Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/165 anonim ***** válasza:
83%
#19! De téged meg is lehet érteni. Őt viszont nem tudom, ne haragudj. Agyf@szt kapok azoktól az anyáktól, akik bele akarnak halni, ha időt kell tölteni a saját gyerekükkel. Basszus, 2 hete van otthon az a szerencsétlen!!! Eddig mennyit találkozott vele? Napi pár órát ovi után lefekvésig. Inkább örülhetne, hogy van idejük mindenre. Kinek szülte? Az óvónőnek???
2023. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/165 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyelj. Most irjam azt, hogy 21 hónap korkülönbséggel mikor a férjem délutános műszakban dolgozott is csavarogtunk? Nem lehetetlen szerintem 2 gyerekkel elindulni még akkor sem, ha mindkettő kicsi. Egy játszótér csak van valahol autóval vagy gyalog nem?

Bár én úgy érzem nem ez a probléma, hanem te szeretnél kikapcsolódni inkább. Nagyszülőkre nem lehet számítani? Bébiszitter esetleg?

2023. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/165 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, hogy nem könnyű, mikor egyik gyerek éppen hogy járni tud, a másik meg kiszaladna a világból. Babakocsival lehetetlen volt menni, ha a nagy kis motorral akart jönni. Ezért inkább maradt a lakótelepi játszótér. Nekem nem volt autóm, sokkal nehezebb volt bárhova menni. Autóval azért könnyebb eljutni bárhova, mi ha messzebb mentünk esetleg busszal, az gyakorlatilag rémálom volt. Sok felé lehet menni, játszótérre, parkokban, vízpartra stb, nem tudom a környéken milyen helyek vannak, ahol laktok. A strand nem jó, egyedül nem lehet figyelni két kisgyerekre. De akár csak sétálni, fagyizni menni is jó a közelben.
2023. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/165 anonim ***** válasza:
53%
El se tudtok olyan gyereket képzelni aki végig üvölt autóban,vagy aki nem fogad szót?Majdnem így vagyok most én is mint a kérdező,csak mivel van 2 nagyon is,akikkel egyszer végigcsináltam,így van rutinos,és megoldom.De a 3 évesemnek mintha a fülén ülnének ha szólok,az 1 éves meg 10 perces úton is üvölt,sőt már akkor is,ha a kocsiba akarom berakni. Ez van.Baromi fárasztó ez amúgy.Én mikor az apjuk hazaér elmegyek biciklizni egyedül,és persze a kötelezőket megoldom,mint pl orvos, bevásárlás.Van,hogy inkább bemegyünk a városba vásárolni,hogy ne csak a sarki boltig jussak hónapokig,és bizony mikor már nagyon magányos vagyok, akkor mondom ezt a férjemnek is,és vagy csinálunk valami pár órás felnőtt progit,vagy vesz ki 2 nap szabit,és egyszerűen ő rendezi a gyerekeket.Nekem néha az is felüdülés,ha nyugiba levághatom a füvet.Ettől még imádom a gyerekeimet,tudtam is hogy nem lesz egyszerű,csak nem volt még torka szakadtából ordító gyerekem az autózáskor.A másik pedig igen,a felnőtt társaság az nagyon tud hiányozni,na az akkor oldódik meg,ha visszamész dolgozni.Addig ez van.Meg kell próbálni mindenből a legjobbat kihozni.Én megértelek.
2023. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/165 anonim ***** válasza:
92%

24, de, el tudom képzelni. Nagyobbik gyerekem autista, sose volt vele könnyű. DE mentem kettővel is bárhova, mert nem rohaszthattam őket a lakásban csak azért, mert nekem könnyebb lett volna egész nap a klíma alatt feküdni, míg megölik egymást.

És tudod mit? Most hogy de hogy hiányzik ez az időszak! Alig várom, hogy szabadságon legyek és mehessünk megint ide-oda. Akkor is ha az csak a közeli játszóteret jelenti vagy a sarki fagyizót. 7 és 4 évesek.

