Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/245 A kérdező kommentje:
Nem a hordozástól eshet baja a gyermeknek, hanem ha rosszul hordozzák, olyan mértékben rázkódott jobbra-balra az a szegény gyermek, mintha a levegőben dobálták volna. És ez már megfeleltethető egy olyan mértékű sérülésnek, amiről szó van. Bár a gyakori nem lehet reprezetentatív, de a válaszokból levonható, hogy a társadalom mennyire nincs tisztában ezekkel, és fontos a tájékoztatás. Különben nem ültem volna itt órákig.
2023. ápr. 13. 12:38
 142/245 A kérdező kommentje:
140: az újszülöttet és a csecsemőt gyakran szinonimaként használják, csecsemőkor alatt azokat a babákat értjük, akik még nem töltötték be a 2 éves kort. A cikk csecsemőkről ír.
2023. ápr. 13. 12:42
 143/245 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép és jó és érthető is. Viszont lehet ő sem volt tisztában,hogy rosszul van a hátán vagy bármi,ne ítélkezz egyből,nem tudhatjuk. Miért nem kérdeztél annyit meg kedvesen,hogy segíthetsz-e újra kötni például?Lehet nem érezte,sietett,kitudja. Meg akkor végül is újszülött volt vagy 6 hónapos? Illetve fontos a tájékoztatás egy szakembertől,de te nem vagy az,iskolás vagy(te írtad,orvosnak készülsz).
2023. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/245 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam az előző kommentekben ha én azt látom hogy ilyen erősen rázkódik az a gyerek ahogy te most leírod akkor nem h rá szólok hanem rendőrt is hívok. De te csak itt pampogsz nekünk. Tudod mikor rázkódott az a gyerek annyira…. Más részről pedig ha ilyen erő éri azt a gyereket akkor sírt volna az a szerencsétlen. De persze te ezt egy szóval se írtad h sírt volna. Na majd most jössz azzal h de de sírt könyörtelenül csak elfelejtettem ezt közölni. Persze persze
2023. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/245 anonim ***** válasza:
100%
Nem használják így a kettő kifejezést,mivel mind a két szó mást jelent orvosi értelemben is. Őszintén amikor beérkezik egy 6-7 hónapos csecsemő és írjuk az anamnézist,nem azt szoktuk írni,hogy érkezett egy 6-7 hónapos újszülött,mert végül is ugyanaz. Pontosítani szokás. 1-3 éves pedig kisded. Csak én nem értem?A cikk pedig újszülöttről ír.
2023. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/245 anonim ***** válasza:
100%
Jajj de csodás ember vagy!Itt ültél órákig,hogy minket felvilágosíts!🤣Hát mindjárt imába foglalom a nevedet.Na,hát ha annyira rázkódott, akkor miért voltál gyáva szólni?Mert vagy most túlzol,és nem rázkódott annyira,vagy igazából lesz@rod,csak unatkoztál,és kérdést írtál ki,hogy fényezhesd magad,meg okoskodhass.És igen,megint idebüffentetted,hogy az egész társadalom tájékozatlan ,hülye,de te bezzeg....Na majd szólj,ha neveltél fel gyereket, esetleg többet is egyszerre,mindent meg tudtál oldani hiba nélkül egyedül,mert a férjednek,szüleidnek,testvéreknek,barátoknak is dolgozni kellett járni,így egyedül kell mindent megoldanod otthon, akkor is,ha beteg vagy, akkor is,ha rohannod kell,stb.
2023. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/245 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ha kényelmetlen annak a gyereknek maga a pozíció hátul akkor is sírt volna. Mert ők egyelőre így fejezik ki magukat bármi bajuk van
2023. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/245 anonim ***** válasza:
100%
143#,145#-ös voltam. Én elengedem ezt a témát,mert még én érzem hülyének magam,hogy itt gyermekápoló létemre játszom itt az okost egy tanulóval szemben. Ki vagyok én egy orvostanHALLGATÓval szemben. Megvan sajnos a véleményem.
2023. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/245 A kérdező kommentje:
143: Abszolút segítettem volna neki újrakötni. Nem kötekedésből szólítottam volna le, hanem épp amiatt, hogy segítsek, és hogy tájékoztassam, hogy nem tesz jót a babának, ha így hordja. Csak féltem leszólítani, a kommentek többsége szerint “csak kioktatni akartam”, és pont attól féltem, hogy neki is hasonló lesz a reakciója. Csak abból a szempontból releváns, hogy orvosnak készülök, hogy van fogalmak ezekről a neurológiai veszélyekről, és nem alaptalanul állítok, amit állítok.
2023. ápr. 13. 12:51
 150/245 anonim ***** válasza:
100%
Egyre válaszolj kérdező. Ha neked lesz gyereked akkor ugyan mit fogsz csinálni mikor elindul a mozgasfejlodese? Elkezd teszem azt majd felállni és próbálkozni a járással? Mert előre szólok h millió egy eséssel fog járni és üti be a fejét mire biztosan megtanul járni. Majd minden alkalom után viszed be az sbo-ra? Mert ahogy írtad, akár a legapróbb sérülések is képesek mikrosérüléseket/károkat okozni. De fognak titeket szeretni az ott dolgozók. De tényleg nagyon kiváncsi vagyok a válaszodra
2023. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!