Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
73%

Nem akadékoskodok :D


Csak elképzelem, hogy mit csinálnál te, ha nem termesztenének mondjuk krumplit. Vagy sajtot. Tehát ilyen normális, természetes körülmények között hogy lennél. Állandó hasmenéssel?


A felmerülő kérdés pedig a sajt és a krumpli hasmenést csökkentő hatása? Mégis ki hallott még ilyenről?

A tej van akinél szorulást okoz, lehet hogy neked alapvetően hasmenésed van, és ez a tej rád gyakorolt hatásával együtt pont normalizálja a dolgokat? :O


Akkor is intolerancia kell okozza a hasmenést. Nem mindenki egyforma ez igaz, de normális ételeken minden ember tud élni! - kiszűrve az egyéni érzékenységeket, szerintem ezzel kapcsolatban lesz valami nálad.


Tudsz jobb megoldást? Vagy csendben utalsz a gyógyhatású sajtra és mondjuk krumplira. Ezt csak jobb magyarázat híján lehet elfogadni.

2013. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
57%
Köszönjük "Dr". táplálkozásharcművesnek a komoly és hiteles, látatlanban felállított orvosi diagnózist.... Ha valakinek nem jön be a paleo, arról nyilván csak saját maga tehet, nem? LOL
2013. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
73%

Gondolkoztam, (nem tudok nem így tenni). Nekem sem jön be a paleó mert benyaltam valami fertőzést. Nagyon kivan a gyomrom. De nyilván ezt nem lehet a zöldségfogyasztás számlájára írni.


Továbbra sem akadékoskodásból írok, hanem hogy gondoljuk át. Ez a 'nem jön be a paleó' értelmetlen. Nem lehet olyan ember, akinek nem jön be mondjuk a zöldségevés. Leszámítva azt a válaszolót aki írta hogy csak a sajt meg krumpli stb. fogyasztás mellett nem megy a hasa, ezen szerintem mindenki érzi hogy értelmetlen.


Valaki beteg mert zöldséget eszik? Nem jön be valakinek a saláta? Nem jön be semmilyen hús? Ez nekem tényleg irracionális. Akkor van olyan ember, aki csak krumplit meg kenyeret tud megenni? Vagyis ha nem eszik akkor nincsen jól.. de akkor felmerül a kérdés, hogy honnan jött?


Magyarázza el valaki!

2013. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
68%

"arról nyilván csak saját maga tehet"


Orvosok álláspontja az hogy mindig a páciens a felelős bármi is történik. Én ettől a nézettől elzárkózom, és degradáló hogy ezt írják rólam. Nem szükségszerű, hogy egy hibás legyen, és még kevésbé szükségszerű hogy az a szóban forgó alany legyen. Ő áldozat.

2013. jún. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
51%

"Nem jön be valakinek a saláta? Nem jön be semmilyen hús? Ez nekem tényleg irracionális. Akkor van olyan ember, aki csak krumplit meg kenyeret tud megenni?"


EZT nem írta a 19. válaszoló, hanem AZT, hogy CSAK zöldség meg hús mellett nincs jól, EMELLETT kell neki még a krumpli/kenyér IS.


Vagy tanulj meg FIGYELMESEN olvasni, vagy próbálkozz a SZÖVEGÉRTELMEZÉSSEL.


Mellesleg a krumpli ugyanolyan zöldség, mint a többi, a krumpli ugyanúgy magáról kezdett lenni, mint a másikak, és az emberek ugyanúgy ették, mint a répát, vagy az édesburgonyát. Szóval az nem érv, hogy ez nem LENNE természetes táplálék.

2013. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egy korábban rejtett betegséget hozott elő. A hivatalos neve: familiáris hepaticuslipáz-hiány. Egyszerűbben: a szervezetem nem tudja a zsírokat lebontani. Így nem is ehetek napi 10-20 grammnnál többet. Paleo előtt nagyon kevés húst, így zsírt ettem. Alatta viszont többet, nagyon rosszul lettem emiatt. Szép hosszas laborvizsgálat. Mostanra állt be úgy, hogy max csirke vagy pulykamell és kevés kókuszzsír. Többtől nagyon rosszul lennék. Ilyen betegség is van, erről sem tudtam, amíg nem paleoztam .)
2013. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
68%

25. a burgonyaféléket nem régóta fogyasztja az ember!


