Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 A kérdező kommentje:

Valóban semmi keresnivalója sincs állandóra a paleoban. Néha-néha még okés. Részemről én behányok már minden sütött dologtól, aminek lenmag íze van. Egy életre megundorodtam.

Azért ez a paleo dolog is annyi féle, ahány ország.


Amerikában simán belefér nekik a túró, a méz. Volt, hogy a krumpliról írták, hogy mégsincs vele semmi gond. Zsírtalanított lisztekről meg nem is hallottak :-). Nyílván :-).

Azért a gurukon kívül a józaneszet is kell használni ;-).

2013. jún. 19. 22:37
 42/78 anonim ***** válasza:
49%

39. szerintem ez nem éppen tudományosan hiteles megállapítás, következtetés.

és elhamarkodottan levont, szubjektív tapasztalatokból már annyi van.. hogy jóformán ezek teszik tönkre a világot.


már egy orvos'tudomány' és egy dietetikai ág alapszik elhamarkodottan levont következtetéseken. én nem tetézném :))


Az ember számára mindig is hús és a mai zöldségeinkhez hasonló növények álltak rendelkezésre táplálékként. evolúció elmélet szerint aki ma él, az ezekhez alkalmazkodott. és jelenleg ha Te nem is, de ezeket, főleg együtt teljes értékű táplálékoknak tekintjük amik MINDEN szükséges tápanyagot tartalmaznak ahhoz, hogy egészségesen élj. De lehet persze keresni hogy mit nem :)

2013. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
82%

EGY kérdés a harcmüveshez:


Ha valaki egy bizonyos étrendnél beteg, nincs semmihez ereje, egy másiknál meg jól érzi magát, tele van energiával, akkor szerinted LENNE ÉRTELME erölködnie NEKI azzal, hogy úgy étkezzen, ahogy neki rossz, csak azért, mert SZERINTED az az egyetlen egészséges módszer?


Ha erre azt mondod, hogy igen, akkor valami nagyon nem stimmel veled meg a gondolkodásmódoddal.


Én legalább is biztos nem azt választanám, hogy állndóan menjen a hasam, hányjak és semmit ne tudjak csinálni, CSAK AZÉRT, mert egyesek ezt tartják az egyedüli jó módszernek.

2013. jún. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
55%

Várj.


Milyen 'bizonyos étrend'? Nincs szó étrendről, arról van szó hogy nem esznek tartósítószert és rengeteg cukrot és glutént. És ettől betegek? Gondold már át.

2013. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim válasza:
47%

Nekem meggyűlik a bajom a 3500 kalória bevitelével még szénhidrátos kajákkal is, nemhogy anélkül.

Fogyni meg lehet paleo nélkül is

2013. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
57%
Csak paleo nélkül kicsit sok a szívbeteg és a rákos. De ez részletkérdés.
2013. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
80%

Az étrend, ha bizonyos élelmiszereket (rízs, tészta, krumpli, lisztböl készült ételek, tejtermékek) TILOSNAK vannak mondva. (A tartósítószerek, ízfokozók, szinezékek teljesen más téma, azon NEM élelmiszerek,hanem adalékanyagok)


Az teljesen értelmetlen, hogy akinek nincs baja, az ne fogyasszon valamilyen éllemiszert, mert van olyan, aki nem bírja.

Ezzel az erövel semmiféle húst/fehérjén nem lenne szabad fogyasztani, mert vannak olyanok, akiknek a veséje nem bírja, zsírt, mert vannak, akiknek ez nem feldolgozható, olajos magvakat, mert igen sokan allergiásak erre - és a sort lehetne a végtelenségig folytatni.

Akinek nincs semmi baja a tejteermékektöl, vagy a keményírötartalmú élelmiszerektöl, annak értelmetlen ezeket kihagyni.


De ahogyan többen is írták, vannak, akik a paleótól lesznek betegek, és akkor jonnek rendbe, amikor visszaállnak a hagyományos vegyes étkezésre.

2013. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
46%

Ez olyan amatőr hozzáállás, hogy szerintem sosem fogjuk megérteni egymás nézőpontjait.


Milyen feltételezés az, hogy valaki bírja a tejtermékeket, vagy mondjuk a glutént? Ezekre nem 1-2 ember érzékeny, jelenleg vezető halálozási ok az országodban a szív-érrendszeri betegségek, a rák és több mint 50%-ot érint az elhízás. Ezek mind a modern, általad úgy látszik preferált táplálkozáshoz köthetők.


Nem, 1-2 hulladék minőségű 'élelmiszer' elkerülése még nem egy diétát eredményez, hanem igényességet feltételez. Igényességet, hogy az ember nem eszi meg a legócskább élelmiszeripari termékeket. Mert az ember nem ösztönlény, hanem tudattal rendelkező. El tudja dönteni hogy mások marketingjének dől be (és megeszi a díszesen csomagolt szemetet) vagy azt eszi amire a testének szüksége van. Ennyiről van szó.

2013. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
90%

Táplálkozás H. barátunknak: képzeld van olyan, akinek nem jön be a hús...sógornőm a hústól és az állati származékoktól kiütéses lesz!


