Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy hónapja stagnál a fogyásom...

Egy hónapja stagnál a fogyásom, hogyan indíthatom be újra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A célomig 3kg van vissza. Egy hónapja folyamatosan ingadozik a súlyom. 1-2kg feljön majd lemegy, de alá sohasem megy. Nagyon aggódom és kezdem feladni a dolgot. Egyre jobban kívánom az édességet mert úgy érzem, hogy semmi értelme az egésznek. Ha "éhezek", akkor sem fogyok és nyilván akkor sem, ha zsírosabb ételeket eszem.

Próbálok minél fehérjedúsabban táplálkozni. Gyakran eszek túrót és tojást. Ennek ellenére semmi változás.

Naponta 1000kcalt sose eszek (egyszerűen nem tudok többet enni, nem kívánom. Ha mégis többet eszek, akkor kihányom és nem direkt).

Kenyeret és tésztaféléket abszolút nem eszek, maximum bekapok egy darab puffasztott búzát. Sportolni jelenleg sérülés miatt nem tudok, még egy hónap amíg teljesen felépülök (autóbaleset maradványa...).

Próbálok minél több folyadékot fogyasztani. Viszont sok tejterméket fogyasztok és nem tudom, hogy ez mennyire baj (tehéntej, kefír, natúr joghurt).

Húsokat nem igazán eszem, már korábban sem szerettem őket igazán. Inkább "vegetáriánus" vagyok, csak nagyon ritkán eszem húsféléket. Főzelékeket és leveseket viszont annál inkább, a burgonyát próbálom kerülni.

Tudnátok tippeket adni esetleg?



2016. ápr. 19. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont sok tejterméket fogyasztok és nem tudom, hogy ez mennyire baj (tehéntej, kefír, natúr joghurt). "


Elég nagy.


Szénhidrátban alacsony diétát kell folytatni a fogyáshoz, hogy a ketózis beinduljon és az elraktározott felesleghez kezdjen nyúlni a szervezeted. Napi max. 100-120g szénhidrát ajánlott, de a gyorsabb fogyáshoz inkább 50-80.


Egy pohár tej meg 150 kalória és kb. 10-12g CH és semmi telítettséget nem ad. Biztosan tartod te azt az 1000 kalóriát (ami egyébként egészségtelenül kevés, 1200-1300-ig fel kellene menni) vagy csak azt hiszed, hogy igen?

2016. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, kalóriabázison folyamatosan számolom a kalóriabevitelt és a zsír/szénhidrát/fehérje arány is fogyókúrásra van beállítva.

Általában nem eszek 70g szénhidrátnál többet, ma mondjuk becsúszott egy kicsit több (90g). Mindig előre eltervezem, hogy mit fogok enni következő nap és ahhoz is tartom magam.

Egyébként tejtermékeket sokat fogyasztok de mindig mértékkel. Például ha megeszek egy doboz natúr joghurtot, akkor tejet már nem iszom.

Viszont ennek tükrében (amit írtál) megpróbálom csökkenteni :)

2016. ápr. 19. 12:25
 3/14 A kérdező kommentje:
Lenne még valakinek bármilyen tippje? Különösen az érdekelne még, hogy mit egyek, amikor rámjön az a hatalmas édességhiány. Tojásfehérje felverve szóbajöhet habként?
2016. ápr. 19. 14:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Első, szinte senki nem kerül ketózisba 100g ch mellett...

20 gramm alatt már szinte mindenki, 50g még egy fontos határ, ami alatt kinek jó, kinek nem, s van, aki magasabbra is mehet (főleg nagy, izmos testtel és sok mozgással), de nem az a tipikus.


Kérdező, a tojáshab finom (kakaóval, édesítővel, kókusszal, dióval :D utóbbiak nélkül rém zsírtalan, de lehet, hogy neked nem), de mivel nyers tojásfehérje, max. igen elvétve alkalmazhatja az, akinek az belefér. Bár lehet, hogy madártejhabszerűen megfőzve még okés lehet.


