Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Menyi kalórát egyek a továbbia...

Menyi kalórát egyek a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

173cm 71,5kg 16 éves fiú vagyok. Minden másnap járok konditerembe edzeni ami 1/3 rész kardio 2/3 rész pedig statikus részből áll. Ezen felül még a mindennapos testnevelés is hozzá adódik a kalória égetésemhez. Egy éve 38kg mal-nehezebb voltam, és nagyon nem szeretném ha visszajönnének a kilók. Januártól mostanáig átlagban 1250kcal körül volt a napi táplálkozásom. Konditerembe március óta járok, előtte itthon edzettem. Az lenne a kérdésem hogy kb, napi 1700kcal bevitel milyen változást fog okozni a szervezetemben? Attól tartok hogy az esetleges lelassult anyagcsere miatt(nem vagyok benne biztos hogy lelassult de lehet) ebből az 1700kcal ból egy csomót fog elraktározni a szervezetem. Nektek erről mi a véleményetek?



2019. máj. 9. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól tartok hogy az esetleges lelassult anyagcsere miatt(nem vagyok benne biztos hogy lelassult de lehet)


Az anyagcsere akkor lassul le, ha fogyas soran sok izmot vesztesz. Mivel az izom tobb kaloriat eget, mint a zsir.

Kaloriamennyiseget pedig lassan emeld hetente 100 kaloriaval

2019. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1250 kcal szerintem nagyon kevés. Az sem mindegy, milyen ételekből jön, mik a makróid. Úgy emeld a kalóriabevitelt, hogy a makrók (fehérje, zsír, szénhidrát) megfelelőek legyenek. Tehát legyen meg a szükséges fehérjebevitel, ne legyen túl sok a szénhidrát, és a szénhidrát is lehetőleg egészséges forrásokból jöjjön, pl. ne fehér kenyérből és tésztából.

Ahogy már írták, ne hirtelen emeld meg a kalóriabevitelt, hanem fokozatosan. Ha hosszabb távon (pár hét) hízást tapasztalsz, változtass a zsír és a szénhidrát arányán.

2019. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel erősen éheztetted magad (koplaltál), az anyagcseréd nem működhet valami jól, esélyesen fel fogsz szedni pár kilót, főleg ha hirtelen emeled meg a bevitelt.

Ha mindenképp kalóriákat akarsz számolgatni (bár felesleges, mert a rendes tápanyagokra kellene koncentrálni), akkor keress egy kalóriaigény kalkulátort és számold ki az igényedet. Bár ezek csak becslések, ugyanis a kalóriaszükséglet még konkrét személy esetében pl most te, változnak. A test adaptálódik a kisebb kalóriabevitelhez, ha koplal az ember, és az anyagcsere nem fog jól működni, kevesebb kalóriát égetsz el, mintha egészséges módon fogytál volna le.

Annak idején, 15 évesen, én is eme fantasztikusan pocsék módszerrel fogytam le 25 kilót, és a sokszorosa jött vissza. Az ember nem bír sok sok hónapon át , éveken át élete végéig koplalni, és nagyon nagyon egészségtelen is. Egy (magamhoz képest) kevésbé durvának mondható 35kilós feleslegből lefogytam 25 kilót, és a szervezetem működése teljesen felborult, szédelegtem, fájt a fejem, kegyetlenül hullott a hajam, sokat voltam éhes, fáradt stb, és mikor már nem bírtam, újra enni kezdtem és rohamtempóban visszajött minden, lett 50 kilós feleslegem, aztán ez sok sok éven át így ment, fogyás-hízás-fogyás hízás, több módszert kipróbáltam, de soha nem éreztem jól magam, éhes voltam, rosszul voltam, hormonzavaraim alakultak ki, tovább híztam stb stb.

A vége az lett, hogy több mint 70 kilós súlyfeleslegnél kötöttem ki, betegen, tele fájdalmakkal, endokrinológiai problémákkal.

Sok mindenen mentem át, de végül nem rég, majdnem 2,5 hónapja rátaláltam a tökéletes diétára. Nem kalóriák számolgatásáról és koplalásról szól, hanem a tápanyagok minőségének és arányainak megváltoztatásáról. Nem mondom, bele kell tenni melót, odafigyelést, tudatosságot, de hamar bele lehet tanulni, és be kell tartani, de ahhoz képest amiken régen mentem keresztül, röhögve fogytam 9 kg-t bő 2 hónap alatt, (kalóriaszámolgatással korábban 5 hónap alatt 7kilót, kínkeservesen, és sokat voltam éhes). Ég és föld ahogy akkoriban, és ahogy most érzem magam. Jövő héten mérek legközelebb, reményeim szerint addigra meglesz az első 10 kiló is.:)

LCHF étrend. Szerintem jobban járnál vele. Ha esetleg úgy gondolod, keress rá a neten, de privátban én is tudok neked küldeni infót.

2019. máj. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a ~1250kcal nem szemét kajákból jött össze.

Mivel napközben iskolában vagyok reggelire zabkását eszek (zabpehely, víz, fahéj) tízóraira egy almát ebédre pedig valamilyen otthonról hozott szendvicset ( teljes kiőrélsű zsemle, sonka/csirkemellsonka/párizsi+ valamilyen zöldség)

vacsorára néha virslit, tojást, natúr joghurtot eszek 1-2 t. k zsemlével

Soha nem szendvedtem mert éppen éhes voltam.

A makrókra próbálok figyelni hogy mindig megelelőek legyenek.

A legnagyobb probléma jelenleg hogy előfordul hogy későn érek haza, ezért a vacsorám kitolódik akár este 20-20.30 ra.(két hét alatt 1-2x) Erről mi a véleményetek?

2019. máj. 11. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem úgy alakulnak a napjaim, hogy eleve 7.45-8-körüli időpontra jön ki a vacsi. 1 óra alatt megeszek mindent amit ekkor szoktam vacsi + nasi, és leglésőbb 9-től már nem szoktam semmit enni. (én írtam a kisregényt fentebb:)

Amúgy oké hogy nem szemét kajából viszed be, ez szép és jó, de attól még egy 173 centis fiatal, fiúnak ráadásul nagyon kevés ez a kalória.

2019. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!