Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyhatnék újra 3-4 kg-t?

Hogyan fogyhatnék újra 3-4 kg-t?

Figyelt kérdés

egy 176 centis leányzó volnék és a jelenlegi súlyom 58 kg. 1 év alatt ledobtam 10 kg-t de sajnos az utóbbi két hónapba falás rohamok jönnek rám..Hónapokig semmi baj se volt,kevés csokit ettem,kevés zsíros ételt de most egyrejobban kívánom és nem tudom megállni hogy ne egyek ha előttem van.Főleg ha stresszelek akkor pláne rám jön és nagyon kövérnek érzem magam,szerintem látszik ez a 2 kg hízás.

Hogy szokhatnék vissza újra a normális étkezéshez? Vagyis inkább a fogyókúrás étkezéshez.

Ma reggelt forró csokival kezdtem és 1 szelet kenyérrel,ebéd és a vacsora rántotthús volt egy kevés rizzsel,összesen 4 hús. aztán 2 szelet zserbó.

Szeretnék leszokni újra az ilyen cukros édes ételekről.Mit ajánlotok? Milyen ételek vannak amik telítenek és nem hú de nagy kalóriabomba?


18/L



2018. szept. 30. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tejcsoki helyett étcsokit szoktam enni inkább ha nagyon kívánom az édességet, abban kevesebb a kalória. Főétkezésekhez szoktam enni salátát mert alig van benne kalória, de mert ez is telít kevesebb rizst eszek. Kis váltás de nekem elég jol bevált. Reggelinek jobb lenne valami fehérjében gazdagabb (rántotta pl), simán a kenyér sokáig nem elég. Amúgy inkább neten nézz fogyókúrás ételekt vagy vannak komplett étrendek is. Nem kell egyben követned őket de kezdésnek eleg jók, én pl youtubeon szoktam nézni ilyen videókat.


Amúgy meg ha nagyon nem tudod megállni akkor csak próbálj mértéket tartani és inkább lemozogni a plusz kalóriákat. Nyilván napi 1-2 tábla csokit nehéz ledolgozni, de 2 szelet zserbó még nem főbenjáró bűn. Lehet enni "rossz" kajákat is, de csak mértékkel, figyelve a kalóriára.

2018. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A leírás alapján arra tudok gondolni, hogy túl önsanyargatóan eszel, talán még koplalósan is. Bár nem írtál fogyókúrás napokat, de a mai napod sem valami erőteljes a magasságodhoz, súlyodhoz képest, mozgásról, izomzatról nem írtál, de az anyagcsere is ott van, egyeseknek sok kalória kell még fogyáskor is.

De ha meg is van a kalória, bizonyos dolgok kizárása nagyon fel tud zaklatni egyeseket, aminek a vége könnyen lehet bezabálás.

Ha elég hedonista vagy (ezt nem hiszem), akkor még egy épeszű, nem túl megszorító diéta után is vágyhatsz lazításra sok-sok hét vagy hónap után, ez normális.

Én simán ennék csokit olykor-olykor (akár mindennap is, nem azon múlik a fogyás, bár aki elszáll vele, annak ez már kevésbé ajánlatos. nekem egészen parányi csoki is elég ma már, nem kavar be semmibe és nem érzem magam szerencsétlennek, aki még csokit sem ehet. lehet, hogy máshogyan sem érezném, de nem kockáztatok. igaz, az én csokimban nincs cukor, azt már sok éve elhagytam).


Nem tudom értelmezni azt, hogy telít. Engem semmi nem telít, max. laktat, engem leginkább a szénhidrátszegény ételek, de nem mind, ez nagyon egyedi. Tipikus, hogy a gyors szénhidrát rosszul laktat, a fehérje pedig jól, persze nagy egyéni különbségek vannak. Tapasztald ki, neked mi jön be, de a fehérje zöldséggel jó kiindulópont.


Miért baj, ha valami kalóriabomba, ha a kalóriához képest jól laktat? Ha nagyobb mennyiség kell, akkor egyél mellé zöldséget :) Az sokaknak eleve segít a jóllakásban, bár nem mindenkinek. De ha a tömény cucc jóllakat, a zöldségekkel pedig a térfogat- és élvezetigényednek is eleget adtál, igen jó étkezés jöhet össze.

Persze ha neked a kalóriaszegényebb ételek jók, akkor egyél olyanokat, sok könnyed, nagy víztartalmú étel van, kásák, zöldségételek... Ha sok étkezésed van, úgyhogy elég kicsik, ebédkor segíthet egy finom leves is a jóllakásban. Vagy több mozgás, ami kitolja a kalóriakeretet...

2018. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért vagy folyton éhes, mert kiéheztetted a szervezeted, ilyen magassághoz az 58 is kevés, nemhogy a tervezett 54-55!
2018. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
még egy 5-s rádfér kislány
2018. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!