Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak ha stagnál a...

Mit csináljak ha stagnál a fogyás?

Figyelt kérdés

4 hónapja kezdtem el számolni a kalóriákat illetve jobban odafigyelve/egészségesen enni illetve a makrokra is nagyon odafigyelek. 78 kiló voltam és le is ment 10 kiló viszont az elmúlt 2-3 hétben egyszerűen megállt a fogyás. Kilóban és körméretben is.

Kb mindig 1200-1400 kalóriát ettem meg tegnap utánajártam hogy lehet a túl kevés kalória miatt és felvittem 1500 kalóriára. Ha fogyok akkor nem azt jelenti hogy elég kevesebb kalória is?

Emelett hetente edzem 3-4x súlyzós/saját testsúlyos edzést illetve 1 nap kardiot. Szerintetek hol lehet a probléma? meddig tartott nektek a stagnálás és mit csináltatok?

Feladni semmiképpen nem fogom mert ideáig eljutottam ezért szeretnék megoldást találni. Előre is köszönöm a normális válaszokat! 21/F



2018. dec. 5. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha fogysz, az azt jelenti, hogy kalóriadeficitben vagy (már ha zsírból fogysz, mert pár kiló ideoda a testsúlyban még nem sokat jelent, az lehet víz is). Ha a heti fogyási ütemed biztosan 1 kg körüli, akkor a kevesebb kalória tipikusan izombontó koplalás.


Egy normál ember minél kevesebbet eszik adott aktivitás mellett, annál gyorsabban fogy, illetve a koplalásszint elérése után simán lehet némi zökkenő. De olyan nincs, hogy 1000 kcal deficitet mélyítenél s 1200 helyett 0 lesz. Az anyagcsere ennyit nem tud lassulni, alapból is csak minimálisan lassul, de akadnak emberek, akiknek túl ügyes a túlélés része vagy valami betegségük van s azoknál ez borul és nem tudnak normálisan fogyni. De ez abnormális, speciális eset. Ettől függetlenül ne koplaljunk, az nem jó.


Rengetegszer hallottam már pár hetes stagnálásról. Ez normális, úgy látszik. Türelem, illetve sokaknak bejön pár erősebb, kalóriadúsabb nap, oldalba bökik az anyagcseréjüket vagy valami.

2018. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Iktass be egy komoly csaló étkezést. Utána kezd el a szénhidrát ingázratást. Ennyi
2018. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!