Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért fél mindenki a szénhidrá...

Miért fél mindenki a szénhidráttól?

Figyelt kérdés
Ha a fogyás a kalória deficiten múlik, nem a szénhidrát deficiten, akkor mi értelme? Ha kalória deficitben vagy, akkor miért nem jó a magas szénhidrát bevitel? Miért pont a ch-t csökkenti mindenki, miért nem a zsírt?

2021. márc. 24. 11:47
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
44%
Emiatt a mítosz miatt élnek az emberek fejében az olyan tévképzetek, hogy a krumpli meg a banán hízlalnak. Agyrém..
2021. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
76%
Nem félek tőle. De ezt nélkülözöm a legkönnyebben úgy, hogy ne legyek éhes. Tapasztalat.
2021. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
100%
Fontos kiemelni, hogy nem minden szénhidrát egyforma. A fehérlisztedolgok, hozzáadott cukor nem jók. A gyümölcsök, zöldségek, teljeskiörlésű gabonák viszont nagyon is. A gyors szénhidrátoktól persze, hogy nem lakik jól az ember sokáig, de a lassú felszívódásúaktól igen.
2021. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
65%

#13-as vagyok.

Én soha nem vagyok éhes, pedig a napi bevitelem 75-80 %-a szénhidrát.

2021. márc. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
59%
Elsősorban divat. Átmenetileg gyorsabban lehet fogyni bármely tápanyag drasztikus csökkentésével, hosszabb távon lehet káros. Nem vagyunk egyformák, biztosan van, akinek a több, másnak a kevesebb szénhidrát a megfelelő, de nem hiszem, hogy olyan nagyok lennének a különbségek, mint amilyen szélsőséges diéták vannak.
2021. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
65%

#15

Ez a lényeg, a kalória csökkentésével lehet fogyni, nem a tápanyagéval. Persze ha csak az egyiket csökkented le és nem eszel helyette mást, akkor nyilván a kalória is csökken, de akkor nem több értelme lenne egyenletesen kalória bevitelt csökkenteni? Vagy ne adj Isten mozogni és ezáltal több kalóriát elégetni?

2021. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
73%

Nem ketózok, szóval azt a 100 ch-t beviszem, de azon túl igyekszem limitálni.


Minőségi szénhidrátokat választok, ahogy zsírokból és fehérjékből is.


Nem félek semmilyen ételtől, ez tipikusan anorexiás tünet. Az ő eserükben meg nem racionális a dolog, mert súlyosabb stációkban már a víztől is félnek.

2021. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

#17

De miért igyekszel azon túl limitálni? A 100 ch az 400 kcal. Az még mindig nagyon nagyon kevés. Fehérjéből és zsírból mennyit viszel be?

2021. márc. 24. 14:06
 19/60 anonim ***** válasza:

Zsírt is igyekszem 50-60 köré belőni, mert ennyi nekem elég, és nem bánnám ha mellből is fogynék.


Fehérje 100 körül.

2021. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:

#19

Továbbra sem értem miért a szénhidrátot igyekszel limitálni, amikor a napi beviteled majdnem 40 %-a zsír, az elég sok. Illetve hogy miért eszel ugyanannyi fehérjét és szénhidrátot, amikor előbbiből sokkal kevesebbet tud felhasználni a szervezeted, mint az utóbbiból?

2021. márc. 24. 14:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!