Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért fél mindenki a szénhidrá...

Miért fél mindenki a szénhidráttól?

Figyelt kérdés
Ha a fogyás a kalória deficiten múlik, nem a szénhidrát deficiten, akkor mi értelme? Ha kalória deficitben vagy, akkor miért nem jó a magas szénhidrát bevitel? Miért pont a ch-t csökkenti mindenki, miért nem a zsírt?

2021. márc. 24. 11:47
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
54%
15-ös vagyok. Elsősorban a kalória számít, de átmenetileg felgyorsíthatja a fogyást, ha az összetétel megváltozik. Pl amikor vegetáriánus lettem, ugyanolyan kalória mennyiség mellett elkezdtem fogyni, és másoktól is hallottam ilyen tapasztalatot.
2021. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
57%
Mert a ch nélkül elvan a test, de a zsír jó energiaforrás, és segít felhasználni a vitaminokat stb.
2021. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

#22

Ez nem igaz, a ch a legjobb energiaforrás. Zsírból is tudunk ugyan energiát nyerni, de az nem egy természetes állapot és hosszútávon nem is túl egészséges. A zsírban oldódó vitaminok miatt valóban kell valamennyi zsír bevitel, de azt a napi bevitel 10-15 %-a is fedezi. Abba is érdemes belegondolni, hogy 1 g ch az 4kcal, míg 1 g zsír 9. Tehát közös nevezőre hozva szénhidrátból 2,25x annyit megehetünk ugyanannyi kalória bevitel mellett. Már csak ezért sem értem, hogy miért nem a zsírt akarja mindenki lecsökkenteni.


[link]

Ebben a cikkben még az is le van írva, hogy a szénhidrátot nagyon minimálisan tudja csak a szervezet zsírrá alakítani, tehát pláne hatalmas öngól fogyókúra mellett éppen a szénhidrátot megvonni/csökkenteni. Ez azt jelenti, hogy minimális kalória többlet mellett sem fog sok zsír ránk rakódni, amennyiben a zsír kellően alacsonyan van. Zsír általi kalória többlet mellett viszont az egészet szépen elraktározzuk. Érdekes, nem?

2021. márc. 24. 15:58
 24/60 anonim ***** válasza:
73%

Bizonyos emberek szervezetére rosszul hat a szénhidrát. Persze mindenkinek más mértékben. Létezik olyan, hogy szénhidrát anyagcsere zavar. Az ismertebb neve inzulinrezisztencia. Ez nem Schobert Norbin múlik, hanem tény.

Nekem pl még közepes szénhidrátbevitel 160-120 g hatására is túl sok inzulint termel a szervezetem. Az Inzulin pedig elősegíti a testzsír raktározást, ha túl sok van belőle.

Egyedül azzal tudok tartósan , éhezés, szenvedés nêlkül fogyni, hogy dietetikus ajánlására csökkentettem a szénhidrátbevitelemet 80-90 grammra naponta, és megnöveltem a fehérje és a zsírbevitelemet. 2 éve zsír alapú étrenden élek és nagyon bevált.

Szerintem mindenkinek meg kell találni a saját útját, az egyéni igényeinek megfelelően.

2021. márc. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:

Igazából sokféleképp lehet ezt sakkorzni, van aki inkább zsírt, van aki szénhidrátot akar inkább enni.

Szerintem ameddig a kalóriakeret alatt vagy, addig mindkettő lehet jó.

2021. márc. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
100%
Illetve az utolsót azzal egészíteném ki, hogy a szervezete is mindenkinek más, van akinek a több szénhidrát az ideális, másnak meg a magasabb fehérje bevitel válik be
2021. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
17%
#22 A ch nélkülözhetetlen az agyműködéséhez. Lehet, hogy te jól elvagy anélkül...
2021. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:

" Az Inzulin pedig elősegíti a testzsír raktározást, ha túl sok van belőle."

Ez nem igaz, amennyiben nem vagy kalória többletben, nem fogsz plusz zsírt raktározni.

Amelyik dietetikus azt mondja, hogy IR-re csökkentsd le a szénhidrát és növeld a zsír bevitelt, az nagyon le van maradva. Az inzulinrezisztencia, majd pedig a 2-es típusú cukorbetegség NEM A SZÉNHIDRÁT MIATT alakul ki, hanem a túlzott zsír bevitel miatt. Az alábbi videóban hallhatod ezt levezetve, tanulmányokra hivatkozva:

https://www.youtube.com/watch?v=j8IOGejNaj0

Az a baj, hogy Magyarországon még mindig itt tartunk, hogy a dietetikus ajánl egy low carb étrendet a diabéteszesnek. Nyugatabbra már ebben is fejlettebbek. Mivel nem viszel be szénhidrátot, ezért nincs inzulinreackió, ezt pedig valamiért sikernek gondolják. De ebben nincsen semmi nagy dolog. Ez olyan, mintha azt ünnepelnéd, hogy nem ittál alkoholt és nem rúgtál be. Ha elmennél egy terheléses vércukorszint mérésre, szépen az egekben lenne a cukrod. Az a baj, hogy a low carb étrend csak egy tüneti kezelés. A high carb-low fat étrend mellett viszont a probléma okát szünteted meg. Nem lenne jobb? Arról nem is beszélve, hogy mivel a hasnyálmirígy szépen elszokik a terheléstől az évek alatt, mellette pedig tolod magadba a sok zsírt, csak rontasz a helyzeten és évek, évtizedek múlva még betegebb leszel. Gyakorlatilag te most ketózól. Nem hiába nem ajánlják hosszú távon senkinek. Én még rövid távon sem. Lehet hogy kivülről úgy tűnik, semmi baj, de a sok zsír és a kevés ch miatt belül rohadni fogsz és a szervezet később be fogja nyújtani a számlát. Persze fontos, hogy ne drasztikusan válts low fat-high carb étrendre, hanem lassan, fokozatosan, olyan szakember segítségével, aki tényleg ért hozzá.


#25

Fogyás szempontjából tényleg mindegy, egészség szempontjából viszont nagyon nem.


#26

Ezt nagyon gyakran hallom, de jó nagy bullshit. Nem, mind emberek vagyunk. Kisebb nagyobb különbségekkel, de ugyanarra van szükségünk. A sok zsír MINDENKINEK káros hosszú távon, szénhidrátra pedig szintén MINDENKINEK szüksége van a szervezet optimális működéséhez.

2021. márc. 25. 12:42
 29/60 anonim ***** válasza:

De ezek a kisebb nagyobb különbségek magukba foglalhatják azt is hogy kicsivel több vagy kevesebb szénhidrátra van szükségünk.

Ne úgy értsd, hogy azt nem is eszek. De nekem így vált be hogy aránylag több fehérjét fogyasztok, jobban is laktatnak az olyan ételek,egyszerűen jobban is szeretem

2021. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
0%

#28

Nem tudom honnan veszed, de szakképzett dietetikusok nem ajánlják a lowcarb diétát. A cukorbetegeknek általában 160-180 gramm szénhidrátos diétát szoktak javasolni. Energiaszázalékban 50% ch, 20% fehérje, max. 30% zsír. Ez a hivatalos ajánlás.

2021. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!