Elég sok lehetőség van édességekre, különféle stílusban. Tojásra, túróra vagy mindkettőre simán lehet alapozni édességet... Joghurtosak is vannak számosan. Az én édességeim inkább zsírosak, teljesen jók fogyáshoz, ha nem viszem túlzásba (a mai sportszelet jellegű cuccom lightos volt, hogy sokat lehessen belőle enni).

A palacsinták se rosszak, ha megfelelően készíti őket az ember, de itt én már képes vagyok elszállni. A piskóta jobb, mert abban nálam szinte csak tojás van, amit úgyis eszem.

Nálad a plusz kalóriák miatt sem kell különösebben aggódni, hisz túl keveset eszel.


A tejtermék van, akinél bekavarhat, cukor, inzulinválasz, miegymás... Ez nem az én asztalom, én maximum keménysajtot és vajat eszem, azt is nagyon keveset s nekem így jó.


Az sem mellékes, hogy mennyire vagy vékony, mert ha az egészséges szintnél vékonyabbra akarsz fogyni, ne csodáld, hogy a tested tiltakozik.

2016. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
167 cm vagyok és 54kg jelenleg. Húsvét előtt sikeresen lefogytam 53.5-re de azóta 54 alá nem tudok menni és ez aggaszt. Pedig mindent megteszek de már kezdek kétségbe esni, mert nagyon szeretném azt az 52 kg-t. Nálam ez pszichés dolog, az 52kg lenne az, amivel tényleg eredményesnek érezném magam. És nem azon van a hangsúly, hogy a mérleg kevesebbet mutat (mert bizonyára 2kg nem okoz olyan nagy látszatkülönbséget), hanem az önbizalmon.
2016. ápr. 19. 16:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tejtermékek lesznek a ludasok + belassult anyagcsere.

Én édességnek néha szoktam csinálni "hamis" madártejet: tojáshab felver,kifőz, ezt megborítom vaníliás fehérjével.

Nem tudom budapesti vagy-e,de érdemes elmenni a Fittmarket nevű boltba,ott van jó sok cucc,ami megkönnyíti a diétát.

2016. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos vidéken lakom, jó messze Budapesttől egy kisvárosban. Van itthon fehérjeporom (turbó d.) vaníliás ízben, azzal is meg lehet csinálni ezt a madártej dolgot? :) Nem hangzik rosszul.

Az anyagcserém egyébként is rossz, gyomor és bélproblémáim vannak és az emésztésem nagyon lassú. Szerinted akkor a tejtermékeket hanyagoljam?

2016. ápr. 19. 17:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A t.diéta por egy cukros fos. A shop.builder.hu-n tudsz rendelni normális fehérje port + van egy csomó jó cikkük is a helyes táplálkozásról. Ha gyomorproblémáid vannak, akkor pláne hanyagold a tejtermékeket. Szerintem. Inkább hús,tojás.
2016. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A húsféléket megutáltam, mióta azt láttam csak otthon, hogy húst ettek hússal. Tehát kolbászt rántotthússal és csak hús hús hús zsírban tocsogva. Mondanom sem kell, hogy mindkét szülőm elhízott lett. Ezáltal én nagyon megundorodtam a húsoktól, nagyon ritkán esetleg a csirkemellet grillezve megeszem vagy a csirkés salátát.

A tojás az jöhet minden mennyiségben valamint a túró is. Még van esetleg valami tipp, hogy hogyan tehetném színesebbé az étkezésemet? Talán közrejátszik a stagnálásban az is, hogy meguntam bizonyos ételeket és változatosságra vágyom.

2016. ápr. 19. 17:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A hús és a zsír csak akkor probléma, ha nagy mennyiségű, gyorsan felszívódó szénhidráttal (kenyér, tészta stb.)eszi az ember. Én most ketogén diétát csinálok,ami elég sok zsírbevitelt (és minimális szénhidrátbevitelt) jelent, mégis fogyok. Nem kell húst hússal enned,de jó hogyha napi szinten jelen van a táplálkozásodban. A csirke oké,mehetne esetleg hal még ha szereted. A shop.builder.hu-nak van egy Builder gasztró nevű rovata,ott találsz egy csomó jó receptet!
2016. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!