Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Volt-e a paleoval valakinek...

Volt-e a paleoval valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak személyes tapasztalat érdekel, tehát valaki csinálta és valamiért nem jött be neki.

Szóval tapasztalatból szerzett vélemény érdekelne, nem elméleti okoskodás :-).

Köszi



2013. jún. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
63%

Senkinek nem fognak fegyvert a fejéhez, hogy paleózzon.

Faljátok a szénhidrátokat és gömbölyödjetek:))))

2013. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként a fizikai munkát végzőnek figyelmébe ajánlom az Operation Osmin (magyarul jelenleg Ozmin gatyába ráz címmel fut a TV-ben) c. műsort.

A kubai tréner a delikvenseinek kizárólag hal, saláta és víz fogyasztását engedélyezni 30 napig, miközben egyre kőkeményebb fizikai gyakorlatokat (munkákat) végeztet velük. Amellett, hogy induló testsúlytól függően 5-15 kg-tól megszabadulnak az 1 hónap alatt, az órás összefoglaló nyomon követi miképpen erősödnek fizikailag napról napra, hogy nő az állóképességük.

2013. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:

Nem is vártam mást, mint valódi érvek nélküli fröcsögést.

8-10 órán keresztül egy (20 perces szünettel) komoly kitartást és fizikai erőt igénylő munkát nem bírja senki. Más ha az ember eddz egy órát keményen, aztán leáll, pihen és eszik valamit. De hosszú órákon keresztül ez lehetetlen. Tapasztalatból beszélek. A kritizálók eljöhetnek velem egy napra a melóba, ki fognak dőlni, ahogy sokan mások is akik hozzánk jönnek dolgozni.

2013. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 Beu10 válasza:

Köszönöm a feedback-eket!


Nem fogok kalóriákat számolgatni (7-8 kg felesleg miatt), akkor inkább megspórolom az energiát, és helyből éhenhalok! :D De persze azért jogos felvetés. Egyébként nem zabálok, szóval nem fél malacokat fogyasztok el egy ültő helyemben (bár állítólag a paleóban ez sem lenne gond), ergo nem hiszem, hogy itt van a kutya elásva.

Taoista harcművészet, hmmm... érdekes, még gondolkodom rajta. Annyit azonban megpróbálok, hogy így nyáron főként friss salátákat eszem zöldségköretként, és sok halat, ez is valami. És elkezdek rendszeresen edzeni.

Én gyengének, fáradékonynak amúgy csak az első két hétben éreztem magam. Most inkább az szív le teljesen, ha kivételesen valami cukrosat eszem. Viszont így is gyakran gyötörnek éhségrohamok (különösen, ha sokat kell rohangálni egy nap), és gyakran az az érzésem, hogy hiába eszem ezeket a paleo élelmiszereket, nem lakom velük jól (egy év után sem). Szóval én nem erőtlen vagyok, csak szimplán konstans éhes (de azért vannak jobb napjaim is). Hogy miért nem hagyom abba, azt világosan leírtam az első hozzászólásom utolsó bekezdésében.

2013. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kőkemény (:D) paleos, inkább mondjuk úgy, ha lehetőség van rá, úgy eszem. Pl. reggeli, uzsonna, vacsora paleós, de az ebédhez mondjuk rizs van köretnek.


Én azt vettem észre, hogy lassabb az emésztésem (hiába a sok rost), viszont jobb a közérzetem, kevésbé vagyok éhes, nem puffadok és falásrohamok sem jönnek rám.


Régebben el nem tudtam volna képzelni a reggelit valami kenyérféle nélkül, most simán órákra elvagyok egy 2-3 tojásos rántottával paradicsommal.

2013. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:

Taoista harcművészetek, azok mindig ütősek.


Kedves Beu, érdemes próbálkozni, játszani több zsír több zöldség vagy több hús-zöldség de kevesebb zsír fogyasztásával. Valakinek a több gyümölcs ad erőt és még jobb közérzetet.

2013. aug. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:

Hááát...Nekem nem jött be, olyan voltam, mint egy zombi (a Biohazard 1-ből, sokféle zombi van ma már :D)...


Sok lassú felszívódású szénhidrát, kevés sovány hús, sok zöldség, gyümölcs, nálam ez jött be, sokkal jobban érzem magam jihhííí!

2013. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 A kérdező kommentje:

# 77/77

Nem tudom mennyi ideig próbáltad, de az átállásnál simán lehet gyengeség. A testnek is kell idő a hozzászokáshoz.


Tehát, ha már feladtad az első 1-2 hétben, akkor valószínű hogy még meg sem tapasztalhattad a paleo igazi hatását.


Persze csak tippelek, hogy nem 1 hónapig csináltad. Nem tudom hogy volt.


Szóval paleoval is lehet jól érezted volna magad, csak el sem jutottál esetleg odáig, mert hamarabb feladtad.


De a lényeg, hogy jól érzed magad...;-)

2013. nov. 3. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!