Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 3 hete...

Miért van az, hogy 3 hete diétázom (1500 kcal; 100-150 g ch) és véletlen becsúszott egy szelet csoki meg egy szelet sütemény (ugyanakkor naponta 30 futás + kondi) és 3.5kg eltérés van?

Figyelt kérdés

Szülinapoztunk és akaratlanul is lement. Ugyanakkor nem értem miért van ez. Nagyon nehezen fogyom és ha véletlenül eszek egy keveset akkor már +ban sokkal több jön fel. Egyszer fogytam már 25kg-t, mindennap edzettem, és sajnos ájulással járt. Viszont, ha keveset eszem akkor meg nem fogyok. Az a kevés nem olyan kevés, mert mindent táplálék megtalálható benne (húsok, hal) köret (bulgur kuszkusz, barna rizs 100g-ban). Nem értem miért van ez a jojó.


Köszönöm a válaszokat

25L


2015. dec. 16. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az 1500 kcal és a 100g ch annyira kevés, hoyg a szervezeted éhezik. Ezért amikor hozzájut többlethet (kcalban is meg ch-ban is), azt azonnal tárolja.
2015. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szelet csoki, meg egy szelet düti nem teleportás súlyt beléd a semmiből. Max több vizet ittál, rossz a mérleged, több ruha volt rajtad stb stb
2015. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hízol 20 deka sütitől 3 és fél kilót, ez világos (20 dekát sem, maximum a kalóriatartalmának megfelelőt, de ha kevesebbel kifejezetten fogysz, akkor annyit sem).


Fura vélemények vannak itt, 1500 kcal sok embernek már súlytartó szint a kalóriabázis szerint (én még vékony sem vagyok, mégis ennyit ír. szerencsére nem igaz, de van, akinek bejön sőt még kevesebbet igényel), de ha nem, akkor is csak igen lassú fogyáshoz elég. Nyilván ez aktivitás és egyebek kérdése, nyilván lehet fogyni 4000 kcal mellett is, nem arról van szó, de egy átlagos embernek az 1500 kcal teljesen OK fogyáskor, az fura nekem, amikor 150 kilós nagy termetű férfiak csinálják ezt, de ha bírják s működik nekik, miért ne?


Bizonyára víz jött fel, szénhidrátosabb táplálkozásnál ez amúgyis valószínű. De inkább a mérleg rossz, 3,5 kg azért így is erős... Bár ha a kérdezőnek van egy csomó izma és jól leürítette a glikogénraktárait az első mérés előtt, előállhat ez. De lehet, hogy csak összejöttek a dolgok. Mindenesetre víz és mérési hiba lehet a fő ok.

2015. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

Amíg nem veszed ki a tejterméket az étrendedből addig csak kínlódni fogsz a súlyoddal életed végéig.


A tejtermékek eldugítják és nyálkával telítik a szervezetet ami nagyon megnehezíti a fogyást és csak arra leszel képes hogy nagy nehezen fogyjál 3 kg-ot majd az első normális kajálással vissza szedjél 5-öt.


Annak idején a testkontroll lefektette a belső higénia alapjait ami elmagyarázza hogyan működik az emberi szervezet és milyen étel típusra hogyan reagál.


Ha ezt betartanád könnyedén állítanád be a kívánt testsúlyt. Amíg csak különféle diétákat próbálgatsz a sötétben tapogatózol.


Nem mondom hogy örökre el kell felejteni a tejtermékeket mert finomak, de egy jó méregtelenítésnek erejéig teljesen be kell szüntetni azok fogyasztását.

2015. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Bravó barom utolsó, ki az aki egy kajálással bevág 30 ezer kalóriát, mert attól lehet hízni 5 kilót. Én minden este túrót/ cottage cheese-t eszem és napközben is eszem zsírszegény sajtot, még is fogytam 35 kilót egy év alatt. Kíváncsi lennék azokra, hogy néznek ki, akik az ilyen fa.zság tanácsokat osztogatják.
2015. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt el tudom képzelni, hogy sokaknak bekavar a tejtermék (amennyire tudom, ez így is van), de azért rengetegen boldogan elvannak és könnyedén fogynak velük (főleg, ha azokra koncentrálnak, amik legalább laktózmentesek vagy közel azok, pl. értlelt sajt).

Pár kiló felszedéséhez pedig rengeteget kell enni, ahogy már előttem írták. Ha pár nap alatt össze is jönne a kalória, bizonyára a test nem lenne képes lépést tartani a feldolgozással (nem lenne rá hely sem) s rosszul hasznosulna az étel. Plusz sokkot kapna a test és még inkább gyorsan kiöntené, felül vagy alul...

