Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
51%
Én rendesen ettem a zöldeket, kis húst, de azt tapasztaltam egyszer hogy edzésen tökön pöccintettek. Hát nem tudom ez a paleó kajákhoz köthető-e, de eléggé rossz tapasztalat volt. Aztán lehet hogy nincs semmi összefüggés, mindenesetre szeretünk nem létező összefüggéseket találni.
2013. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 A kérdező kommentje:

Értem, azt megkérdezhetem hogy miért vágtál bele? Betegség miatt? Vagy csak úgy?


És, hogy ettél-e zsíros húsokat?

Köszi előre is a választ!

2013. jún. 18. 17:53
 13/78 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy értem, paleosan evett és nem jött be neki.

Szóval a tökön ütés nem számít paleos tapasztalatnak :-).

Vagyis az is paleos, de nem paleoval kapcsolatos ;-).

2013. jún. 18. 17:57
 14/78 anonim ***** válasza:
73%

Nagyrészt kiváncsiság, meg ugye elég sokan terjesztik, hogy ez AZ egészséges táplálkozás, ezért elhatároztam, hogy megpróbálom.

Ami megengedett, azt mindent ettem, zsíros húsokat is (azt mindig is szerettem egész életemben), rendesen betartottam a szabályokat, de úgy látszik, nekem nem tesz jót.


A harcmüvesnek meg üzenem, hogy a válaszának semmi értelme. Amig igy ettem, állandóan rosszul voltam, amióta abbahagytam, megint normálisan érzem magam.

2013. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom. Nem tudom mitől lehetett.

Én is tapasztaltam hasonlót, de elmúlt ahogy abbahagytam a kenyér evést. Én persze maradtam a paleonál, mert nekem nagyon sokat segített egy csomó dolgon.


Én sem fogyókúra miatt csináltam

2013. jún. 18. 18:04
 16/78 anonim ***** válasza:
100%

Engem annyira nem zavar a dolog, ebböl az derült ki, hogy NEKEM nem jó ez a módszer.


Idöközben rájöttem, hogy nem mindenki egyforma, és van, akinek ez jó módszer, van, akinek meg valamilyen másik étrend az, ami mellett jól érzi magát.

2013. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
49%
Nekem gyakrabban volt szorulásom, puffadtam és a hasam is fájt. Amikor lecsökkentettem a húsfélék és zsírok mennyiségét rendbe jöttem. Tejtermékeket eleve nagyon ritkán fogyasztok, néha sajtot. Sok zöldséget eszem és a gyümölcsök sincsenek tiltó listán, gabonaféléket keveset, valamilyen hüvelyest viszont hetente legalább kétszer eszem, mert nagyon szeretem. Nekem ez bevált, a húsoktól és szigorú szénhidrátcsökkentéstől csak fáradékony lettem és nem bírtam a munkát.
2013. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
67%

NEKEM nem jön be ez a módszer.


Mi? Nem szereted a zöldségeket? Nem eszel húst. Nem szereted a gyümölcsöket? Mindenképpen tartósítószert kell enned? Hasmenésed van édesség nélkül?


Egy dologra nem kerestél végig magyarázatot. Hogy miért van hasmenésed normális étkezéskor? Ez nem lenne a jövődre vonatkozólag esetlegesen egy fontos kérdés?


Merthogy az ízfokozó nemevést vagy a glutén nemevést kapcsolatba hozni a rossz emésztéssel, hasmenéssel.. ez nyilván mindenki számára magától értetődően értelmetlen.


Mit ettél a rosszulléteid alatt amiből máskor nem eszel, vagy kevesebbet eszel? Étel intolerancia tesztet nem végeztettél? Megennék egy salátát meg egy uborkát és hasmenésem lenne tőle vagy elkezdeném írni a végrendeletemet, vagy elkezdeném kivizsgálni hogy mi a pokalipszis folyik a testemben.

2013. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
78%

Harcmüves: olvasd már el a válaszaimat: a sok zöldség, hús, zsírok, olajos magok kombinációja volt az, amitöl állandó hasmenésem volt és rettentesen lefogytam, a kiinduló 165/45-röl eljutottam a 38 kg-ra, ami minden csak nem optimális, föként, hogy alig volt valamire is energiám.


Amióta ezt abba hagytam, és megint eszem hagyományos körítéseket (krumpli, rízs, tészta kenyér), meg sajtot, tejet, azóta megszünt és semmi bajom sincs, visszaálltam az eredeti súlyomra (amit egyébként már elötte 5 éve tartok és azóta megint), nem híztam mellette semmit plusszban.


Viszont a zöldségeket, húsokat (igen, zsírosakat is) kimondottan szeretem, kész- illetve félkész ételt nem veszek, mindent saját magam észítek a nyers alapanyagokból, viszont nincs semmilyen allergiám sem.


Amint írtam, a paleós étrend NEKEM nem jött be, biztos van, akinek megfelel.


Esetleg gondolkozz el azon, hogy az emberek nem feltétlen egy kaptafára készültek és nem mindenkinek ugyanaz tesz jót. És ne köss bele mindenkibe, akinem más a véleménye, mint neked. Vegyél példát a kérdezöröl, ö nem akadékoskodik.

2013. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel (#19) egyetértek.
2013. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!