Én amúgy figyelmesen olvastam. Tehát neked az értelmezhető, hogy a kenyér gyógyhatású? Tehát van akinek az egészséges táplálkozásához (mondjuk hogy ne legyen hasmenése) szükséges hogy gluténnal, keményítővel teli kenyeret egyen? Ez még mindig logikátlan. Szerintem más van a háttérben, csak könnyebb ilyen sarkított következtetéseket levonni.

De itt van pl. az utolsó válaszoló, ő nem tud sok zsírt enni. De neki pont azért jön be a paleó, mert ehet sok zöldséget is és kevés zsírt. Ezért nem látom logikusnak, hogy valakinek ne jönne be. Hiszen minden fontos/alapvető élelmiszer fogyasztható benne, az meg hogy 'kenyérhiány' nem tűnik valódi hiánybetegségnek. Vagy most tényleg, az?

2013. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
67%

"Valaki beteg mert zöldséget eszik?"


Miért ne? Annyi vegyszer szívnak már magukba, hogy egyáltalán nem meglepő. (Én pl. salátától meg körtétől voltam több napig durván rosszul.)


Én is kipróbáltam a paleós étkezést...A sok hús (zsírosakat is imádom) és zöldség nagyon jól esett, mondjuk gyakrabban is kellett ennem, mert gyorsan megéheztem...Emésztésem teljesen rendben volt, viszont nekem sem volt energiám, már-már kóvályogtam... Főleg, hogy rendszeresen sportolok, hát néha már majd összeestem.


Fogytam is egy keveset.


Végül visszaálltam a "sza.r" étkezésre ( hús/zöldség + tk kenyér, rizs, zab, köles, hüvelyesek, sajtok). Sokkal jobb a közérzetem.

2013. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
57%

Tàpika:

"a burgonyaféléket nem régóta fogyasztja az ember"


Dehogynem, ahol eredetileg is megterem, ott az (ös)emberek ugyanúgy megették, mint minden más gyökérfélét, mert NEM TUDTÁK, hogy néhány meber szerint sok tizezer év múlva ez lesz a "káros" gyökér (mégha biológiailag nem is gyökér).

Ami nem régóta van, az a tudatos termesztés, az "csak" kb 5000 éves.


Az meg, hogy miért kell egyes válaszolóknak kenyér-krumpli-rízs - mivel így érik mgukat jól, így nem betegek.


Ha fel tudnád fogni, hogy van, akinek nem megfelelö a keményítömentes étkezés, az nagy lépés lenne az irányba, hogy ne ragaszkodj rögeszmésen ahhoz, hogy ami (esetleg) neked jó, az nem biztos, hogy mindenkinek az. Elvégre nem te vagy az emberiség mércéje!

Mellesleg szerintem egy felnött ember el tudja dönteni, hogy mikor érzi magát betegben (állnadó hasmenés, levertség, erötlenség) és mikor jól (normális emésztés, lendületesség, jó közérzet), és hogy minden értelmes ember úgy fog élni, ahogy jól van, és nem ahogy egyes fanatikusok elvárják.

2013. jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
86%

Nekem bejött. Először volt egy kis hasmenés, az átállás miatt.Tejet nem szeretem, kenyeret soha nem vittem túlzásba, A paleos kenyér bejött. Szeretem a magvakat..Igaz a krumplit is, de elhessegetem a gondolatot..A hüvelyesek szintén okoztak egy kis gondot, Így néha bűnözöm..

Csináltunk egy klubbot is, ahol megtárgyaljuk a paleót, és egyszerűen jól érezzük magunkat.

középső lányom régebb óta kezdte, mert a férjének pajzsmirigy problémája volt.Az energiája iszonyú nagy, /ezért nem értek ezzel egyet/ 2 gyerek, + 2 munkahely, tv nincs, vagy alig.Persze, én idősebb vagyok,túl 1 műtéten, aminek a túlsúly az ellensége./gerinc/. + egy hegesedés okozott gyulladás..és fájdalom..Nos nekem bejött, pedig mindig olajjal főztem.Csak éppen azok hidrogénezettek voltak..Azt érzem, akinek nem jön be, azok, /nem akarok senkit bántani!/nehezen viselik a tiltott dolgokat.Bár aki 165 cm, és 45 kg?? Ez sztem kevés..

Persze, semmi sem kötelező! Van pro, és kontra vélemény..

2013. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!