Hízni nem lehet a semmitől és a kalóriáktól is csak maximum annyira, amennyien vannak...

2015. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A tejtermék fő alkotórésze a kazein amiből ipari ragasztóenyvet gyártanak.


Tehát ez a ragacsos trutymó eltömíti a beleket és bélbolyhokat ami nagyon nagy mértékben hátráltatja a fogyást.

A legfontosabb a belek kitisztítása ami által a szervezet beáll az ideális súlyára, és mivel az immunrendszer 70 százaléka is a belekben van ezért egyértelműen ez a legfőbb feladat.


Az emberek sajnos a mai napig megkérdőjelezik a tejtermék ártalmasságát mert az évtizedeken át tartó több száz milliós tejipar kimossa az ember agyát a reklám hadjáratokkal.

Aztán persze a tejtermékkel bevitt nyálkát meg majd fluimucillal kell feloldanod amit meg a gyógyszeriparnak fizetsz.


Szóval a köztudat és a hozzá nem értők szerint egyél jó sok tejteméket ami megakadályozza a fogyást és te a sötétben tapogatózva kövéren rohansz majd a méreg drága fogyasztószerekért és aztán majd gyógyszerre is költhetsz bőven.


És nyilvánvaló hogy a kalória számlálás nem működik mivel akkor nagyon egyszerűen mindenki le tudna fogyni.

A táplálék szervezetre gyakorolt hatás a fontos nem a kalória. Ha megiszol 2 deci ciánt akkor abban lehet hogy csak 150 kalória van viszont nem ez a lényeg hanem az hogy meghalsz tőle.


Ezen kívül a tejtermék rovására rengeteg féle betegség írható, a legújabb finn kutatások szerint még a cukorbetegség kialakulásában is részt vesz ami egyébként autoimmun betegség.


És gondoltam hogy lesz itt valaki akinek annyi esze van hogy szó szerint értelmezi azt hogy valaki egy kajálástól 5 kg-ot hízik. Ehhez külön gratulálok.

2015. dec. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

A hús meg dugig van zselatinnal, amiből szintén készül ragasztó...

Mégis egy rettenetesen fontos anyag az ízületeid számára...

Szánalmas ez az érvelési rendszer, hogy ha valamiből ragasztót készítenek, azt már megenni sem szabad...

A bőrből meg kabátot készítenek mégis megesszük sütve főve...

2015. dec. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg azon hülyék közé tartozol, akik keverik a szezont a fazonnal...

Ha el is tömíti valami a beledet, az az emésztést lassítja.. Nrm pedig az anyagcserét... Az anyagcsere sejt szintű folyamatokból áll, nem nagyon érdekli az anyagcserédet, hogy el van e tömődve a beled... Mellesleg, ha el is lenne tömődve bárki bele, akkor több anyag ürülne mint ami beépül és megint csak fogynál...

Hülye nőklapja szintű értelmetlenségekre alapozod az egész érvelésedet...

2015. dec. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7: Én sem tartom jónak a legtöbb tejterméket, de attól még sokan fogynak sok tejtermék mellett is. Nem csoda, a kalóriadeficit az aduász, a test nem tud a semmiből energiát nyerni, nem vagyunk mágikus lények... Nyilván kicsit sem mindegy, mit eszünk és a fogyás trükkös dolog, sokaknak bekavar ez-az, de pl. tartós koplalással mindenki lefogy, ha tejet iszik, ha nem.

S nem igaz, hogy ha a kalóriadeficit működik, akkor mindenki könnyen lefogy. Én pl. már nem tudok kalóriadeficitben enni, beleadok apait-anyait (kivéve a mozgást, az nehezen megy, pedig fontosabb dolgok miatt is kell, mint a fogyás) és nem. Nemhogy nem könnyű, közel lehetetlen. Ha véletlenül nem vagyok falkaparóan éhes, akkor nem működöm, szédülök, elgyengülök. Mivel normális testem van, tuti megszokná, hogy keveset kap és nyilván lefogynék deficitben (nekem semmi nem kavar be, deficit kérdése a fogyás. a deficit eléréséhez viszont nálam szinte elengedhetetlen az igen jó étrend és trükkök) - de én önszántamból nem kínzom magam, az tuti, inkább keresek élvezetes módszert. Van, akinek könnyű keveset enni, de van, akinek nem megy.

2015. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!