Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem megbolondultam....

Úgy érzem megbolondultam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2 gyerkőcöm van. 3 és 5 éves. Évek óta nem nézek tv-t mert amikor odajutnék fáradt vagyok, nappal meg ők nézik. Minden bapom róluk szól. Úgy érzem most már csak azért élek, hogy egy feladatom van ebben az életben. Az ő kiszolgálásuk. Belefásultam. Minden nap ugyan az. Játszótér, bolt fürdés fekvés.

Gyerek előtt mozgalmas változatos volz az életem. Minden nap szinte azért küzdök lelkileg hogy túléljem a napot. Kényszert érzek kilépni ebből és más életet kezdeni. Párom nincs...

Szüleim vállalnák a gyerekek nevelését ha leomdanék róluk. 25 éves vagyok.

Begolyóztam. Nem szeretem már a kicsiket úgy érzem mert megfojtanak és a rabuk vagyok.

Meggondolatlanul vállaltam vagyis tartottam meg őket tudom.

Minden nap sírok, hogy ezt nem akarom, nem így akarom élni az életem. Rohadtul megútáltam ezt a szerepet. Sőt ki akarok tőrni mert megbolondulok ha ez így lesz tovább.

Nem tudok anyaként funkcionálni mert útálom az anyaság minden egyes részét. Nem tzdom de megőrjít ha arra gondolok évekig őket kell szolgálnom tanulni velük...

Nem nem birom.

Hazaakarok menni este a munka után nyugodtam elfogyasztani a vacsorám és leülni végre több év után csendben nyugalomban tv-t nézni és ágyba bújni nem sokkal utána. Arra vágyom ha nappal hazamegyek ne kelljen senki után pakolni..mert minden úgy van ahogy hagytam. És megincsak nyugalom csend vár haza.

Képtelenség ezt tovább csinálnom. Attól félek pszichiátrián kötök ki és az senkinek sem lenne jó.

Nem a segítséggel van baj mert a szülők segítenek. Pusztán a ténnyel, hogy besokaltam és simán el tudnám őket hagyni és elköltözni más városba.


2020. szept. 5. 20:41
 71/104 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak azzal lehet elkényeztetni egy gyereket, hogy megveszel neki mindent, hanem ha helyette csinálsz meg olyan dolgokat, amire maga is képes. 5 éves gyerek esetében például felöltöztetni, vagy engedni a csapról egy pohár vizet.
2020. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 Derjaderja ***** válasza:
68. És megkérdezhetem még, milyen diagnózissal fejlesztik végül?
2020. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
Kérdező amúgy,hogy viselkednek az oviban?
2020. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 A kérdező kommentje:

Érdekes de az oviba semmi hiszti. Sőt visszahúzódók inkább. Együttműködők.

Szeretnék kigyógyulni ebből.

Ma elképzeltem milyen lenne nélkülük.

Veszek egy lakást. Ahol végre nem a játékokba kell elesnem és nem azzal lesz tele a lakásom. Reggel nyugiba felkelek dolgozni megyek majd hazaérek leülök tv nézni. Várom várom azt a csodát azt a nyugalmat és boldogságot amit gyerek előtt éreztem. De tudom nem jön el. Valamiért még se tudok örülni mosolyogni egy görcs van bennem. Pedig egyedül maradtam. A szomorúság továbbra is megmaradt.

Jön az üzibe a kép a gyerekekről. Nézem és sírokm sirok hogy más öltözteti és szépen felnőnek majd nélkülem.

Megkérdezem magamtól ne ezt akartad? De igen. De továbbra se vagyok boldog.

Boldog csak akkor lennék ha nem születtek volna meg.

Így rájövök az hogy elhagyom őket nem hozza vissza majd a békét boldogságot. Itt valami más bajom van.

És itt gondolkozok el amit írtok. A depresszió. Félek beismerni hogy az vagyok.

