Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ahogy oregszunk tenyleg csak...

Ahogy oregszunk tenyleg csak hizni lehet?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani, hogy ahogy oregszunk mar a levegotol is hizunk. Kozben vannak olyan idosebb emberek akiknek jo alakjuk van, most akkor hogy vam ez? Lehet jo alakom kulonosebb erofeszites nelkul? Most meg jo alakom van, csak kivancsi vagyok, hogy van ez.
2018. nov. 12. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

EZ így nem igaz.

Ami igaz, az az, hogy idösebb korban könnyebben hízik az ember, mert kevesebb energiára van szüksége és jobban raktároz a szervezete.

De egy fiatal is kövér lesz, ha zabál, és egy idös(ebb) sem, ha odafigyel az evésre.

Másrészt meg sokat számít az életvitel, aki a TV elött vagy a kocsmában ül szabadidejében, az nagyonn eséllyel hízik el, mint aki aktív fizikailag, eleget/sokat sportol, mozog.

"Eröfeszítés nélkül" nem marad meg az alakod, oda kell figyelni valamennyire a bevitt kalóriákra illetve a megfelelö mozgásra.

Megörizni könnyebb az alakodat, mint visszakapni, ezért az elhízás elsö jeleinél - vagy még azelött - célszerü elkezdeni tenni ellene.

2018. nov. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Kifogás. Aki rendszeresen edz/sportol és egészségesen eszik, az 45-50 évesen lesz a csúcsformájában. Azon felül nehezebb, de ez nem kifogás.
2018. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Papám egész életében dolgozott és soha nem volt falánk. Most 75 évesen is egészséges korához képest. Ha tartósan és rendszeresen mozogsz és egészségesen étkezel akkor teljesebb életet tudsz élni idősebb korban is.
2018. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
az időseknek rosszabb és lassabb az anyagcseréjük. emiatt egyszerűbb hízni. de amúgy meg alkat függő ebben a korban, mert nyilván nem minden nyolcvan éves tatus fog másnaponta az edzőteremben feszíteni. szóval szerencse kérdése is. majd meglatod. de akkor meg már kit érdekel amúgy is.
2018. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy darabig megy így, aztán agg korban (többnyire 80 táján) jön egy erős fogyás, amikor az embernek étvágya sincs és szó szerint összeaszik.
2018. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem azért hízunk mert öregszünk. Hanem azért mert idősebb korban amikor már minden fáj, az ember sokkal kevesebbet mozog, és az étkezés meg kicsit több lett. Magamon tapasztalom, pedig öregnek sem érzem magam.Mindig sportos, jó alakú voltam. 49 évesen odajutottam, hogy elhíztam. Oka egyszerű. Sokszor vannak ízületi gondjaim, sokszor annyira fáj a derekam, hogy mozdulni sem tudok. A rengeteg munkától néha betonból érzem a lábaimat. Így az életemből szép lassan lemaradt az aktív sportolás. Viszont az étkezés maradt a régiben, és sokszor rossz minőségű ételeket ettem. (hamburger, pizza , csokitorta) Eredmény, hogy majdnem 100 kilós lettem. De lassan 2 éve újra sportolok, újra figyelem mit eszek, és lefogytam 62 kilóra.

Mindig tőlünk függ, hogy mennyire híztunk, vagy fogyunk..

49/N

2018. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy logikai bukfenc van a kérdésedben!

Vannak olyan idősebb emberek, akiknek jó alakjuk van. De miért képzeled, hogy ők ezért nem tesznek erőfeszítést?

Pont hogy annak van jó alakja, aki sokat mozog, nemcsak háztól házig autóval közlekedik, munkahelyen a számítógép, otthon meg a tévé előtt ül.

Az viszont nagyon igaz, hogy sokkal-sokkal egyszerűbb a jó alakot megőrizni, mint a dagadt állapotról visszafogyni és azt megőrizni.

2018. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#2, sőt nyolcvan évesen lesz a csúcsformájában.
2018. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet fogyni is, meg ugyanolyannak is maradni, mint korábban. De nagyobb erőfeszítést igényel. 40-50 évesen azért nem olyan, mint tiniként, hogy bármennyit lehet enni hízás nélkül.
2018. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Levegőtől senki nem hízik. Ha kontrollálod az étkezésed, nem leszel elhízott idősen sem. A jó alak már nem ilyen egyszerű. Az izmok, ha nem használod őket, az évek évtizedek alatt fokozatosan leépülnek, a bőr veszít feszességéből. Ezen edzéssel tudsz segíteni.
2018. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!