Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van itt aki +100kilo es nem...

Van itt aki +100kilo es nem olyan reg kezdett dietaba?

Figyelt kérdés
Milyen etrendet kovetsz, mozgásnak mit csinàlsz?
ápr. 23. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

130 kg-ról kezdtem 5 hónapja, eddig 18 kg-t fogytam, szóval még mindig 100 felett vagyok.

Kalóriadeficitet tartom, ami a saját fizikumomra van szabva. Nem vonok meg semmit magamtól, rendszert vittem az életembe étkezéshez, mozgáshoz, pihenéshez. Jógázok, sétálok, hulahopp karikázok. Egyelőre. Ha közelebb leszek a célsúlyomhoz, elkezdek nehezebb, dinamikusabb edzésformákat is végezni. Nem szabok időt, nem sietek, életem végéig tudatosan tervezem az életmódomat csinálni.

ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) van kedved beszélgetni? Akár tippeket megosztani egymással? Motiválni a másikat?
ápr. 23. 21:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen segítek, ha kérdésed van, bár leszögezem, hogy nem vagyok tévedhetetlen, és nem működünk egyformán :)
ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze :) bár nincs senki a közvetlen környezetemben aki diétázna, vagy nagyobb túlsúllyal küzdene ezért is szeretnék ilyen “partnert” találni :)
ápr. 23. 21:26
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Tudom nem könnyű egyedül, írj nyugodtan!
ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

126 kg ról indultam,január végén,most 112 vagyok , igazából mindent eszek mértékkel ,a kenyeret meg az iylen cukros iditőket ,colát teljesen elhagytam , pedig idáig ezeken éltem ,100 kg a cél

Aztán ha meglesz elkezdek rendesen edzeni ,most csak iylen össze vissza szoktam,meló helyen mozgok épp eleget

ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Anyukám is listás, csak éppen nem tudom rávenni, hogy kezdjen vele valamit.

Mindig azzal jön, hogy ő már próbált egy csomó féle diétát meg kapszulát. Hiába mondom, hogy nem ér semmit, ha mellette nem figyel a kajára. Ő figyel. Ő nem eszik sokat. De nem számolja, honnan tudná. Meg hogy ő 1000 kalóriás étrenddel se fogyott, amit előírtak neki. Ugyanannyi maradt a súlya, csak izomba ment át a zsír. De drága, nem tudott tovább járni ehhez a tanácsadóhoz. Mondom nem kell ezer kalória. Kiszámolom neki valamelyik oldalon, mi a BMR-je meg mennyi kéne a fogyáshoz. Ő nem tudja számolgatni a kaját. Mondom neki, ott a mérleg, csak tegyen rá mindig minden összetevőt, írja fel cetlire. Én majd beregisztrálok neki a kalóriabázisra, beállítok egy nem túl nehéz, reális célt és minden nap, mikor hazajövök beírogatom neki, kiszámolja. Meg azt is mondtam, előre is beírhatom, hogy mit akarsz enni reggelre vagy ebédre és akkor meg tudom mondani, hogy mennyit kéne kimérned a mérlegen. De nem. Semmit. Gyakorlatilag az segítene, ha azt mondanám, hogy majd én lefogyok helyette.

ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 Én azt gondolom, hogy aki így áll hozzá, az nem is akarja igazán. Sokan megijednek a méricskéléstől, hogy az "milyen bonyolult". Pedig nem az. Az elején kell csak pár hétig mérni az ételeket, utána már mindig lehet nagyjából tudni, mi mennyi. Az is segít, hogy az élelmiszereken már fel van tűntetve minden információ, csak össze kell adni. A kalóriaszámláló appok is segítenek.

#1 voltam.

ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Hát azért akárhogy nézzük, nem olyan kis meló a méricskélés meg számolgatás.

Én csináltam kalóriaszámolást kb 14 éve, akkor tényleg könnyű volt, magamnak főztem csak és a meló mellett nem sok egyéb dolgom volt. Most meló+háztartás+3 gyerek mellett azért elég macera. Főzök a családnak és főzzek magamnak külön. De a magamét mérjem is, keressem ki a neten a kalóriát, számoljam ki az adott adagra, ha kész mérjem le az egészet, aztán mérjem le, amit megeszek és számoljam ki annak az adagnak is a kalóriatartalmát. Hát aki szerint ez nem hosszadalmas... A délutánom nagy részét elveszi a külön főzőcskézés méréssel, számolással. A másnapi munkába vitt kajám mérése, számolása, dobozolása, a napi kaja bekönyvelése, kiszámolása. Bárki bármit mondjon is, ezerszer könnyebb kiszedni egy tányér kaját és csak megenni.


Én 2 hete kezdtem fogyózni, 128,5 kilóról indultam, tegnap 121-et mértem. Nagyon keveset eszem, tudom, hogy nem jó, de az én motivációmat mindig a fogyás lassúsága veszi el. Mozogni nem nagyon szoktam, de munkába meg a gyerekekért eleget sétálok. Ekkora túlsúllyal, ennyire kevés kaja mellett nagy mozgást amúgy sem lehetne. Aztán, hogy mi lesz, ha elérem a célsúlyt, azt még nem tudom. Úgy gondolom, tartani már könnyebb, mert ha felszalad 1-2 kiló, akkor az ember pár napig kevesebbet eszik. 2 kilót már könnyebb leadni, mint 50-60-at.

ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam, hogy segítek neki, gyakorlatilag csak rá kellene tennie a mérlegre a kajákat.

De egyszerűbb azt mondani, hogy "pici cukor a kávéba" meg "egy kis darab kenyér egy kis vajjal" meg "egy kis marék diákcsemege". Aztán 100 grammjában több, mint 600 kalória van.

ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!