Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/165 anonim ***** válasza:
100%
A játszótér, így nyáron főleg ha vizezos játszótér tökéletes program a gyerekeknek, addig csak el tudsz menni velük. Vagy strand ahol van pancsolos gyerekmedence az is jó, ott tudod egyszerre figyelni őket.
2023. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/165 anonim ***** válasza:
37%

Akik ide írtak most, azok szerencsések.

Nem üvölt a gyerekük a kocsiban, nem szalad 2 gyerek 4 felé és egy vonatúton nem fonják be a szemöldöküket.

Nekem az egyszem kislányom felér kettővel, mi kimozdulunk mindenhova, de ha ketten lennének biztos nem indulnék el velük.

És a kimozdulások így is inkább neki élmény, nekem "munka".

Az apjával nem megyünk már sehova kb. mert az nekünk nem szórakozás, hogy felváltva rohanunk a gyerek után, ketten nem tudunk ülni és meginni egy kólát, csak felváltva.

(Úgy megyünk a gyerekkel, hogy mindig egy valaki viszi el, a másik otthon pihen).

2023. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/165 anonim ***** válasza:
32%

#11

Ennyi idős gyerekekkel instant halál egy medencés hely... ott valamelyik gyerek egyke lesz a nap végére...

Másfél éves kislányom után egyszer nem nyúltam azonnal mert a fáradtságtól totál elbambultam és azonnal elcsúszott és beverte a fejét....

Vannak nyugodt, halvérű gyerekek, akik egy helyben pacsolnak egy órán át, de a kérdező leírása alapján az övéi is aktívak.

2023. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/165 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó ez nem szerencse kérdése inkább hozzáállás, és akaraterő. Ha nem viszed sehova nem is szokja meg,hogy kell közlekedni, mert Te nem tudsz meginni egy kólát, na bumm ha nagyobb lesz majd megtudsz,ezért otthon ülni baromság..
2023. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/165 anonim ***** válasza:
93%
11es egyik gyerekem se halvérű,sose volt a legnagyobb felért hárommal is jó sokáig
2023. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/165 anonim ***** válasza:
86%

#12! Nem szerencsések,hanem le vannak foglalva a gyerekek és így nem őrülnek meg. A nagyobbik gyerek, akivel most nem bír az anyja, ugyanaz a gyerek, aki eddig le volt passzolva az oviba. Az óvónő miért nem őrült meg tőle? Tudom, ott vannak más gyerekek is. Pont, mint a játszótéren, a strandon, vagy otthon a saját testvére...

"És a kimozdulások így is inkább neki élmény, nekem "munka". És? Gyeden van. Ez a munkája. Amit mellesleg ő választott.

2023. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/165 anonim ***** válasza:
27%

Ha jól értem a kérdező szeretne szórakozni, mert itt a nyár.

De 2 gyerekkel nem szórakozás, hanem akaraterő kérdése. Benne is van a a szóban h meg kell erőltetnie magát.

Láttam én kb ennyi idős gyerekek anyukáját, hát durva volt.

A kissrác után folyamatosan kiabálni kellett h ne ölje meg magát valamivel, a kislány mellől meg nem lehetett ellépni mert hát másfél éves.

Írta h nem így tervezte az életét, úgy volt h lesz apuka is.

Én totál megértem h kivan és rosszul érzi magát, mert ez egy piszok nehéz helyzet.

2023. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/165 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem tudom, ha a másfél éves gyerek nem ordítja végig a 40 perces utat vagy végig ül egy vonat utat, az szerencse...
2023. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/165 anonim ***** válasza:
73%

#16 abban egyet értek h ő választotta, nekem ezért nem lesz több gyerekem, bőven bőven elég egy. Semmi kedvem azokhoz a nehézségekhez, amik a több gyerekkel járnak, akármekkora örömöt is hoz egy második gyerek.

De attól még totál megértem ha néha brutál nehéz két gyerekkel (pont ezért nem is akarom én) és nem rúgok bele abba, aki éppen egy nehezebb szakaszban van.

Másfél éves gyerek még simán lehet h éjszaka sokat van fent, szegény anyuka full kimerülve szeretné kicsit jobban érezni magát.

Nem hiszem h akik megtapossák azok ebben segítenének...

2023. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/165 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egyik sem üvöltött, de pici koruk óta megyünk, tesómék kb soha sehova így eleinte 10 percenként odrítottak felváltva úgy 2 éves korig,utána már kibírtak 1-1 órát de azt is úgy,hogy rájöttek hogy meg kell szokniuk..lehet úgy is élni,hogy bezárkózom mert kényelmesebb, de úgyi lehet,hogy fogom magam megyek, vállaltam a kiskorkülönbséget akkor megoldom úgy..a 4 éves már elég nagy és értelmes tud normálisan közlekedni ha eddig is mentek
2023. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!