Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csalónap nálad hogy működik?

Csalónap nálad hogy működik?

Figyelt kérdés

Milyen időközönként tartasz?

Hány kalóriával térsz el a keretedtől?

Számolod e egyáltalán aznap?

Olyankor bármi "szemét" kaját, szénhidrátbombát, cukros-lisztes stb. ételt megeszel?



2019. febr. 14. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit megkívánok eszek. :D Azért ott is van egy felső határ amit meghúzok +1000-1500 kcal. Általában akkor szoktam csalónapot tartani mikor rám jön mivel nagyon édes szájú vagyok. De mindig lelkiismeret furdolásom van. Mikor bemegyek a boltba az asszony ott néz ahogy veszekszek magammal a polc előtt hogy kell kell, de nem lehet. :D 10 perc után eljövök az édesség szekrénytől. És amúgy szerencsére már egyre kevesebbszer van. :) Egyébként az elején heti kétszer becsúszott, mostmár havi 1x. Egyre jobban viselem édesség nélkül.
2019. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, csalónap onnantól lesz, hogy elértem a célom, onnantól meg akkor mikor családi kajálás, ünnepek vannak.
2019. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Én nem szoktam csalónapokat tartani mert változatos és jó minőségű ételeket eszem. Kinek kell egy gagyiburger mikor ehetek olyan burgert ami jó alapanyagokból van és belefér a makróimba. Az éddesség nálam nem próbléma heti 3 edzés utáni ch+fehérje turmix és nem hiányoznak az ipari szemétből készített "finomságok".
2019. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem kell a gagyi Burger, az édességet meg sem közelíti a fehérje turmix.


Aranygaluska fehér lisztből, dióval, igazi sodóval. Persze van korpás-édesítős-aromás alternatívája, de az nem aranygaluska.

És így nem fér bele max két falat... Na ezért kell csalónap.

Mert nem lehet mindenről lemondani.

2019. febr. 14. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet értek a kérdezővel, van, amit nem lehet pótolni. Hosszú a lista, de nálam pl ezek a marcipán, Snickers, Kinder maxi king, és egyéb mogyorós-karamellás-tejcsokis dolgok, amiknek nincs alternatívája (vagy ha van, akkor azt én nem tudom megfizetni.)

És az alkohol.

Havi 1, max 2 ilyen nap fér bele (nekem), és igen, én akkor nem számolom, eszek, amit eszek, nyilván másból is többet, mert kihasználom azt a napot.

Szerintem 3000 kcal-t eszek meg kb ilyenkor, amúgy 1700 környékén étkezem.

2019. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előre betervezve fix napon nem tartok.

- Családi ünnep (pl. egy születésnap)

- Ha hirtelen megkívánok valamit (pl. egy szelet pizza vagy egy kicsit több csoki, mint ami a keretbe rendszeresített), és már kb. min. 1-2 hét eltelt az előző hasonló alkalom óta. De mivel ezek nem nagy dolgok, általában így sem lépem jelentősen túl a kalóriakeretemet, inkább csak a CH keretet (egyébként igen, felírom ezeket is, hogy lássam, hogy állok).

2019. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem ez is nagyon személyre szabott, nekem kell eldöntenem mikor, mennyi és mi fér bele.

2019. febr. 15. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Csaló napnál arra kell figyelni, hogy ne térjél el nagyban a szokásos napjaidtól. Próbáld meg annyi fogásra lebontani a kaját, mint a többi napjaidon. Ha kell, akkor tarts a fogások között 30-45 perc szünetet, hogy ne edd magad túl. Igyál sokat közben. Én minden vasárnap tartok egy csaló napot családi ebéd miatt. Ilyenkor arra figyelek, hogy meglegyen a reggeli, 10 órai ebéd előtt, a szokásos egészségesebb kajákból, majd délre mehet a húsleves, kis pihenő, majd egy főfogás, értelmes adaggal. Utána pedig egy kis kardio.
2019. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8as!Ha nem térek el akkor az mitől csalónap?

Pont az eltérő, "tiltott" étel a lényeg.

Nem natúr csirkemellből vágyom többre.

2019. febr. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!