ízfokozó, vegyszer, cukor: a legtöbb húsipari termék tartalmazza ezt! elárulom még a piaci is! kevés olyan forrást talál egy városi ember, ahonnan tiszta húst vagy húskészítményt szerezhet be! mert a hubai vagy virágoskúti antibiotikummentes, bio húsokat igen kevés ember teheti meg magának több ezer forintos kilós áron!

..és abba belegondoltál már, hogy ha mindenki paleozna, azt mégis hogyan szolgálná ki az élelmiszeripar ? nézd meg így is milyen állattelepek vannak, hogyan élnek állatok, mit esznek, milyen körülmények között vannak, mire a húsa eléd kerül? és akkor még nem beszélünk itt a nagyipari részlegekről mint amik Usaban vannak..ha láttál már ilyet tudod miről beszélek..

Így is silány a hús minősége, ha még jobban megnő a húsfogyasztás, szerinted ezt ki fogja kiszolgálni? és nemcsak kiszolgálni, hanem mit okoz ez a rengeteg káros anyag a szervezetre?? ilyen alapon nem biztos hogy egészségesebb a mértékletes gabona-, tej-fogyasztásnál!

Igen, az ősemberek ettek húst, de nem ennyit! és azóta a népesség is megnőtt, ezzel számolsz? és lehet neked van egy szuper jó forrásod és tiszta állat húsát fogyasztod de a legtöbb embernek ezt nem könnyű megoldani, bemegy egy multihoz és megveszi az antibiotikumos húst! na ennek nézz utána hogy ebből mennyi betegség származik mielőtt embereket beindítasz egy más táplálkozási módra, mint amit eddig tartottak!

a zöldségekre dettó ez vonatkozik. ma már a zöldséges néninél is vegyszeres zöldség van, egyedül a magad termesztette zöldségben bízhatsz, ámbár a talajszenyezettség miatt már az sem tökéletesen tiszta. ezzel az étrenddel pont megnőhet a vegyszerszármazékok mértéke a szervezetben, ami más egészségügyi problémákat idéznek elő!


és azt mond már meg nekem, hogy akik mértékkel fogyasztanak mindent, és nem rákosak és szívbetegek, azokkal mi van? mert nem mindenki az, ráadásul nem csak az étkezés okozza a fent említett betegségeket! hatással van rá rengeteg környezeti tényező: stressz, dohányzás, pszichés állapot, genetika...

Rengeteg dolgot kell megvizsgálni ahhoz, hogy megállapítsd azt kinek mi a jó! a saját szememmel láttam olyat, akinek NEM JÓ a hús és évek teltek el mire kiderült...most meg köszöni tök jól van hús nélkül, még 2 gyereket is kihordott felnevelt így.

ha szeretnél tanácsot adni az embereknek, segíteni nekik, akkor legyél sokkal sokoldalúbb és szélesebb látókörűbb, mert jelenleg csak egy szemüvegen keresztül látod a világot, azaz a paleoén...és az emberek, a betegségek, a világ nem orvosolható egyetlen egy módszerrel, azaz a paleóval. és azt se felejtsd el, hogy ezekről még nincsenek hosszútávú eredményeink. nem látjuk mi van 30-40-50 év múlva, feltételezés van. a közben gabonát és tejet fogyasztó emberiségnél az elhagyás miatt nem mindig a várva várt tünetek jönnek, mert mint ahogy itt is látjuk, többeknél más hatás váltódik ki.

mondhatod, hogy irracionális, meg a igenis a paleó a jó mindenre, de ezzel csak magadat csapod be. VAN akinek, NEM MŰKÖDIK. nem lehet az embereket egy keretbe betenni. MÁSOK VAGYUNK,MÁS MŰKÖDIK MINDENKINÉL. nálam pl nagyon jól működik a paleó súlycsökkenés szempontjából pl., egészségre gyakorolt hatását nem tudom hirdetni, mert ezelőtt is egészséges voltam, de vannak, akiknek nem jó. a szajkózással te is csak olyan leszel mint a Norbi az update-tel..aztán az a "táplálkozási mód" is megkérdeőjelezhető...hány és hány ember él pl. gabonás vegetáriánus étkezésen, semmi bajuk és egészségesek (ismerek olyat aki évtizedek óta így étkezik). ezt ELFOGADNI KELL, nem bizonygatni. nem lesz mindenki azért beteg, mert eszik gabonát vagy tejet, mivel ezeregy példa van rá az én mamám 93 éves korában halt meg és "semmi baja" nem volt, "csak megöregedett", elaludt. evett gabonákat és tejet is ivott..igaz házi tejet (na ezért komplex a dolog, mert a tejipar már megint egy más ügy, a feldolgozott dolgokkal mindig óvatosan kell bánni), de látod ez csak egy példa, de sok más ember környezetében van ilyen, akkor ők miért kivételek? pont most a mi korunkban kell nagyon vigyázni arra mit eszünk és sajnos önmagában a hús és zöldség is többet árthat mint használ a bennük lakozó egészségkárosító vegyszerekkel, antibiotikumokkal!de már csak a hús energiája is más, mivel a boltban kapható húsok olyan állatoktól származnak, akik bezárva élnek és antibiotikum-,illetve hormonkezelést kapnak, de tudok még jobbat a szarvasmarhagyártásról, amitől lefordul az ember..de sztem ne menjünk bele mélyebben mert az valóban gyomorforgató. szóval a lényeg hogy KOMPLEXITÁS, egyféleképpen nem lehet semmit megoldani, sem meghatározni. bölcsebb dolog több oldalról megvizsgálni egy adott problémát, betegséget...

