Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
75%

ma 15:19-es: a harcmüveskével nem érdemes vitatkozni, mert neki igencsak egycsatornás az agya, és csak a saját hülyeségeit szajkózza állandóan.


Ami nem passzol az elképzeléseibe, azt "egyéni, nem általános" esetnek, vagy "nem igaz"nak minösíti, amit meg ö állít,az akkor is úgy van szerinte, ha rengeteg ember mást tapasztalt.


Ezért számomra ö nem vitaképes, mert olyan, mint a vallásosok között a jehovások, ök is csak azt látják meg, ami beleillik a vallási dogmáikba, és a harcmüsveske igy ugyanilyen fanatikus, mert nem képes tárgyilagosan gondolkodni.

2013. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
53%
Korábban tetszett TaplalkozasHarcmuves jó pár meglátása. Most viszont rájöttem, hogy komplett idióta. (50. hsz.)
2013. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
55%

Kösz a kedvességet. Csak így tovább, sikeres, összetartó nép vagyunk a híreszteléssel szemben.


Amúgy lehet velem vitázni, de támassza már valaki alá azt, hogy az embernek mondjuk gabonát kell ennie a teljes értékű táplálkozáshoz.. az ilyen elméletekkel visszasüllyedünk a modern nyugati dietetika primitív posványába. Én nem vagyok demagóg, csak vannak tények amiktől ha nem is tetszik nektek, de nem kellene eltérni..

2013. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
78%

Úgy látszik én nagyon kilógok a sorból.

Január 1. óta paleózom. Se hasmenés, se szorulás, se fáradtságérzet, sőt kimondottan sokkal jobb a közérzetem. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy előtte is a mediterrán konyhát részesítettem előnyben, kenyeret kizárólag reggel ettem (többnyire két szelet brucettát) és nem preferáltam a krumplit, rizst a zöldköretekkel szemben. A lemondás valójában az olasz tésztaételek teljes elhagyása volt, amiket nagyon szerettem. De tök jól elvagyok nélkülük, éppen a kívánt súlyra fogytam le amit 3 hete tökéletesen tartok. Se le, se fel.

Összegezve: nekem nagyon bevált és megvallom, hogy jó hasznát vettem Harcműves tanácsainak. (Tudom, ezért egyesektől vörös kéz jár).

2013. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:57-es: Tévedsz, tölem zöld kezet kapsz, annak "ellenére", hogy azt írtam, NEKEM csak bajom volt töle, és kenyér/gabona/keményítö nélkül nem éreztem jól magam.

Amiért zöldet adok, az az, hogy azt írtad, NEKED jó ez a diéta.

ERRÖL van szó, VAN olyan ember, aki jól bírja, nincs töle baja, és VAN, akinek nem vált be.


EZ AZ, amit fel kellene egyeseknek fogni, hogy az emberek nem egyformák, és fölösleges eröltetni valamit, amitöl rosszul érzik magukat, CSAK AZÉRT, mert MÁSOKNAK jó úgy.

2013. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
47%

A rosszullétet nem kellene sem a csillagok állására fogni, sem a miniszterelnökünkre, sem manókra, sem egy mindenhol elterjedt, teljesen természetes táplálkozási módra.


A téma még mindig fikció, és csak néhány ember fejében létezik.. ahogy néhány ember fejében az is létezik, hogy le lehet fogyni valamilyen test-tekercseléssel..


Elhamarkodottan levont következtetések és pontatlan vizsgálati módszerek, ezek okozzák a félreértéseket.


Mint mondani szoktam az emberek ugyan nem egyformák, de nincs olyan nagy különbség, hogy valakinek például dohányoznia kelljen hogy jól érezze magát.. ugyan ez vonatkozik az étrendekre. Nincs olyan ember, akinek cukrot kell ennie ahhoz hogy jól legyen. Aki ilyen, annak más alapbetegsége van, amit meg kellene keresni (pl. inzulinnal lövi magát és emiatt rosszul lenne cukorevés nélkül).

Olyan ember nem fejlődött ki az evolúció során, aki mondjuk cukor vagy tejfüggő. Meg kell keresni az ilyen állapotok okát.

2013. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy a paleós kenyerekkel, süteményekkel semmiféle tapasztalatom nincs, mert egyszerűen ki sem próbáltam. Magvakat sem rágcsálok.
2013. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyénfüggő. Anyukámmal és húgommal kezdtünk bele még februárban, anyu és én azóta is tartjuk azt az életmódot és csak jót tapasztaltunk. A tesóm viszont állandóan hasfájásra panaszkodott, nem volt elég energiája, versenyszerűen atletizál, de egyre romlottak az eredményei mert kimerültnek érezte magát, a suliban sem tudott figyelni, aztán visszaállt a "normál" étkezésre és helyrejött. Én éppen fordítva éltem meg ezeket a dolgokat, a paleo óta sokkal energikusabb vagyok. Szóval nem segít mindenkinek.
2013. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
100%

Rossz tapasztalat: drága hússal jóllakni, és kétszer kell főznöm, mert párom nem állt át.


Jó tapasztalat: fogyás: eltűnt a feleslegem, kevesebb a narancsbőröm, onnan fogytam, ahonnan kell. Tisztább a fejem, nem vagyok már olyan kajafüggő, mint régen. Nem sóvárgok mindig nasi után. :) Eltűntek a pattanásaim, van menstruációm (előtte 3 évig nem volt), nem izzadok olyan erőteljesen és azóta hogy paleózok nincs egy lyukas fogam se! :)

2013. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! Lehetséges, hogy a magfogyasztást vitted túlzásba. Nem csak a maglisztes kenyerek, sütik, hanem önmagukban a magok is rennnnngeteg kárt okoznak, ha nem mértékletesen esszük őket. A férjem hónapokon keresztül gyakorlatilag mandulán élt, folyamatos hasmenése volt tőle, de amikor hallottunk a fitátokról és a magvak magas omega6-tartalmáról, elhagytuk a mandulát. És teljesen egyértelműen ettől szűnt meg a hasmenése és egyéb panaszai. Azóta tökéletesen elégedett a paleóval, és ezerszer energikusabb. :) Én sose voltam nagy magevő, de azért nálam is megesett, hogy kicsit több mandulát ettem, és nekem is lett hasmenésem tőle. Állítólag magvakat csak a többi étkezéstől külön szabad fogyasztani, és akkor se sokat vagy nem rendszeresen. Mi mindenesetre azóta nagyon megnézzük, mikor eszünk magot.
2013. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!