Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tenyleg ilyen sok 100gramm...

Tenyleg ilyen sok 100gramm tészta?

Figyelt kérdés

Ma ebedre gombás tésztát csináltam durumtésztából.

Mindent kimértem és 100g tészta (355kcal) elegge nagy adagnak tűnt, nem akartam elhinni, hogy ennyi tészta csak ennyi kalóriát tartalmaz.

Bar most kezdtem meregetni es számolni a kaloriakat, lehet csak ezért 'sokkolt'...:)

De jóllaktam vele legalabb:D



2016. júl. 28. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 100 g tésztát nyersen kell mérni, az a 355 kcal. (Gondolom, tudod,de a biztonság kedvéért leírtam, bocs, ha fölösleges volt)


Ez elég nagy adag, egy áltlagos adag (étterem/menza) 60-70 g nyers tésztából készül.


Szóval a 100 g tésztával tényleg alaposan jól lehet lakni és nem annyira sok kcalt tartalmaz. Persze ha emellé sok zsíros húsos valamit eszel, akkor az igencsak megdobja a kcal értékeket.

A zöldségfélék, gomba, sovány hús még sokkal kevesebb kcal-t tartalmaznak egy-egy adagba nem sok jut.

Viszont arra nagyon figyelni - MÉRNI - kell, hogy mennyi zsiradékot használsz, mert az az, ami rengeteg kcal kis mennyiség esetén is.

Egy evökanál olaj kicsivel tbb, mint 100 kcal, és a legtöbb ételbe amit a "teszek bele egy picit" mennyiségként adagolnak - egy löttyintésnyi", "ami befutja az dény alját", stb, azok általában 3-5 evökanálnyi mennyiségnek felelnek meg. Szóval erre figyelj oda.

2016. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyersen mérted? Mert akkor simán lehet belőle egy emberes adag.
2016. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.:)


Igen, nyersen mértem ki a 100grammot.

A zacsijára 350kcal/100gr van feltüntetve.

Mindent méricskélek amúgy, meg beleszámolok. Vagyis az olajat is.:)

Általában az ilyen tésztás cuccokhoz fél - 1 evőkanált használok.

2016. júl. 28. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, akkor lehet, hogy sok olyat írtam, amit már tudsz, de remélem, nem baj.
2016. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dehogy baj:)

Köszönöm a segítséget!:)

Amúgy lemértem megfőzve is és úgy 280gramm volt.

Jó sok vizet felvesz:)

2016. júl. 28. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, sok vizet felvesz és a fözési szokásoktól függöen igen eltérö mennyiséget, mert van, aki keményebben szereti - akkor kevesebb vizet vesz fel, meg van, aki majdnem szétföve - akkor meg jóval többet.
2016. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
a ch-t...szenhidratot kellene szamolnod!!
2016. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!