2023. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/165 anonim ***** válasza:
91%

2 fiammal pedig kis korkülönbség van köztük,is eljártam sétáltunk autókat nézegetünk játszoztunk de hegyekbe is elmentem velük egyedül tömegközlekedésel. Mikor lányom is megszületett onnantól 3 gyerekel mentem ha kellet. Kirándultam 3 gyerekel is nehéz volt igen mert az úton erősen koncetrálnom kellet ha átkeltünk egy úton. De mindig megérte jól szórakoztunk ha megérkeztünk célba vagy az úton is akkár .


Ez tényleg csak akkarat kérdése ha akkarsz be ülsz a kocsiba neted van keres egy jó kis túra útvonalát gyerekekkel vagy játszoteret vagy csak sétáljatok közeli városban.stb de kereshetsz állatkertet.


Vasárnap ha ott a párod akkor még menj egyedül sétálni stb.

2023. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/165 A kérdező kommentje:

Huhh mennyi válasz.

Akik nem nekem estek, azoknak köszönöm


Itthon sütögetés, gyurmázás, festés, stb minden van. Annyira nem vagyunknéletképtelenek, köszi.


Ahogy van medence, hinta,csúszda,minden szar itthon.


Nem is ezzel van a baj.

Hanem azzal, hogy állandóan itthon.


Kis faluban lakunk, 3 házra a játszótér. Mindig üres. 1 utcára a fagyizó. Oda 3 naponta elsétalunk. De ennyi.

Bicózni a környéket mar bejártuk 1000x.



Ami nyűg, az a kimozdulás

Itt a Velencei tó. És kb ennyi. Strandra 2 gyerekkel nem megyek. Nem tudok ketté szakadni.

A kicsi mar nem ül el a babakocsiban, hosszútavon nem sétál, cipelhetem. Mellette fogjam a nagy kezét, barmit csinálunk. Lehetetlen. Állatkert, nagyobb kirándulás kilőve.

Beülni valahova szintén. A kicsi örökmozgó, nem ül meg 1 percre sem, csak a balhét csinálja. Ez nem kikapcsolódás.

És igen, ez nagy meló, akarki akarmit mond ez nem feltöltődés, nem kikapcsolódás, ez egy fárasztó program.

2023. júl. 2. 17:08
 28/165 anonim ***** válasza:
24%
Azért ez jellemző, hogy aki nem rúgott bele a kérdezőbe, mind le lett pontozva....
2023. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/165 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet ültök otthon, annál jobban bekattannak. Ha tudsz vezetni rengeteg helyre elviheted őket. Nem feltétlenül neked lesz jobb, mert nekem pl. a játszótér nagyjából ugyanolyan unalmas, mint otthon, de nekik sokkal jobb lesz és könnyebb lesz velük otthon is.
2023. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/165 anonim ***** válasza:
42%
Értetlenek vagytok!Nem lehetetlen semmi,csak egy idő után nyomasztó még a gondolat is,hogy vagy otthon rohadsz,vagy cirkusz van,ahol úgy néznek rád mint a véres rongyra,mert valamelyik sír,vagy nem akar szót fogadni.Szuper anyák vagytok,hogy 3 gyerekkel is elindultok a világ végére is,nem mindenkinek megy ez.És igen,ez még mindig nem oldja meg a társas magány állpotát,hogy 2 normális emberi szót nem tudsz felnőtt emberrel váltani hétközben.Ez nem jelenti a lakásban rohadást,mert mi is kettesben lakunk pl,a gyerekeknek kutyaf@sza is van az udvaron is,bent is,rajzoljunk,festünk,sütünk együtt,minden nap még nincs pénzem céltalanul autózni ordító gyerekkel.Túrázni meg ilyen kicsikkel?Az egyiket elöl,a másikat háton cipelje az ember?Köszi nem.
2023. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!