Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
68%

De a vegyszeres zöldség annyira a paleo hibája mint az hogy engem tökön rúgtak. Semmi összefüggés, hát az hogy valahol szennyeződik egy zöldség, és emiatt betegséget okoz. Hát ez bármikor igaz lehet a kenyérrel is. Sőt, a kenyér, mondjuk egy teljes őrlésű állandóan tartalmaz penészt és penész mikotoxinokat (változó mennyiségben). Hát akkor ez még mindig szennyezettebb élelmiszer mint a saláta. De persze megmérgezni mindent meglehet, ez nem az egészséges táplálkozáshoz kapcsolódik.


"Az meg, hogy miért kell egyes válaszolóknak kenyér-krumpli-rízs - mivel így érik mgukat jól, így nem betegek"


Ugyan már, elvégzünk egy kutatást mondjuk 10 000 emberrel, és lesz olyan aki akkor nem beteg, ha krumplit rizst és kenyeret eszik? És mi lesz a következő, a cocacóla meg a nyalóka vagy a fagyi? :D Akkor nem lesz beteg valaki ha cukros fagyit ehet? Szól a dagadt kisgyerek a mamájának hogy kakaót kell innia és lekvárosbuktát kell ennie mert különben beteg lesz? Kezdünk átmenni cirkusz kategóriába, most nem humorizálni kell.


Krumpli tudatos termesztés ~5000 éve van, és előtte akkor ki ette? Elszórva volt mondjuk néhány 'őskrumpli' növény. Na, betolták a kis gümőjét, mondjuk. Osztán? Ezzel együtt még nem lett keményítő alapú a táplálkozás, meg aztán ez a pár növény elfogyott, pápá másnap már nem volt. Mivel nem volt termesztés, így egyszer lehetett enni.. ma az ember képes minden nap enni. Látszik a különbség? Minden nap lektineknek kitenni a bélfalat, mikor regenerálódik?


Én nem vagyok rögeszmés, de nem is olyan régen még nem volt így elterjedve a sok keményítő fogyasztás. Az alap kaja mondjuk paszternák volt (~13g ch részben rost) és nem krumpli, akkor mit csináltak azok az emberek akiknek 'keményítőre volt szükségük' ?

Ilyen nem létezik, minthogy olyan sem hogy valakinek cigire van szüksége, vagy édességre van szükséges..


Ezek nem szükségek, ez csak a sima szénhidrát/cukorfüggőség. Nem szükségük van rá, csak megszokták hogy van. Aztán persze pár hétig szédeleg nélkülük az ember, persze hogy szédeleg ha már egyszer hazavágták a vércukor szabályozásukat, hát kell pár hét mire normalizálódik, ebben nincs semmi furcsa.


Egyedül a hasmenés érdekel engem amúgy, jó lenne egy isteni válasz hogy a hagyományos étrend mellett miért nincs hasmenése valakinek, sok zöldséget, húst fogyasztva pedig van.


De itt is valami egyszerű magyarázat jöhet mint írták: vegyszeres zöldség, vagy rossz zsíremésztés .. lehet ennyi a magyarázat.

2013. jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 poiu ***** válasza:
100%
No de megírta: nem tudja rendesen lebontani a zsírsavakat. Ettől még paleozhatna, sok zöldséggel és kevés csirkemellel, de én nem csinálnám, mert rendes húsok nélkül paleoban nehéz elég energiát és fehérjét bevinni. Én a helyében nyugodtan ennék hüvelyeseket, halat és nagyon sovány húsokat. Glutént továbbra sem ennék.
2013. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 A kérdező kommentje:

Nekem volt gondom a paleon belül és nem az elején a szénhidrát megvonástól. Nekem a kenyerek okoztak gondot.


DE én úgy voltam vele, hogy elgondolkodtam mitől lehet, meg hallgattam a megérzésemre, a megérzésem ezt mondta: "elegem van a paleos kenyerekből". Nem ettem és kb. 1 héten belül már jól lettem. Előtte a hasmenés(persze nem olyan durva rohangálós volt), de krónikus volt...sok hétig tartott. Párom detto. És nyílván, ha sokáig van hasmenés, akkor hiányok lépnek fel, ergo én is kókadt voltam.


De ez megszűnt teljesen és nem is mindenkinek okoznak gondot a kenyerek. DE ismerek jópár embert, akinek igen. Ők is abbahagyták és remekül élnek tovább a paleon.


Tehát:

A paleot is lehet rosszul csinálni

A paleot is magunkra kell igazítani...az arányokat illetően, egyéni érzékenységeket figyelembe véve


Tehát, ha valami gond van a paleon belül a közérzettel, akkor figyelni kell mi okozhatja. Kitalálni az okot és változtatni. Ezt meg lehet oldani paleon belül. Lehet paleon belül változtatni arányokon úgy hogy jó legyen az illetőnek.


Persze sokan, ha nem érzik jól magukat, egyszerűen abbahagyják az egészet. És az egészről az a benyomásuk marad, hogy nem jó a paleo. Ők így döntenek, ezt tiszteletben kell tartani.


Van olyan, hogy valaki nem bírja a húst (histamin gondok), vagy ahogy valaki írta a zsírt nem bírja enzim hiány miatt. Ők nyílvánvalóan szarul fogják magukat érzeni a hústól. Lehet vegásan enni a paleoban, bár szerintem az nem lehet túl egyszerű (részemről én éhenhalnék).

