Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai étkezésemről? (A többi lent! )

Figyelt kérdés

Reggeli: 63 g félzsíros túró, 2 banán, 1 alma.


Uzsonna: 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér, egy darab paprika, egy főtt tojás, egy kis kígyóuborka.


Vacsora: 2 banán, fél alma, 175 g kefír, 63 g félzsíros túró.



Ez megfelel egy napra? Túl sok, esetleg túl kevés? Ideális a fehérje, szénhidrát, illetve a zsírmennyiség?


2018. okt. 25. 18:24
 1/8 anonim válasza:
79%
4 banán egy napra sok, mert 1 banánban is eleve rengeteg a kalória. Ha fogyni szeretnél a gyümölcsöket cseréld zöldségekre, és emellett mozogj (legjobb a reggeli kocogás, biciklizés)
2018. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

valóban sok a banán.

illetve hol az ebéded? a főtt kaja? az sem lenne hülyeség.

2018. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes kiörlésű kenyeret biztos nem ennék, élelmiszer mikrobiológus vagyok, a búza héja tele van penésszel és annak toxinjaival, ezt szépen ledaráláják stb. stb. Akkor már inkább ennék magvas kenyeret vagy elhagynám a kenyeret, ha ennyire irtóznék tőle.


banán, alma ugyanúgy cukor, csak úgy szólok. Vitaminnal oké, de ez nem táplálék.


Nem tudom mennyit mozogsz emellé, de ez 1. nagyon kevés és egészségtelen, 2. ha fogyni/izmosodni/formásodni akarsz, akkor a legfontosabb, hogy megfelelő kalóriát vigyél be megfelelő ételekből, ne éhezz és MOZOGJ valamit, mert hiába koplalsz, semmit sem fogsz elérni vele.

2018. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem számolom ki a makrókat, ránézésre nagyon kevés, én ezt egyben betolva néznák, hogy hol az étel, de persze vannak más emberek. Engem egy csomó cukor nem laktat és tápanyag szempontjából is kevés a banán, bár vannak benne remek dolgok, szó se róla.

A fehérje inkább kevésnek tűnik, de mivel nem számoltam ki s nem ismerem az igényeidet, nem tudhatom. Minden napod ilyen? Alkalmilag szerintem senki nem szólhat meg a sok banán miatt, mindennapra már bizonyára jobban kellene tervezni, hogy beférjen (s csak akkor, ha neked jó a sok gyümölcs. én is szívesen ennék napi 4 banán, egy ideig legalábbis, az megenni egyáltalán nem sok, de kalóriában és cukorban sokunknak az).

A minimális zsírigényünk kevés, az bizonyára megvan, a szénhidrát pedig nem esszenciális, úgyhogy a fehérje- és kalóriabevitelen s az egyéni igényeiden múlik, hogy a makrók jók-e.


Én sokkal több zöldséget tartok megfelelőnek.

2018. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Igen, a banán bizonyára sok, de ez a kedvenc gyümölcsöm és hiába cukor, imádom enni. Hát igen, az ebédem sem volt valami kiadós, viszont én tökéletesen elvoltam ezzel az étellel a nap folyamán.13 éves lány 162 cm vagyok, 47 kiló, és
2018. okt. 25. 20:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, kicsit elírtam. *13 éves lány vagyok, 162 cm, és 47 kiló.
2018. okt. 25. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés szerintem pláne egy fejlődő szervezetnek.

Bár a súlyod nem nagy, valszeg nem vagy kövér sem, de leírom hogy megy ez.

Van egy kalória kereted. Ami szerintem olyan 2500, ha sportolsz.

Ha azt túl lèped hízol ha kevesebbet eszel fogysz.

9000kcal + szüksèges 1kg zsír felszedèsèhez.

Tehát ennyivel kell kevesebbet enned hogy fogyj 1kgt, és nyugi ha többet eszel, nem baj, lehetetlen 9000pluszt enni egy nap.

Van egy keret, ami alatt koplalsz, nálad ez 1400kcal, ezt egyszer egyszer lehet, de rendszeres koplalás után lassul az anyagcseréd, és így kisebb lesz a kereted is, ezért koplalás sem szabad.

Szénhidrát, fehérje zsír az nem számít fogyás szempontjából, csak egészség szempontjából.

Ha van kérdésed írj nyugodtan, segítek, de na ez így működik

2018. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Babám, én 162 centihez 60 kiló vagyok és nagyon szép nőies alakom van... Ne tedd tönkre az egészséged.
2018. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!