :)
2015. jún. 22. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha bővebben akarsz olvasni a témáról akkor olvasd el ezt a könyvet - legálisan ingyen elolvasható:

[link]

Ha a reklám jön be frissíd az oldalt!

És ne csak azt olvasd el amit úgy gondolsz hogy neked kell hanem az egész könyvet mert úgy áll össze a kép a dolgokról!

2015. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket!:))
2015. jún. 23. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!