Egyértelmű, hogy pl. ezekkel az egészségügyi problémákkal nehéz palozni.


Nekem fontos a paleo, mert sokat adott/ad nekem. És látom magam körül mennyi beteg embert meggyógyított és hányan szenvednek még értelmetlenül, hiszen jobban érezhetnék magukat, de nem értik az összefüggést aközött, amit esznek és az állapotuk között. Alapvetően azt gondolom, hogy a legtöbb embernek nagyon jót tesz, főleg ha magára igazítja.


Mivel nekem fontos a paleo, így az is fontos milyen a megítélése kívülről. És milyen a megítélése a paleosoknak.

És van olyan fajta viselkedés, ami kifejezetten rosszat tesz a megítélésének. Ami szerintem nekünk paleosoknak nem jó. Közös érdek, hogy a megítélés jó legyen szerintem, nem? Ehhez nem kell semmilyen kompromisszumot kötni, csak megválogatni a konstruktív vita stílusát.

2013. jún. 19. 10:24
 34/78 anonim ***** válasza:
66%
Hát nekem egészen konkrétan leálltak a petefészkeim a paleótól. Fél évig nem jött meg,gyógyszert kellett szednem rá,attól se jött meg, aztán volt egy időszakom mikor istenesen zabáltam heti 4x-5x mert érzelmileg kivoltam. Kenyeret,csokit,sütit,lekvárt,mindent ami elém került,feljött rám 2-3 kg és egyszer csak hopp,megjött. Mielőtt azt mondaná valaki hogy csak híznom kellett volna paleós ételekkel,a soványságom volt az oka: korábban 1 évig kockahasam volt és nem voltak problémáim igaz akkor úgy diétáztam hogy mértékkel ettem kenyeret,krumplit,rizst. Amikor viszont teljesen megszüntettem a gabonaevést akkor beütött a baj. Imádom a zöldségeket,gyümölcsöket nyersen,sülve,főve,szeretem a húst is de soha többé nem próbálkozom a paleóval mert nekem majdnem tönkretette a szervezetem.
2013. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:

Szia!

Mennyi ideig paleoztál? Mennyi idő után állt le a menszeszed?

Voltál egyébként homron vizsgálaton is?

Nagyon érdekel, köszi előre is a választ!

2013. jún. 19. 14:28
 36/78 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nekem sem jött be. Tavaly már próbáltam, először a hajam lett száraz és hullott. Állandóan fáradt voltam, memóriaproblémáim lettek, száraz lett a bőröm stb. Beszéd közben nem jutottak eszembe a szavak. Még híztam is. Pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg a laborleletem alapján.

Elkezdtem hagyományosan enni. Egy hónap múlva teljesen jó lett a pajzsmirigy működésem. Azt hittem a véletlenek egybecsengése történt. Újra kezdtem a paleo-t és újra kezdődött a betegségem. Megint abbahagytam, most már persze végleg.Szerintem is vannak azért olyan egyének, akiknek ez a táplálkozás nem jó.

2013. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
81%

Én sok évig paleóztam, különösebb gondom nem is volt, amig nem akartam gyereket.


Már régóta (pár éve) kisérleteztünk a tehesbeeséssel, de nem jött sehogy sem össze, ezért elkezdtek mindenféle kivizsgálást nálunk.

Tulajdonképpen semmi konkrétat nem találtak, csak peteérésem nem volt, de okot nem találtak hozzá. Aztán az orvos elkezdte kérdezgetni többek közt azt is, hogy miböl mennyit és hogy eszünk, a paleó hallatán egyböl közölte, hogy ilyen táplálkozás mellett igen sokaknak van hasonló baja. Azt javasolta, hogy kezdjek hagyományosan étkezni, tejtermékek, gabonaszármazékok, liszt, tészta krumpli beikatatásával a zöldségek, gyümölcsök meg húsok MELLETT.


Igazán nem hittem neki, meg voltam gyözödve arról, hogy egy begyepesedett paleóellenes, de mivel mindent meg akartam tenni azért, hogy legyen gyerekünk, belekezdtem.

Legnagyobb meglepetésünkre már a második hónapban sikerült a baba.


Akkor úgy döntöttem, hogy inkább mindent eszem és nem kockáztatom, hogy esetleg más bajaim is legyenek, mert ebböl az jött le, hogy az én szervezetemnek nem megfelelö ez a táplálkozás.

2013. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
67%

Kiderül a végén, hogy a húsok zöldségekkel együtt nem is teljesértékű élelmiszerek :)


Kérdező, azért a magliszt kenyerek szigorúbb helyeken.. na beszéltem már külföldön élő emberrel aki csak nézett nagyokat (meg nevetett, mindegy) azon hogy Magyarországon a Szendi alapozta egészséges táplálkozásban ilyen magliszt sütiket sütögetnek. Fitáttal teli nyaflatyok, ez olyan szinten kompromisszum, igazából rendszeresen fogyasztva semmi keresnivalójuk nem lenne egy ember étrendjében. Sajna :)

2013. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
32%

"Kiderül a végén, hogy a húsok zöldségekkel együtt nem is teljesértékű élelmiszerek :) "


Ezek szerint ez az állítás igaz - legalább is az emberek egy részére.

2013. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2013. jún. 19. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!