Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kell bevinnem?

Mennyi kalóriát kell bevinnem?

Figyelt kérdés
155 cm, 48kg vagyok, az orvosilexikon oldalon fogyashoz kb 1000 kaloriat ir, nagyon kevesellem, es mindenki mondja is hogy ez edeskeves lenne. A hasamon meg a combomon van egy kis felesleg, azt szeretnem eltuntetni. 19/L
2019. máj. 15. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen magasság-súly arányhoz inkább mozogni kellene, izmot felszedni. Hova akarsz fogyni? Amúgy nem tudni milyen tápanyagból mennyit eszel. Ezek ismerete nélkül annyit tudok írni, hogy kevesebb szénhidrát, több zsír és fehérje.

Kalóriát szerintem hagyd a francba. Hülyeség számolgatni. Nem azon múlik a fogyás, hogy hány kalóriát eszel, hanem a tápanyagokon. Azon hogy mennyi szénhidrátot, mennyi zsírt, mennyi fehérjét eszel, milyen minőségben és milyen arányban. Plusz mellé a mozgás. Ha azt nézed amit írtam, és az alapján eszel, nem kell kalóriákat számolni, egyél annyit amennyivel jóllaksz.

2019. máj. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen adatokkal először izmosodj egy kicsit, és ha utána még mindig úgy érzed, megpróbálhatsz fogyni lehetőleg izomból. Értem, hogy úgy látod, van felesleg a hasadon meg a combodon, de a testnek valamennyi zsírraktárra szüksége van. A nőknek mindig magasabb a testzsírszázaléka, mint a férfiaknak, mert a szervezetüknek erre van szüksége. Ha csak akkor "hurkás" a hasad, ha leülsz, előre hajolsz, az nem jelenti azt, hogy felesleg van rajta.
2019. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még két apróság: amit az első írt, hogy kalóriák helyett a makrotápanyagokat számold, az nagyon jó ötlet - de persze ha az ember a makrotápanyagokat számolja, akkor implicit a kalóriákat is, hiszen az előbbi meghatározza az utóbbit. Mind az izmosodáshoz, mint a zsírból fogyáshoz érdemes számolni a makrotápanyagokat.
2019. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3.

A makrotápanyagok aránya azért fontos, mert nem mindegy ki miből eszik többet. Példa: Én nem ehetek sok szénhidrátot, a szénhidrát ALAPÚ táplálkozás nálam ki van zárva, mert nálam az betegség miatt elhízáshoz vezetett. A fehérjét ugye nem lehet a végtelenségig emelni, mert a túl sok fehérje már káros, Hát akkor mit egyen az ember? Zsírt. A zsír az viszont megdobja a kalóriaértéket, mert 4- helyett 9 kalória van benne grammonként a másik két tápanyaggal szemben amikben grammonként 4 kalória van.

Mikor a szénhidrát volt a táplálékomnak legalább a fele, nem tudtam fogyni egy dekát se, inkább híztam, kivéve ha nagyon erősen koplaltam (de azt nem lehet ítéletnapig bírni)

Most, hogy a bevitelem 55-60%-a zsír, 15-20% szénhidrát, a többi fehérje, több kalóriát eszem mint korábban, mégis fogyok.:D Ezért számít inkább a tápanyag mint az összkalória. Akkor is ha konkrétan valaki nem beteg. Mert amúgy az a tapasztalatom, hogy amióta átálltam, sokkal jobban is érzem magam. Csak épp nem tudtam, hogy így is lehet csinálni.

2019. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4, én úgy értettem, amit írtam, hogy ha számolod a makrotápanyagokat, akkor tulajdonképpen számolod a kalóriát is, vagy legalábbis meglesz az információ. Fordítva nem igaz, attól még, hogy valaki számolja a kalóriákat, abból nem lehet visszakövetkeztetni a makrotápanyagokra.
2019. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!