Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1000 kalória/nap nem kevès...

1000 kalória/nap nem kevès hosszútávon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, túlsúlyos vagyok, ès kb 1 hónapja kezdtem figyelni mennyi kalóriár eszek, ehez a kalóriabázis oldalt használom segítségként. 8 kilót sikerült eddig leadnom. A kalóriabázis napi max 1700 kalóriát ír, èn általában nem eszek azóta többet 1000-1200 kalóriánál, eszek ugyan úgy mindent de kis adagokat, mérem miből mennyit ettem, nem is vagyok éhes, igazábóo energikusabbnak is érzem magam. Van itthogy egy másfél éves kisfiam aki után egsész nap szaladgálok, szóval kis mozgás is van. Kérdésem lenne hogy ezt hosszútávon ez mennyire válik be? Nem áll le a fogyás? Mit tudok tenni ha nem jól csinálom? Vagy ha leáll a fogyás, hogyan tovább? Köszönöm a segítséget
2019. júl. 17. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

DE, ez rettentö kevés.


A napi 1700 kcal reálisnak tünik, azt tartsd be, mert különben tökreteszed a szervezetedet!

2019. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon keves. Annyit egyel legalabb, amennyi az alapacsagcsere szükségletedhez kell. Igy nem fog lelessulni az anyagcseréd, nem fogsz izmot veszíteni. Nem szabad koplalni,mert hiaba fog vészni az egesz, nagy valoszinűséggel vissza fogod hizni. Nem utolsó sorban a bőrödnek is kell időt adni, hogy alkalmazkodni tudjon az "új testhez" és ne lógjon fogyás után
2019. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat
2019. júl. 17. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Hosszútàvon semennyire. Egyrészt egészségtelen koplalàs, màsrészt nagyon be fog lassulni az anyagcseréd és tönkre is teheted ha hónapokig így megvonod az energiàt. Makrotàpanyagok minőségére és arànyaira koncentràlva sokkal többre mennél. De te tudod....
2019. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mekkora a súlyod most? 1000 kcal nagyon kevés, 8 kiló fogyás egy hónap alatt túl sok, és nem tudom, hogy egy hónap ilyen koplalás után hogy tudnál normális fogyasztó étrendre visszaállni úgy, hogy ne hízd vissza a dupláját annak, amit már lefogytál.


Az, hogy energikusabb vagy, több dologtól lehet. Egyrészt ha te ennyivel nem vagy éhes, akkor egyrészt valószínűleg nem eszel gyorsan felszívódó szénhidrátokat (ami vércukoringadozást okozna és lehangolttá tenne), másrészt a szervezeted vadul bont mindent, amit talál: zsírt, izmot, ami kevésbé fárasztó, mint az emésztés. Így több energiád marad. De persze ez nem megy a végtelenségig.


Nagyjából azt csinálnám a helyedben, hogy visszamenőleg egy hétre kiszámolnám a makrotápanyagokat is a kalória mellé (gondolom felírtad, mit ettél), és a gyorsan felszívódó szénhidrátok arányát nem növelve 500 kcal-lal megnövelném a napi bevitt kalóriát, és reménykednék, hogy nem kezdek el hízni. Egy-két hét múlva újra növelnék 200-300 kcallal.

2019. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!