2020. szept. 6. 09:50
 75/104 anonim válasza:
100%

Ha tényleg depressziós vagy, ne félj beismerni! Minél előbb kezeled, annál jobb lesz neked és a gyerekeidnek is. Ezen pszichiáter és pszichológus tud segíteni, persze neked is ki kell venned belőle a részedet, de nagyon is gyógyítható.

Rengetegen írtak már előttem megoldásokat, ezek nagyon jók. Ha a nagyobbiknak viselkedésproblémái vannak, érdemes lenne elvinni gyerekpszichológushoz, ő adhat tanácsokat is, hogyan neveld meg, hogyan alakítsátok ki otthon az életeteket.

Kérlek, ne szánd el magad valami végzetes döntésre, ne hagyd el őket! Ez a probléma megoldható, és bízom benne, hogy meg is tudod oldani, mert ha eddig kitartottál (és ilyen fiatalon ez igenis nagy eredmény), akkor ezt, a depressziót, a stresszt is le tudod majd küzdeni. Csak kérlek, ne add fel, sem önmagadért, sem értük!

2020. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
26%
#66 vagyok. Van gyerekem. Nem nyalom a fenekét, ovis kora óta rendet rak, segít a házimunkában.
2020. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező azon nem tudsz változtatni. Bevállaltad őket, akármit teszel, te már anya vagy. Ha örökbe adod őket, akkor sem fogod a múltat eltüntetni. Ahelyett, hogy azon keseregsz, amin már változtatni nem tudsz, az erődet arra használd, hogy megoldást keresel a helyzetre. Bár őszintén, nem tudom milyen megoldás lenne a problémádra, ugyanis több szabadidőd és segítséged van, mint a legtöbb anyának.
2020. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megszabadulni nem akarsz tőlük, aki ilyen szülő az már rég megtette volna, amikor felmerül a lehetőség. Az én anyám is ilyen volt, azért tudom. Őt egy percig nem érdekelte mi lesz, elment külföldre, itthon maradtam nagyszülőkkel.

Tehát aki igazán utálja a gyerekét az nem panaszkodik itt, hanem elhagyja őket. Te mivel lényegében csak panaszkodsz gondolom depressziós vagy. Ezen meg lehet segíteni.

2020. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a helyzetedet. A problemádat igen, azt szeretnéd, hogy ne legyenek gyerekeid, és ettől lelki ismered furdalásod van. Mert vannak. Dehát azért vannak, mert te vállaltad őket. És ezt nem értem. Ok, 20 évesen felelőtlen voltál, vállaltál valamit, amiről nem tudtad, milyen lesz. Előfordul.


De a másodikat? Amikor már tudtad, hogy milyen egy gyerekkel? És már azt is tudhattad, hogy nem igazán vagy anyának való... A másodikat miért szülted meg? A még annyira megértő szüleid, akik a legjobban ismerhetnek, nem mondták, hogy állj? Hogy nem kellene?


Ráadásul apa nélkül? Tényleg, hol van a gyerekek apja? Mert én ismerek olyat, aki apa nélkül vállalt gyereket, mert tudta, hogy meg tud birkózni a helyzettel, és sikerült is neki. De te nem tudsz.


Mi a csudáért vállaltál egy másodikat? Nem akarok kötekedni, de tényleg nem értem.

2020. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet hogy pl kikapcsolodaskepp elkezdj ismerkedni esetleg kesobb uj kapcsolat? Akkor erezned te is hogy valaki torodik veled, figyelmet szan rad,kenyeztet stb..

Ahogy olvasom ugy tunik hogy ez teljesen kivan maradva az eletedbol es mint minden nonek neked is szukseged lenne ezekre.

Nem azt mondom hogy fordulj ki onmagadbol es pasiz ezerrel stb, egyaltalan nem erre gondolok. Hanem hogy ismerkedj, este ha megteheted oltoz fel csinosan menjetek el egy etterembe utana setalni romantikazni..

2020. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!