Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért fél mindenki a szénhidrá...

Miért fél mindenki a szénhidráttól?

Figyelt kérdés
Ha a fogyás a kalória deficiten múlik, nem a szénhidrát deficiten, akkor mi értelme? Ha kalória deficitben vagy, akkor miért nem jó a magas szénhidrát bevitel? Miért pont a ch-t csökkenti mindenki, miért nem a zsírt?

2021. márc. 24. 11:47
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

#49

De igen, a szervezet pont így működik, hogy ha kalória deficitben van, akkor fogyni fog, ha többletben, akkor hízni.


#50

Az élsportolónál a 750 g esetében az arányokat kellene számolnod. Az alacsony termetű nő esetében az 1700 kcal melletti 319 g szénhidrátot ügyesen kikerülted. Ő a te napi 160 grammodnak a dupláját viszi be, mégsem hízik el. Hogy lehet ez? Ahogy a 48-as kommentem többi részére sem sikerült reagálni, pedig minden benne van, miért értelmetlen pont a szénhidrátot számolni. Ha vennéd a fáradságot és elolvasnád, amit küldtem, láthatnád, hogy azt is táplálkozás kutatók állítják, nem én találtam ki.

2021. márc. 26. 13:10
 52/60 anonim ***** válasza:

Erre "az orvos azt mondta, ezért én neki hiszek" baromságról szeretnék beszélni. Az emberek ezt a mondatot gyakran mondják, pedig valójában, ezzel csak magukat próbálják igazolni és igazából nem az orvosnak hisznek, hanem saját maguknak. Elég abba belegondolni, hogy amit a másik fél állít, azt is mondják orvosok. Két orvos állít teljesen ellentétes dolgot. Miért érv a saját igazad mellett az, hogy "az orvos azt mondta". Ezt általánosságban kérdezem, nem kell erre a szénhidrát vitára kihegyezni a dolgot.

A másik bizonyítéka ennek, hogy ha például az orvos, aki a kajával kapcsolatban azt fogalmazza meg, amivel Józsi bácsi egyetért, azt állítja, hogy oltassuk be magunkat vakcinával a covid ellen, akkor Józsi bácsi kikel magából, hogy az orvost megvette a Fidesz és hogy mekkora hülyeség beoltatni magunkat. Tehát Józsi bácsi egyértelműen saját magának hisz, nem pedig az orvosnak. Ha viszont véletlenül az ő meggyőződésével megegyező dolgot mond a doki, akkor Józsi bácsi nem rest példálozni vele, hogy "dehát az orvos is megmondta".

2021. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
0%

"Ez egy alacsony termetű, nem sok fizikai aktivitást produkáló nőnél például 1700 kcal esetében 319 gramm szénhidrát."


Ő a napi 160 grammodnak a dupláját viszi be, mégsem hízik el. Hogy lehet ez?"


Látod ebből is látszik, nem vagy tisztában az alapokkal.

Személyreszabás!

Ennek a nőnek aki alacsony es alig sportol 1700 kcal kell a fogyáshoz amibe belefér 319g ch.

Én magas vagyok, szintén alig sportolok nekem 1400 kcal és 170 ch a max ahhoz hogy fogyjak.

Hogy lehet ez? Csomó dolgot figyelembe kell még venni, kor, nem, súly, életritmus, stb. Csodálkozom hogy ezt nem tudod.


Ha neked az a jó, bujjad a táblázatokat meg a kalkulátort, fogyjál le akkor tudományosan, agyonbonyolitva :)

2021. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

#53

Matek hogy megy? Ha az ő 1700 kcal-319 g ch-ját átváltjuk, akkor kijön az, hogy 263. Ennyi szénhidrátot visz be egy a te paramétereiddel rendelkező vegán nő és nem hízik, mert nincs kalória többletben. Figyelembe véve azt a csomó dolgot, ez a szám jött ki. Tehát hogy nem hízik el egy hozzád hasonló nő, ha napi 100 grammal több szénhidrátot eszik? Csak nem azért, mert nem a szénhidrát bevitel határozza meg a fogyást/hízást?


