Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire szigorú a - 500kcal...

Mennyire szigorú a - 500kcal (súlytartáshoz szükséges bevitelhez képest mínusz 500kcal diéta - életmód váltás- esetén)? Mennyire baj, ha kevesebbet eszek?

Figyelt kérdés
Az van, h kb 1, 5 hónapja életmód váltásba fogtam. 119kgról indultam. Elhagytam a liszt is cukor kb 90%, plusz figyelem a makrókat és a kcal bevitelt. Namost a súlyom, nemem, korom, aktivitásom alapján a súlytartáshoz 3e kcal felett volt a bevitel, és mindenhol azt olvastam, h ezt 500nal többel nem tanácsos csökkenteni, mert a szervezet raktározni fog. De egészséges ételekkel egyszerűen képtelen vagyok még 2e is fogyasztani. Az első 2 hétben még ment az 1800-1900,de mivel folyamatosan alakító, h mi esik jól és mi nem, már ott tartok, h ha megeszek 1200-1300,az már erőltetett menet, vagy vlmi kis nasi is van benne (aszalt almát szoktam enni, amin van minimális etcsoki bevonat). Ha nem erőltetem, csak úgy simán eszem amennyi jól esik, akkor 1000-1100 körül vagyok. És tudom h elméletileg a heti fél kg a jó, de mivel nagyon kövér vagyok, eleinte ennél többre számítottam, ami be is jött, mert 1 hónap alatt 7kg leszaladt, viszont utána két hetet alatt " csak" 1. Normális, h ilyen gyorsan lelassul? Azt hittem, h amíg nagyon sok feleségem van, addig gyorsabban szaladnak le.

2019. ápr. 13. 09:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az olajos magvak tenyleg jok, esetleg meg aszalt gyumolccsel ha osszekevered, eleg modjaval enni, 15-20 gban lesz vagy 150-200 kaloria. Ha eddig ragcsaltal ez tuti nem megterhelo!
2019. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is ezért írtam magvakat. 2x 70grammos zacsi kesudiót, fél kg mogyorót, 2-300g szotyit, pisztàciàt, tökmagot , szezàmmagot pusztítottam el 1,5 hónap alatt / nyilvàn amennyi a kereteimbe épp belefért, salàtàimba alapból keverek, és jó kalóriaforràs, hogy ne éhezzen a szervezet.
2019. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor sima mogyoró, mandula, kesudio, sima dió mehet?

És ilyenek h mazsola, aszalt áfonya, aszalt barack?

2019. ápr. 13. 16:27
 14/17 anonim ***** válasza:
A magok mehetnek, de azért óvatosan mert könnyű túl sokat enni belőlük. Én személy szerint az aszalt cuccokat nem igazán javaslom, max ritkán belefér, mert cukrosak. De persze időnként beleférhet:)
2019. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Piacon lehet cukrozatlant kapni.

Chba persze szamold bele es jobb delelott enni.

Ennyi

2019. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15. Ó Ezt nem tudtam. Akkor nem szóltam:)
2019. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Igyekeztem mindent megfogadni, közel 1800kcal-t eszek, ha kell, magokkal pótolom, vissza szoktam a rizsre, etc. A lényeg, h újra beindult a fogyás, másfél hét alatt leszaladt újabb 2,5 kg,szóval nagyon szépen köszönöm a segítségét!! :)

2019. ápr. 24. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!