köszönöm a figyelmet ;-)

2013. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
40%

"sógornőm a hústól és az állati származékoktól kiütéses lesz! "


Rosszul járt. Azért vizsgáld ki, hogy nem-e autoimmun folyatok miatti allergia, amit mondjuk a glutén okoz vagy a tej.


"ízfokozó, vegyszer, cukor: a legtöbb húsipari termék tartalmazza ezt!"


Az tartalmazza, amibe belerakják. Van egy nagy késem, meg egy baltám. Mindkettőt közelharci céllal hordom. Szerinted ha valaki cukrot és ízfokozót akar tenni egy húsba, és én lecsapom a karját aztán szíven szúrom egy 18-20 centis késsel, akkor mennyi cukor és ízfokozó lesz a húsban? Semennyi. Innentől már csak meg kell oldani, hogy ne rakják bele. Nem lehetetlenség, csak ezt kellene igényelniük a fogyasztóknak.. KERESLET HATÁROZZA A KÍNÁLATOT!


"és abba belegondoltál már, hogy ha mindenki paleozna, azt mégis hogyan szolgálná ki az élelmiszeripar ?"


Te kételkedsz a mocskos élelmiszeripar hatalmában? A legocsmányabb, sötét gonosz dolgok szinte mindenre képesek. Az élelmiszeripar is. Ne becsüld alá. Kiszolgálna ez minden igényt, ha akarna.


Hogy tartják az állatokat, mivel etetik őket: igény kérdése. Amíg ezt megveszik az emberek, addig ez lesz :)


"Így is silány a hús minősége,... hanem mit okoz ez a rengeteg káros anyag a szervezetre?? "


Ez állandó kérdés a mai gabona-cukor-tejevés mellett :) Ennél a hús rosszabb nem lehet.


" ilyen alapon nem biztos hogy egészségesebb a mértékletes gabona-, tej-fogyasztásnál!"


Ezt vizsgálni kell.


"Igen, az ősemberek ettek húst, de nem ennyit!"

Ennyit is, többet is, kevesebbet, ahogy a szükség diktálta.


"és azóta a népesség is megnőtt, ezzel számolsz?"

Nem jó dolog, de ez van. Én számolok vele. :)


"na ennek nézz utána hogy ebből mennyi betegség származik mielőtt embereket beindítasz egy más táplálkozási módra, mint amit eddig tartottak! "

A gabonaevésnél eddig minden jobbnak bizonyul.


"a zöldségekre dettó ez vonatkozik. ma már a zöldséges néninél is vegyszeres zöldség van"


Ez mindenre igaz. A gabonákra is.


"és azt mond már meg nekem, hogy akik mértékkel fogyasztanak mindent, és nem rákosak és szívbetegek, azokkal mi van? "


Azok örülnek maguknak. Aztán meg sírnak ha ők lesznek betegek. Krónikus betegségek kialakulásához idő kell.


"a saját szememmel láttam olyat, akinek NEM JÓ a hús "

És zöldségeket eszik? Mert akkor a paleós egészséges táplálkozás elveit követi. Ez mindenkinek jó, a nyugati gyógyászatban használni kellene.


"ha szeretnél tanácsot adni az embereknek, segíteni nekik, akkor legyél sokkal sokoldalúbb és szélesebb látókörűbb,"


10 millió embernek nem lehet egyénreszabott tanácsot adni. Ezért léteznek általános, alapvető elvek. Ha a szívbetegség, elhízás ezekkel ritka betegségekké válna, akkor utána már lehetne tovább finomítani a gyógyítást. Egyelőre millió szívbeteget, elhízottat és autoimmun betegségben szenvedőket kell rendbe rakni. Kezdjük az elhízottakkal.. le kell szedni őket a rengeteg szénhidrátról, tejről. Ennyi, nem is bonyolult.


" a paleóval. és azt se felejtsd el, hogy ezekről még nincsenek hosszútávú eredményeink"

De vannak.


"MÁSOK VAGYUNK,MÁS MŰKÖDIK MINDENKINÉL. "

Nem. Mindketten meghalunk a gyilkos galócától, és mindketten rosszul reagálunk a gluténra.


"a szajkózással te is csak olyan leszel mint a Norbi az update-tel"

Hogyne.


"hány és hány ember él pl. gabonás vegetáriánus étkezésen, semmi bajuk és egészségesek "

Állítod te, mert ez jó vitaérvnek tűnik. De lehet szimplán ez az állítás nem valós.


Egyelőre ennyire válaszoltam.

2013. jún. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!