Szerencsére már évek óta nem érint a túlsúly, így nem kell fogynom. Én egy szóval nem állítottam, hogy muszáj bármit is számolgatni. Egészségesen kell enni, ennyi az egész. De ha valaki számolgatni akarna, ami persze egészséges ételek nélkül értelmetlen, akkor mivel bonyolultabb a kalóriát számolni, mint a szénhidrátot? Aminek a ch tartalmát tudod, annak a kcal tartalmát is. Valójában te bonyolítod azzal, hogy ch-t számolsz, mert 1. nem azon múlik, 2. egészséges étrend mellett a ch-t sem kell számolni. Összegezve, én a számolgatás ellen vagyok, de ha mégis számolgatni akar valaki, akkor pont nem a szénhidrátot érdemes, mert csak akkor fogsz mellette fogyni, ha mellette kcal deficitben vagy, függetlenül attól, hogy számolod-e a kalóriákat. Ami tök jó, hogy nálad teljesül, csak azt nem érted, hogy nem azért teljesül, mert te nem mész 160 g ch fölé. De ennek megértéséhez tényleg csak annyi kellene, hogy elolvasd amit küldtem. Sőt, igazából a lényeget már leírtam magyarul is.

2021. márc. 26. 13:47
 55/60 anonim ***** válasza:

"Ha az ő 1700 kcal-319 g ch-ját átváltjuk, akkor kijön az, hogy 263. Ennyi szénhidrátot visz be egy a te paramétereiddel rendelkező vegán nő"


Ez tényleg nem tudom most követni.

2021. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
Ugye azt írtam, hogy egy vegán simán bevisz 75 %-nyi ch-t a napi kalória bevitelében. 1700-al számolva ez 319 g ch. 1400 kcal 75 %-a az 263. Tehát a te súlyod, magasságod, nemed és aktivitásod mellett ő több, mint 100-al több szénhidrátot visz be naponta. Mégsem hízik. Hogyan?
2021. márc. 26. 14:24
 57/60 anonim ***** válasza:

De ez csak elmélet, száraz adatok! Honnan tudod hogy a gyakorlatban nem hizik?

Én saját példámat hoztam fel, egy létező és működő dolgot.

Az hogy a vega dugó csaj miért nem hizik, mittudom én, mert csak virágokat zabál 😄


Figyelj, már mindketten elmondtuk a lényeget, mindegy honnan számoljuk, a kalóriaplafont nem szabad átlépni, és ennyi.

2021. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
#52 Fel sem merült bennem hogy két orvos és egy dietetikus szakmai hozzáértését megkérdőjelezzem, pláne azok után hogy a 160g ch diétának köszönhetően meggyógyultam,lefogytam és azóta sokkal egészségesebben táplálkozom.
2021. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:

#57

Mert ismerek vegánokat. De ha nem ismernék, akkor is tudom, hogyan étkeznek, olvasottság kérdése.

"Az hogy a vega dugó csaj miért nem hizik, mittudom én, mert csak virágokat zabál "

Azért a növényi étrend egy csöppet összetettebb, minthogy valaki csak virágokat zabál. :) Főleg, ha 2x annyi ch-t be tud vinni, mint te. Nyilván az a megoldás, hogy nem a ch miatt hízunk.


Én is ezt magyarázom, hogy a kalória plafont nem szabad átlépni. Ez nem azt jelenti, hogy bármit számolgatni kellenne. Főleg nem a ch-t, mert low carb étrenden is lehet kalória többletet elérni.

2021. márc. 26. 16:20
 60/60 anonim ***** válasza:

#58

Megkérdezhetem, hogy a 160 g ch diéta előtt hogyan táplálkoztál? Illetve, hogy hány cm magas vagy, hány kilóról indultál és hány kg vagy jelenleg?

2021. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!