Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 poiu ***** válasza:
75%
Én pl. a miniszterelnöktől vagyok rosszul. Aki napi 6 ezer kcal-t éget, annak bizony kell a keményítő. De ezt nem muszáj kenyér fomáyjában bevinni, lehet rizs is.
2013. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim válasza:
59%

Kis off :Szerintem nem is kell mindig hússal jóllakni. Kitűnő alternatíva a tojás. Reggelire megeszek 5 tojást, ez kb. 300 Ft, és délután 2 óráig nem vagyok éhes. Nem kell tehát megvenni több ezer forintért a húsokat, jó a tojás is. Van a városunk szélén a tojásos néni, (bár most a róka lekaratézte a tyúkjait) tőle lehet venni házi tojást.

Nekem bejött a paleó, nem tapasztaltam puffadást vagy ilyesmit, se hasmenést.

2013. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 A kérdező kommentje:

Nekem is bejön a paleo :-).

A sok hús is :-)...

Viszont a sok tojást nem bírom...nem esik jól

2013. jún. 24. 14:03
 64/78 A kérdező kommentje:
És sosem voltam jobban :-)...
2013. jún. 24. 14:03
 65/78 Beu10 válasza:
73%

Kedves Mindenki!


Mohó figyelemmel olvastam ezt az oldalt, mert engem kifejezetten ez a kérdéskör érdekel. Azért nem olvastam minden fejtegetést, csak szemezgettem a hozzászólásokból.

Magam már majd' egy éve paleózom. Azért kezdtem el, mert három éve rendkívül súlyos emésztési zavarokkal küszködöm, melyek megkeserítik a mindennapjaimat. Gyógyszerek, különféle alternatív gyógymódok és diéták (pl. candida,ayurveda) egész arzenálját próbáltam ki. Majd' 23 évesen átestem már 5 gyomor és egy béltükrözésen, meglehetősen homályos diagnózisokkal (glutén-intolerancia GYANÚJA!, fruktóz-érzékenység, enyhe rekeszsérv, irritábilis-bélszindróma), amik tulajdonképp semmi konkrétat nem mondanak ki, és igazából távolról sem indokolják az ilyen erősségű és permanensen fennálló tüneteket.

Én őszinte leszek, noha régóta folytatom ezt az életvitelt (paleo), és nem hagytam abba, nekem sem használ. Nem eszem magkenyereket (jó, mondjuk háromhavonta egyszer, és sütit is ugyanígy). Az átállás anno nekem is problémákat okozott, a hozzászólásokat olvasva és tapasztalataimat felidézve emlékszem, kezdetben nekem is ment tőle a hasam. Azóta mondjuk ez a helyzet normalizálódott, jóval kevesebbet puffadok (rájöttem, hogy nem kell édesség gyanánt mindennap egy zacskó szárított datolyát elfogyasztani ;), eredeti problémáim azonban azóta is fennállnak. Pedig én ezt már variáltam, csűrtem-csavartam így is úgyis, volt, hogy a gyümölcsöket teljesen elhagytam egy paleo orvos javaslatára: nem használt. Mondjuk nem is romlott a helyzetem. De ami a legfelháborítóbb az egészben, ennyi lemondás és szenvedés (emésztési zavarok) dacára SEMMIT SEM FOGYTAM!!!

Itt felmerül a kérdés, miért folytatom mégis?

Azért mert Szendi Gábor könyve (Paleolit Táplálkozás) mégis meggyőzött, hogy ez az elképzelhető legegészségesebb étrend, még ha ezt a saját bőrömön nem is tapasztalom. Legalább pszichésen nyugtat valamelyest. Csak közben meg valahogy egy selejtnek érzem magam, főként a paleo gyógyulásokat olvasva a honlapon, biztos az én hibám, hogy egy ilyen remek módszer nálam nem válik be. Röhejes, mi? :D Jelenleg egyébként arra gondolok, talán kombinálnom kellene a paleót az agykontrollal, hogy működjön... meg még kineziológushoz is elmegyek, csak hogy kijátsszam a kb. utolsó kijátszható lapot, mert már végképp kifogytam az ötletekből (a pénzt nem is említve), mivel válthatnám meg magam, és kapnám vissza a régi (19 éves közérzetemet).

Egyébként már semmi sem hiányzik, ami nem paleo, megtanultam így főzni, vásárolni, és ezért sem váltok (mivel én az ún. "normál étrenden is nagyon rosszul voltam).

Paleósok, volt paleósok, mit szóltok ehhez? Építő válaszokat, segítő impulzusokat kérek!!!


Nagyon köszi!


Beu

2013. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
49%
Talán beindulna a fogyás, ha kiszámolnád, mennyi kalóriát fogyasztasz általában (pl. kaloriabazis.hu) Lehet, hogy csak simán túl sok tápanyagot viszel be.
2013. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:

65.

Nem, nem te vagy selejt.


Amúgy nézegess kicsit

[link]

2013. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:

Beu!

Ha nálad nem válik be miért folytatod?

2013. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudtam csinálni. Nagyon kemény fizikai munkát végzek és csak egyszer tarthatok szünetet egy nap. 4-5 órákat folyamatosan dolgozni (egyfolytában rohanni, nagy súlyokat pakolni stb.) egy kis hússal és zöldséggel lehetetlen. Irodapatkányoknak biztos elég, de aki nem csak az ujjait mozgatja egy billentyűzeten, annak nem.
2013. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
33%

A húsevés irodapatkányoknak való, ez szép :D


Jajj de sokat kell még változniuk az embereknek ebben az igen fejlett országban, az a baj hogy a hülyeség bár nem öröklődik genetikailag, de a nevelés során továbbadódik a következő generációnak..


Lenne egy hírem, hogy konstruktív legyen az írásom: A hús és a tojás a legerősebb élelmiszerek között vannak, a legtöbb erőt adják. Na nem mintha az ember nevű ragadozó olyan sekélyes lenne, hogy mindenképpen húsra szorul ha erős akar lenni.. rengeteg harcművész él egész kevés húsbevitelen. Az erőtlenség csak egyéni gyengeség, ha táplálkozásra akarjuk fogni akkor leginkább a túlzott szénhidrát fogyasztás miatti ingadozó vércukorszint vagy az alacsony kalóriabevitel lehetnek felelősek azért ha valaki gyenge, de leginkább egyéni kudarc.. De könnyebb a húsfogyasztást nem kielégítőnek titulálni, biztos ami komoly versenysportolóknak erőt ad, az kemény fizikai munkához kevés, értem én ezt. :DD

2013. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!