Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem megbolondultam....

Úgy érzem megbolondultam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2 gyerkőcöm van. 3 és 5 éves. Évek óta nem nézek tv-t mert amikor odajutnék fáradt vagyok, nappal meg ők nézik. Minden bapom róluk szól. Úgy érzem most már csak azért élek, hogy egy feladatom van ebben az életben. Az ő kiszolgálásuk. Belefásultam. Minden nap ugyan az. Játszótér, bolt fürdés fekvés.

Gyerek előtt mozgalmas változatos volz az életem. Minden nap szinte azért küzdök lelkileg hogy túléljem a napot. Kényszert érzek kilépni ebből és más életet kezdeni. Párom nincs...

Szüleim vállalnák a gyerekek nevelését ha leomdanék róluk. 25 éves vagyok.

Begolyóztam. Nem szeretem már a kicsiket úgy érzem mert megfojtanak és a rabuk vagyok.

Meggondolatlanul vállaltam vagyis tartottam meg őket tudom.

Minden nap sírok, hogy ezt nem akarom, nem így akarom élni az életem. Rohadtul megútáltam ezt a szerepet. Sőt ki akarok tőrni mert megbolondulok ha ez így lesz tovább.

Nem tudok anyaként funkcionálni mert útálom az anyaság minden egyes részét. Nem tzdom de megőrjít ha arra gondolok évekig őket kell szolgálnom tanulni velük...

Nem nem birom.

Hazaakarok menni este a munka után nyugodtam elfogyasztani a vacsorám és leülni végre több év után csendben nyugalomban tv-t nézni és ágyba bújni nem sokkal utána. Arra vágyom ha nappal hazamegyek ne kelljen senki után pakolni..mert minden úgy van ahogy hagytam. És megincsak nyugalom csend vár haza.

Képtelenség ezt tovább csinálnom. Attól félek pszichiátrián kötök ki és az senkinek sem lenne jó.

Nem a segítséggel van baj mert a szülők segítenek. Pusztán a ténnyel, hogy besokaltam és simán el tudnám őket hagyni és elköltözni más városba.


2020. szept. 5. 20:41
 51/104 anonim ***** válasza:
31%

Hat en se ertem. Nekem

Is ket kisgyerekem van es tudom h rohadt nehez neha. Plane az lehet egyedul. De nem ertelek. Hamarosan a kicsi is ovis, egesz nap ott lesznek. Te dolgozol. Anyukad ezek szerint kb barmikor besegit. Mi az h evek ota nem vagy egyutt az apaval? 3 eves a gyerek. Mi a bubanatnak kellett neked 20 evesen gyerek??? Nem tudsz osszekoltozni a szuleiddel? Ugy egyszerubb lenne. Ha elhagyod oket, tobkreteszed az eletuket. Te vagy az anyukajuk. Az en 3.5 evesem ugy szeret engem, nem is tudom mi lenne vele ha lelepnek. Nem teheted meg.

2020. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 anonim ***** válasza:
A hétköznapokban milyen segítséget kapsz?
2020. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Nem én vagyok az egyetlen aki ilyen gondokkal küzd csak nem beszél róla. Mert szégyen ha egy anya így érez. Ez a megítélés..
2020. szept. 5. 22:49
 54/104 anonim ***** válasza:
14%

#49

Hát akkor viszont ne nyekeregj, hogy nincs időd magadra, ha ilyen későn fekszenek :D Én írtam azt a 7 órakor fekvős példát, ott nyilván reggel 6-kor már fel is keltek a gyerekek, de meg lett nekik tanítva, hogy nem kelthetik fel a szülőket(meg engem sem), hanem menjenek le szépen csendben a nappaliba játszani addig. Számomra ez szinte hihetetlen, hogy ilyen kis gyerekek el tudtak lenni csendben kb 2 órát, de tényleg működött. Ez itt Magyarországon lehet fura meg “hú 2 percre nem hagynám egyedül a 3 évesemet”, de más országok, más szokások.


Érdemes lenne gyereknevelésről könyveket olvasnod, videókat nézegetned, nem normális dolog, hogy folyton veszekednek, rosszalkodnak - vagyis normális dolog, csak épp ezért kéne megnevelni őket. Akkor a te életed is nyugodtabb lenne.

2020. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
0%
53. Akkor megmagyráznád a logikai buktatókat?
2020. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező érdekes, sok kérdésre nem válaszol...
2020. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 A kérdező kommentje:

Neharagzdj nem magyarázok meg semmit. Leírtam mi a helyzet. És hiszed ha nem sok anya poklok poklát éli át tudom mert szomszédban van egy anya is pl de fél erröl beszélni mert hülyének néznék.

Igen ha apa lelép az oké de ha anya tenné ő lenne az utolsó szemét csak mert anya. Anya is juthat arra a pontra mint egy pasi. Elég kész besokalltam nem bírom..

2020. szept. 5. 23:03
 58/104 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem vagy rossz, anya sőt! Neked gondjaid vannak, amin egy pszichiáter tud segíteni, csak menj el és bízz benne!

Kétféle kaját csinálsz nekik? Itt a gyakorin a legtöbb anya nem csinálná meg, pedig nagyon szuperek ;)

Ne legyél magaddal ennyire szigorú! 20 évesen lettél anya! Nem tervezett gyerekeid vannak. Egyedül neveled őket, munka mellett. Szerinted ez itt a sok okos nőnek nevetve menne?

Szerintem valahol jogos amit érzel! Ennyire fiatalon csak nekik élsz. Nem tudod őket elhagyni, bámennyire is eleged van a helyzetbő. Ki vagy fáradva, kiégtél.

Érdekelnek téged a gyerekeid, minden válaszból látszik. Nincs életed, jól érzed! Szerintem kimondottan felelősségteljes vagy! Ahogyan írod, hogy a gyerekek igényei, meg kiszolgálásuk... Biztosan h magadra semmi idő nem marad. Ez kinek tetszene? Keress egy pazichiátert! Nem te vagy az egyetlen, nehogy azt hidd! Fog tudni segíteni! A te érdeked is ez, meg a gyerekeké is.

Nem fogod megbánni!

2020. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
20%

"Neharagzdj nem magyarázok meg semmit. Leírtam mi a helyzet."

Neharagudj,de éjjeli negyed 12 kor neked próbálunk segíteni.

Tényleg ne haragudj, remélem megbocsátasz.

2020. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
63%
57. Akkor,miért nem állítod le a válaszokat? Hiszen a 3.oldaltól csak ismétlődnek a témák. A kerdésedre bőven sok válasz érkezett. 6x leírsz ilyen drasztikus,válaszgeneráló dolgokat,mint örökbeadás. Azt állítod nincs szabadidőd,de az időbeosztást és a helyetedet nézve, sokkal több van,mint egy átlag anyának...
2020. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!