Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egyszerűen éhen halok egész...

Egyszerűen éhen halok egész nap! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok, 70 kg, nő. 1 hónap alatt nagy kínkeservesen lement 2 kg. Kb 1200-1400 kcalt ettem egy nap,mozgàs csak napi 1 óra séta volt. Folyamatosan éhes voltam.

Aztán kövi hónapban kicsivel többet mozogtam, beiktattam heti 2 fèl órás súlyzós edzést és többet is ettem, 1500-1700 kcalt. És nem fogytam ez alatt a hónap alatt semmit. Kétségbe vagyok esve. Naponta 3-szor eszem (betegség miatt többször nem lehet), 1700 kcalt eszem, és folyamatosan éhen vagyok halva. Kb csak a kaja körül forognak a gondolataim. Munkahelyen még ok, ott nagyjàból le vagyok foglalva, és tudom hogy csak annyit ehetek amit vittem magammal. Na de este otthon nem tudok mit kezdeni magammal, folyton csak ennék. Hiába megyek el sètálni a kutyával, hiába nézünk filmet a párommal vagy szexelünk vagy csak fekszünk, folyton csak a kajára gondolok és hogy majd éhen veszek.


Mit lehet ez ellen tenni??


2018. szept. 25. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Mit eszel?

Normális kajákat? Mert nem mindegy az sem, hogy miből jön össze ez a kalória.

Egyébként fogyáshoz szerintem sok az 1700. Én inkább 1300-1500 között ennék.

De lehet lelki oka is. Sokaknak az evés okoz örömet, meg unalmukban is esznek. Szerintem ha kibírod, akkor egy idő után nem fog így hiányozni.

Én 1600-1900 között eszem, nem akarok se hízni, se fogyni, és totálisan jól lakom minden nap. Sőt még nasi is fér bele.

2018. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet kéne mozognod. Heti 2 fél órás súlyzózástól ne is várj csodát.
2018. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Leifur ***** válasza:

Szia!


Fogyni és vékonynak maradni ugye csak életmódváltással lehet. Ha folyamatosan éhes vagy, akkor az annak is a jele, hogy az étrend, amit követsz, fenntarthatatlan és hosszú távon is az marad. :(


A napi 1 óra séta szinte már több is, mint kellene. De ha úgy érzed, hogy nem lesz túlzás ezt hosszú távon tartani, akkor minden okés.


Kár, hogy nem ehetsz naponta háromnál többször, ahogy fentebb írtad. Az emésztőszervrendszernek szüksége van egy kis adag élelmiszerre legalább 3-4 óránként, hogy ideális mértékben pörögjön az anyagcsere. Ha ez nincs meg, akkor kicsit belassul, és kevesebb energiát éget. Ha annál a maradék pár étkezésnél pedig keveset eszel, akkor pedig örökké azt érzi, a szervezet, hogy éhezel, és bekapcsol az evolúciós ösztön: "Takarékoskodj!" - és lelassul az anyagcseréd. Ha újra el kezdesz többet enni, pedig jön a válasz a hosszú koplalás után: "Raktározz gyorsan!".

Egy dietetikustól lehetne tanácsot kérni, hogyan lehet csak háromszori étkezéssel egészséges étrendet és emésztést elérni.

Addig is jót tesz a séta, ha nem fáradsz el nagyon a végére.

2018. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Leifur ***** válasza:

Bocsánat, nagyon fontos dolgokat le se írtam:

Nyilván az élelmiszer összetételét is át kell gondolni, ha ennyire éhes maradsz. Mit eszel pontosan? A megfelelő fehérjebevitelre ügyelni kell, mert különben állandóan éhesnek érzed magad. De igazából egyszerűen csak normális mértékű élelmiszert kell enni, és nem többet. Akkor előbb-utóbb beáll a súlyod az ideálisra, főleg, ha azt mondod, hogy mellette megvan a napi adag sétád is.

Mindemellett emésztést elősegítő-kímélő élelmiszerek nagyon fontosak. Kefír/joghurt/zöldséget, esetleg bogyós gyümölcsök, illetve alma, körte.

2018. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Le\arhatom a saját esetemet, hátha hasonlítunk, de neked kéne rájönnöd, számodra mi jó.

Nos, 1400 kcallal én is éheznék ilyen számok mellett, nulla mozgással is... Az 1500-1700 is kevés étel, de ha sok mozgás nélkül akarunk fogyni, sokkal fölé már nem mehetünk ilyesmi adatokkal s nem extrém gyors anyagcserével. Jó étrenden ez is elég lehet akár - ha nem, mozogj többet, az segíthet.


Mivel s mennyivel laksz jól? Ha nekem 1500-1700 kcal a keretem, esélyem sincs 3 étkezésre, egyszer nem laknék úgy jól. 2-vel sokáig próbálkoztam, hiába, ez legfeljebb egy rendesebb (nem nagy) étkezésre elég, de remek étrenden az elég is egy napra... DE ez én vagyok, te működhetsz gyökeresen máshogyan is, nem akárkinek való a napi 1-2 étkezés, lelkileg még én se mindig bírom, szeretek enni nem éhesen is, de ez már az én kisfokú elszántságomat mutatja. Motiváltan azért más.


Lehet, hogy jó neked a 3 étkezés, csak az ételeid problémásak, esetleg az időzítés nem jó. Sokunk úgy működik, hogy nem tud ilyen kevés ételt reggeltől estig enni, éhezik. De ha összébb húzza az evési időt, jobb. Vagy valakinek nagy reggeli, könnyű ebéd, nagy vacsora működik... Sokféle ember van, nem tudhatom, nálad mi a gond.


Az étrend, a makrók rengeteget számítanak, nekem a legtöbbet, pedig azért más tényezők is fontosak. Sok szénhidráttal esélyem sincs (max. ha mindennap edzek órákat), kevéssel egészen más. Van, akinek a sok rost, zöldség segít...


A helyedben otthon este rendesen ennék. Nem azt, ami szembejön, persze, hanem akkor enném meg a fehérjebevitelem jelentős részét sok zöldséggel s mellé még valamivel, ezt nem tudhatom, nálad mi. Nem tudom, mennyi tapasztalatod van, én sok éve eléggé tisztában vagyok azzal, hogy bizonyos ételekből 2-3000 kcalt simán bepakolok egyszerre (azért erre ma már készülnöm kéne, de vannak ilyenek), míg pl. zöldséges rántottából, töltött tojásból sokkal kevesebbet tudok megenni és legalább olyan alaposan jóllakom tőle, csak éppen jobban érzem magam, mint egy halom kenyér és édesség után.

Tervezd meg a vacsorádat jól s inkább a többi étkezésed legyen könnyebb, de az se túlságosan apró, mert nem jó kiéhezni.

2018. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Most komolyan szórakozol ?????????????????
2018. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!