Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért fél mindenki a szénhidrá...

Miért fél mindenki a szénhidráttól?

Figyelt kérdés
Ha a fogyás a kalória deficiten múlik, nem a szénhidrát deficiten, akkor mi értelme? Ha kalória deficitben vagy, akkor miért nem jó a magas szénhidrát bevitel? Miért pont a ch-t csökkenti mindenki, miért nem a zsírt?

2021. márc. 24. 11:47
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
28%

Hát nem tom, én úgy tudom, hogy lehet ketogén diétán is élni. Én speciel nem, de a reggeli zabkásámon, meg egy kevés gabonás goddess bowlon kívül mást nem nagyon eszek.


A kalória deficit megvan, sportolok, és nagy részt zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst, halat, tojást eszek, meg sok tejterméket fogyasztok.


[link]

2021. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
29%

Terhesen diabéteszem lett, rá voltam kényszerülve a 160 grammos diétára a baba egészsége érdekében.

Nem éheztem (baba miatt nem is szabad) és fogytam. Nekem ennyi bizonyiték bőven elég volt a ch diéta hatásosságáról.


Mindenkinél más működik, ki kell próbálni ezt is azt is.

2021. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

#30

160 -osat ajánlják a legtöbben. Érdekes módon külföldön egyáltalán nincsenek így ráindulva erre a 160-as számra.. miért pont ennyi? Mivel különböző kalória igényű emberek vannak, eleve hülyeség grammban meghatározni. Százalékban kellene. 160 g az 640 kcal. Ha 50% a ch, akkor az össz kalória 1280. Az egy átlagos felnőtt embernek borzasztóan kevés. Még egy nőnek is. Egy 2000 kcal feletti férfinél pedig már 30 % alatt van.

2021. márc. 25. 17:29
 34/60 A kérdező kommentje:

#31

Egy darabig biztos lehet, aztán a szervezet benyújtja a számlát. A ch az elsődleges energia forrás. Ez a természetes. Miért akarjuk megfordítani a dolgot és zsírból ellátni a szervezetet energiával?


#32

Oké, csak ezzel a betegséged nem gyógyult, csak tünetmentes volt. Fogyni fogyhattál, de nem azért, mert 160 g ch fölé nem mentél, hanem mert kalória deficitben voltál. Kalória deficitet bárhogy ellehet érni, ettől még nem lesz egészséges az adott étrend.

2021. márc. 25. 17:34
 35/60 anonim ***** válasza:
79%

Miért akarod a saját nézeteidet másokra erőszakolni kérdező?

Világosan leírtam, hogy a lowcarb ( LCHF) étrend felel meg leginkább az igényeimnek, és az ízlésemnek is ételek terén. Minek erőltessek több szénhidrátot, a szénhidrát intoleranciám ellenére? Minek?

1. ami elvileg egészségesebb de több szénhidrát van benne, és meg tudná emelni a ch bevitelem ( gabonafélék) azokat utálom, mindet.

2. Így érzem jól magam

3. Számomra ez hatékony és tartható életmód úgy ahogy van.

4. Így javult a közérzetem, az energiaszintem,a testsúlyom, az étvágyam normalizálódott, és javultak a laboreredményeim is.

Bármennyire is le vagy ragadva a szénhidrát alapú sablonnál, nem mindenkinek az a jó. Ennyi.

2021. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
0%

Kalóriadeficit-szénhidrátdeficit ugyan az. Nem értem miért kell ezen annyit kattogni.


A gyógymód természetesen ennél összetettebb. De gondolom tudod mit jelent a cukorbetegség. Nincs elég inzulin ami le tudja bontani a cukrokat ami a szénhidrátból keletkezik a szervezetben. Vagyis a cukrok minimalizasa a lényege a ch diétának. És mivel ch deficit, vagyis kalóriadeficit alkul ki beidul a fogyás.

Azért 150-160 gramm mert ez a legkisebb mennyiség ami kell a testnek az normális életfolyamatokhoz.

2021. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

(31 vagyok)


Természetes sokminden, pl a glutén intolerancia is.


Nekem nincs, de felpuffadok a kenyértől.

2021. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

Ch deficitből csak akkor alakul ki kalóriadeficit, ha az egyén a másik 2 tápanyaggal nem foglalkozik/ ugyanannyit eszik belőlük.

A jó lowcarb ( vagyis a 100g alatti ch ) életmód alapja, hogy a ch csökkentése mellett növelni kell a zsír és a fehérje bevitelét. Ezáltal az energiabevitel még magasabb is lehet mint előtte, viszont más hatása lesz a szervezetre. Mivel szénhidrát emeli meg leginkább az inzulinszintet, a zsír pedig gyakorlatilag egyáltalán nem emeli meg az inzulinszintet, cserébe laktat, energiát ad, és finom is. Ez az ami pl egy inzulinrezisztens, szénhidrát intoleráns, inzulintúltermelésben szenvedő embernél hatékony módszer lehet a súlyfelesleg leadásában, és az elért eredmény megtartásában. Nekem speciel ez az egyetlen ami jó, élvezhető és nagyon bejött.

De mindenkinek meg kell találni azt az utat ami neki jó:)

2021. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

""Kalóriadeficit-szénhidrátdeficit ugyan az. Nem értem miért kell ezen annyit kattogni."

Már hogy lenne ugyanaz? Tudod te mit jelent az, hogy kalóriadeficit?


Én tudom mi a cukorbetegség, de ezek szerint te nem. Megnézted a videót, amit a 28-as kommentben küldtem?


"Azért 150-160 gramm mert ez a legkisebb mennyiség ami kell a testnek az normális életfolyamatokhoz."

Olvasd el újra, amit a 33-as kommentben írtam. Szerinted ennyi a lényeg, hogy 160 g? Függetlenül attól, hogy az az illető napi kcal bevitelének hányad része?


"És mivel ch deficit, vagyis kalóriadeficit alkul ki beidul a fogyás."

Keress már rá mit jelent a szénhidrát és mit jelent a kalória. Lecsökkentem a szénhidrátot, helyette eszek több húst (abban nincs ch), akkor kevesebb a szénhidrát, több a kcal és mégis fogyok??

2021. márc. 25. 23:03
 40/60 A kérdező kommentje:

#38

Te sem nézted meg a videót?

Ha ilyen alacsonyra viszed a ch-t, akkor ha jól sejtem rengeteg húst, sajtot, tojást eszel. Ez már csak azért sem jó, mert a rengeteg állati zsír nagyon egészségtelen hosszútávon. Nyilván nem most fog kijönni, hanem évek múlva. Értem én, hogy neked ez bejött, csak nem érted, hogy mi miért van. Ettől függetlenül nekem teljesen mindegy, hogy mit eszel, nem akarok rád erőltetni semmit, csak leírtam a tényeket.

2021. márc. 25. 23:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!