Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért fél mindenki a szénhidrá...

Miért fél mindenki a szénhidráttól?

Figyelt kérdés
Ha a fogyás a kalória deficiten múlik, nem a szénhidrát deficiten, akkor mi értelme? Ha kalória deficitben vagy, akkor miért nem jó a magas szénhidrát bevitel? Miért pont a ch-t csökkenti mindenki, miért nem a zsírt?

2021. márc. 24. 11:47
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
76%

"Lecsökkentem a szénhidrátot, helyette eszek több húst (abban nincs ch), akkor kevesebb a szénhidrát, több a kcal és mégis fogyok??"


Igen, pontosan.

De nem fogok veled vitatkozni, nem érdekelnek a videók, meg a többi tudományos adatok.


Én csak cht számolok,orvos ajánlása alapján. 7 hónapja csinálom, és 18 kiló minusznál járok. Mondhatsz bármit, felesleges, nálam ez működik. Ezért ajánlottam ezt azoknak akik bele vannak már fáradva a kcal meg a makró meg az ilyenolyan számolgatasokba, és előbb vagy utóbb feladják a fogyókurát a sok csalódás miatt.

Csak tegyetek egy próbát.

2021. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
56%

#41

Ha a feltett kérdésre őszintén igen a válasz, akkor felesleges is vitáznunk, mert fogalmad sincs hogyan működik az emberi test. Tehát innentől kezdve bármennyi húst meg lehet enni? Mert abban nincs ch, tehát nem hizlal? Ha ez így lenne, akkor a sok pluszban bevitt hússal, azaz a benne lévő fehérjével és zsírral mégis mit csinál a szervezeted?


"nem érdekelnek a videók, meg a többi tudományos adatok."

Tehát te csak fogysz, fingod sincs miért, de nem is érdekel. Értem.


Elhiszem, hogy működik és őszintén gratulálok, én is voltam túlsúlyos. De nem azért fogysz, mert kalória deficitben vagy. Lehet, hogy nem számolod, de attól még abban vagy. Értem én, hogy segíteni akarsz másoknak, de hogy ajánlhatod, amikor te magad sem érted, hogy miért fogysz? Az meg, hogy egy orvos ajánlotta, pont semmit nem jelent. Egy orvos Magyarországon nem igazán tanul táplálkozás tudományt, a 90 %-uknak lövésük sincs a helyes étkezésről.

2021. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
0%

Oké, látom nálam biztosan sokkal többet tudsz erről az egészről, sőt az orvosok 90%-ánál is :)


Viszont a testemet, anyagcserémet, szokásaimat, életriusomat én ismerem jobban, igy azokból az irányelvekből, amikről te beszélsz,én tudom, tapasztalom mi működik nálam és mi nem. Ugyanis, és szerintem ebben egyetértünk, egy diétának minden esetben személyreszabottnak kell lennie.


Egyébként csináltam egy kalkulációt, ami szerint ha minden nap 1,3 kg csirkemellet ennék, ami 0ch, és tartalmaz 1500 kcalt 280g fehérjét és 32 g zsirt, ez a mennyiség az én paramétereim szerinti napi makrotápanyag bevitel határértékét nem lépi túl. Vagyis fogynék ettől az adagtól. Nem tudom te hogy vagy vele, de 1,3 kg csirkemell az kb 8-9 szelet, én ennél többet egy nap nem tudnék megenni. Vagyis elméletileg én fogynék ha csak húst ennék :)

2021. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről tojást, húsféléket, sok zöldséget, sajtféléket, alkalomszerűen joghurtot, túrót is, + olajos magvakat, lowcarb tésztát, lowcarb kenyeret és némi lowcarb édességet fogyasztok.

Eszem ha éhes vagyok, amíg kellemesen jóllakom és nekem személy szerint ez az étrend az ami megfelel, amivel jól érzem magam, és amit életem végéig képes leszek megtartani. Nekem más nem vált be. Ennyi.

2021. márc. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
56%

" De nem azért fogysz, mert kalória deficitben vagy."

Itt kimaradt egy "hanem".


"Oké, látom nálam biztosan sokkal többet tudsz erről az egészről, sőt az orvosok 90%-ánál is :)"

Ez sajnos így van. A 90 % talán kicsit erős, de 75 %-uknál egészen biztosan többet tudok. Azt kellene megérteni, hogy az orvos nem táplálkozási tudós, arra ott van a dietetikus (mondjuk itthon abból is sok a képzetlen, de ez már egy másik tragédia). Ha azt mondom, jobban kézizek a profi focisták nagy részénél, az is ilyen hihetetlen? Remélem érthető a párhuzam.


A diéta személyre szabottsága bizonyos szintig teljesen valid, igazad van. Azonban vannak bizonyos alapelvek, amik mindenkire igazak, aki ember. Ilyen az, hogy a túlzott zsírbevitel nem egészséges. Ahogy az is, hogy a szénhidráttól senki nem hízik. Az ilyen különbségeket a mikro és fito nutriensek szintjén kell keresni, nem a makróknál.


