Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Életmód kialakításban, fogyásb...

Életmód kialakításban, fogyásban és súlytartásban valaki tud segíteni? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés
16 éves koromban a megfelelési vágy anorexiába juttatott engem, de szakemberek segítségével kigyógyultam, bár az ő elmondásuk szerint sem lehet ebből 100%-ig kijönni, egy életen át. Szép lassan visszaszedtem a leadott kilókat,bár hű maradtam pár szokásomhoz: semmi fehér liszt és cukor, kávé csak presszó, zöldség gyümölcs amennyi csak lehet, csökkentett olaj és zsír. A mozgásigényem nagy, hetente minimum 2x megyek kondiba , itthon jógázom, vagy kézi súlyzóval edzem. A lényeg hogy szeretnék leadni egészséges módon 4-5kg-ot, mert 58 kg-mal éreztem magam a legjobban eddig, ami a 174cm-emhez egészséges is, de már egy éve lassan hogy húzom és nem tudom elérni, 62-őn stagnálok. Számolom a kcal-t, napi 1500 a cél, viszont van hogy túllépem 1800ra is akár. Szeretnék vega lenni, de ha eldöntöm hogy "ma nem eszem húst" akkor este biztos hogy lecsúszik egy sonka, ez néha bulémia gyanús helyzeteket szül. Úgy érzem az akaraterőm nem a régi, az életmódom pedig nem elég jó hogy elérjem a kívánt súlyt és tartsam. Remélem valaki (sajnos) átélt hasonló helyzetet, kijött ebből és tud tanácsot adni!

2018. dec. 23. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok sorstársad, de pár dolgot szeretnék megjegyezni.

A súlyoddal most se lenne baj, de bizonyára nagyon kevés izmod van. Ha már kondizol, izmot lenne érdemes felszedned (akár a fogyás után). Ha a kondizás számodra kardiózás és nem akarsz valamirevaló izmot, ahhoz jogod van, akkor nem szóltam.


Ha egy napot sem bírsz hús nélkül, akkor talán korai neked a vegaság, de erre nincs elég rálátásom, nem is tudom, miért akarsz vega lenni, elvileg ha elég motivált vagy, akkor az előrevisz s megkönnyíti a hús elutasítását, nem? Nekem sincs nagy akaraterőm evés terén, de amit igazán komolyan veszek és fontosnak tartok, azt nem nehéz legalább az esetek zömében betartanom. Úgyhogy nekem úgy tűnik, hogy nálad az elhatározás nem elég kemény, de persze lehet más eset is.


Az 1500-1800 kcal jónak tűnik a leírásod alapján (de a tapasztalat mutatja meg, hogy hogyan fogysz ennyivel), ne aggódj, hogy nem eszel mindennap ugyanannyit, ez elég normális.

2018. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, a megjegyzés is sokat segít, elgondolkodtat. A vegaság hullámzik a fejemben, szeretném megtalálni azt az indokot ami egy életre pálfordulást okoz, mind etikailag mind egészséget tekintve.
2018. dec. 24. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gyógyultál ki, komoly anorexiás vagy!!! 62 kilóval is vékonyabb vagy a normánál, 58-cal kifejezetten gebe lennél! A szervezetnek több esze van, mint neked, azért nem fogysz tovább! Az 1800 kcal se sok, kevesebb, mint az alapanyagcseréd, az 1500 súlyosan kevés! Ne akarjál vega lenni, hiszen szemlátomást szereted a húst, hát akkor edd nyugodt lelkiismerettel. Irány vissza a pszichológushoz!!!
2018. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előzőnek, nem gyógyultál ki!

Rossz olvasni, ahogy írsz az ételről, a lecsúszott sonkáról, ami bulémiás helyzeteket szül.

Irány a doki!

2018. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a súlyod ,szép modell magasságú vagy ,izmot épits szerintem !Ha meg ennyire szereted a húst akkor még korai vegának lenned !
2018. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző voltam azért ,fel probálnálak ,na haragudj ,de szép hosszú lábaid vannak !
2018. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!