Sehol nem állítottam, hogy nem lehet fogyni, ha egész nap csak húst eszel. Az más kérdés, hogy egyenes út a sírba. Elhiszem, hogy ez a mennyiség elég neked, azt is hogy fogyni tudnál mellette. De csak akkor és csak azért, ha/mert a te napi kalória igényed több, mint 1500. Ami feltételezem, hogy így van. Tehát nem amiatt fogynál, mert nincs a csirkemellben szénhidrát. A két dolog nem függ össze. És ha már itt tanácsokat osztogatsz másoknak, nem ártana tisztában lenni legalább azzal, hogy te miért fogysz. Ha nem érdekel, semmi baj. De ha már másoknak akarsz segíteni, akkor nem árt tudni is, hogy miről beszélsz.

2021. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

Még azzal egészíteném ki a 45-ös válaszát, hogy képzelj el egy olyan szituációt, hogy valaki pont a kalória határán van. De pluszban eszik még egy jó nagy adag csirkemellet. Ráadásul olajban süti ki, ami megint csak plusz kalória. Azt is bele kell számolni, ahogy látom a sajátotba sem számoltad bele (amennyiben olajban szoktad sütni a csirkemellet, mint a legtöbb ember). Na de eszik pluszban egy adag olajban sült csirkemellett, így átkerül kalória többletbe, viszont szénhidrátot szinte nem is eszik egész nap. De a kalória többlet miatt úgyis hízni fog, vagy nem így gondolod?

A másik, hogy például a vegánok extrém magas szénhidrát bevitelen élnek, akár 70-80 %-os napi aránnyal. Hogy hogy nem lesznek cukorbetegek? És hogy hogy nem hízik el minden vegán ilyen sok ch mellett? Ha nem híznak el, akkor nyilván nem a szénhidrát hízlal. Tehát neked tök jó, hogy a szénhidrát számlálás mellett a többi makróval nem léped át a kalória keretedet, csak hogy nincs összefüggés a kettő között. Ezért nincs értelme a szénhidrátot számolgatni. Olyan ez, mintha piálás közben számolnád az elfogyasztott folyadék mennyiségét anélkül, hogy az alkoholtartalmát is számolnád. Ha 5 deci sört iszol, akkor még jó eséllyel egészen józan maradsz. Ezért meghúzod az 5 decis határt. Ha te mindig sört iszol, akkor nem rúgsz be soha. De ha elkezdesz töményezni, akkor 5 decinél már cuki vagy. Ugyanolyan pontatlan számolás ez.

2021. márc. 26. 09:05
 47/60 anonim ***** válasza:
45%

"például a vegánok extrém magas szénhidrát bevitelen élnek, akár 70-80 %-os napi aránnyal."


Pontosan hány gramm az az extrém magas?


Többlet szénhidrátbevitelt a szervezet zsirrá alakitja. Ezen szerintem ne vitatkozzunk mert ez igy van. Az a kérdés, mindig az az kérdes, hogy mit jelent a többlet.

2021. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

#47

A napi bevitt kalória mennyiség 70-80 %-a. Számoljunk 75 %-al. Ez egy alacsony termetű, nem sok fizikai aktivitást produkáló nőnél például 1700 kcal esetében 319 gramm szénhidrát. Egy testépítőnél napi 4000 kcal mellett 750 g szénhidrát. Tehát ezeknek az embereknek a te logikád szerint erősen túlsúlyosnak kéne lenniük, a valóságban azonban ez nem így van.


"Többlet szénhidrátbevitelt a szervezet zsirrá alakitja"

Erről itt az igazság: [link]

Ez egy 14 hivatkozást tartalmazó tudományos forrás. Kicsit hitelesebb, minthogy a random magyar háziorvos mit mond. Ameddig nem léped át a kalória keretedet, addig semmilyen szénhidrátot nem fogsz zsírrá alakítani, ez tény. Olyan nincs, hogy egyszerre produkálsz kalória deficitet és szénhidrát többletet. Ahogy olyan sincs, hogy kalória többlet mellett szénhidrát deficitben vagy és fogysz. Olyankor hízni fogsz, mert KALÓRIA TÖBBLETBEN vagy.

2021. márc. 26. 10:18
 49/60 anonim ***** válasza:
Az emberi szervezet nem kalóriákat számolgat, nem így működik. A tápanyagok vannak hatással a szervezetünk működésére. Mindegyik tápanyag másképp hat hormonálisan a szervezetre, és az embereknek ehhez még egyénileg eltérő módon is működik az anyagcseréje.
2021. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

"Tehát ezeknek az embereknek a te logikád szerint erősen túlsúlyosnak kéne lenniük, a valóságban azonban ez nem így van."


Logika? Ki beszél itt logikáról?

SZEMÉLYRESZABÁS! Mindenkinek más az enegria felhasználalsa, nyilván egy élsportoló a sarokig nem jutna el 160gramm szénhidráttal.

Látom, fel sem fogtad eddig miről beszéltem, úgyhogy értelmetlenül kötözködsz velem.

2021. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!